Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

США протистоять епідемії, отримують допомогу та допомагають іншим

Автор:

|

Квітень 01, 2020

|

Рубрика:

США протистоять епідемії, отримують допомогу та допомагають іншим
Дональд Трамп

За кількістю заражень Covid-19 США вже випередили Китайську Народну Республіку (КНР) та Італію, і вийшли на перше місце в світі. Це вимагає жорсткої відповіді.

Дії влади
Для стимулювання американської економіки через пандемію коронавірусу 26 березня у Сенаті погодили законопроєкт про виділення 2,2 трлн USD. Це найбільші заходи з надання допомоги за всю історію США. Кожному дорослому громадянину США виділять допомогу в сумі 1,2 тис. USD, і по 500 USD на неповнолітніх. Передбачили також програму кредитування на 500 млрд USD для підприємств, штатів і міст. Малим підприємствам виділять 367 млрд USD, лікарням — 130 млрд USD, розширять і страхування з безробіття. За словами Мітчелла Мак-Коннелла, лідера республіканців, така сума дорівнює «рівню інвестицій в нашу країну у військовий час». «Це не момент свята, а момент необхідності», — зауважив, своєю чергою, Чак Шумер, лідер меншості.
27 березня закон про заходи для стимулювання економіки підписав Дональд Трамп. «Це перший крок у відновленні довіри до американської економіки й її стабільності. Республіканці та демократи об’єдналися, відклавши в бік відмінності заради (інтересів) Америки», — повідомив він.
Крім цього, президент у різкій формі заявив, що General Motors повинні негайно відкрити непрацюючі заводи компанії для виробництва апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Він розкритикував корпорацію за зволікання з постачанням, скорочення кількості апаратів і зростання їхньої вартості. «Вони сказали, що «дуже швидко» нададуть нам 40 тис. таких необхідних апаратів ШВЛ. А тепер кажуть, що їх буде лише 6 тис. і наприкінці квітня, також вони хочуть, щоб ми дуже багато за це заплатили», — зазначив глава держави.
Він нагадав про можливість задіяти закон про виробництво продукції військового призначення часів Корейської війни (1950-1953), який дозволяє президенту розширити виробництво певної продукції з метою зміцнення національної безпеки і похвалив компанію Ford. «Ford швидко робіть апарати ШВЛ!» — написав американський лідер у Twitter.
Цікаво, що загальний рейтинґ схвалення дій Дональда Трампа серед американців зріс до 49 %. Про це свідчать результати опитування інституту Gallup. Дії президента в контексті коронавірусу позитивно оцінюють 60 % громадян, неґативно — 38 %. При цьому рівень підтримки серед прихильників Республіканської партії становить 94 %, Демократичної — 27 %, а незалежних виборців — 60 %. Дослідники наголосили, що рівень підтримки президентів традиційно зростає в період загроз. Як приклад, вони назвали зростання рейтинґу президента Джорджа Буша на 35 % після терористичних атак 9 вересня 2001 року.

Допомога навзаєм
29 березня Сполучені Штати отримали гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом від інших країн, зокрема, з Російської Федерації (РФ) і КНР. «Китай прислав нам дещо, що було приголомшливо. РФ також надіслала нам великий літак речей, медичного обладнання, що було дуже мило», — розповів господар Овального кабінету на брифінгу щодо коронавірусу і додав, що й інші держави відправили допомогу США і це його дуже приємно здивувало.
Відтак він вирішив подякувати Путіну. 30 березня президенти США та РФ провели телефонну бесіду й обговорили можливості взаємодії в боротьбі проти коронавірусу. «Глави держав висловили серйозну заклопотаність у зв’язку з масштабами поширення коронавірусу у світі та поінформували один одного про запобіжні в РФ і США заходи з протидії цій загрозі. Обговорили можливості тіснішої взаємодії двох країн на цьому напрямку», — повідомила прес-служба Кремля. Також лідери країн провели обмін думками щодо поточного стану світового ринку нафти та домовилися провести двосторонні консультації на рівні міністрів енергетики.
Та ця розмова не завадила Дональду Трампу продовжити на рік дію санкцій проти РФ через кібератаки проти США. Указ видали ще за президентства Барака Обами, згідно з ним запровадили обмеження проти ряду країну, які становили загрозу для Сполучених Штатів у кіберпросторі. «Я продовжую на один рік надзвичайний стан, введений указом від 1 квітня 2015 року», — підсумував теперішній президент.
Однак американці звикли не так отримувати допомогу від когось, як допомагати самим. Тому вирішили передати Італії медичні засоби для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції приблизно на 100 млн USD. Про це повідомив американський лідер на брифінгу в Білому домі. За його словами, в США є додаткові ресурси, не потрібні країні.
США також виділять медичну та гуманітарну допомогу для протидії коронавірусу Україні — обсягом понад 1,2 млн USD. Про це повідомило Посольство України у Вашинґтоні. Цю допомогу спрямують на підготовку лабораторних систем, виявлення захворювання, надання технічної підтримки в питаннях реагування й інформування щодо ризиків поширення Covid-19. Дипломати уточнили, що США почнуть виділяти гроші обраним іноземним країнам із 3 квітня. «Україна високо цінує підтримку та допомогу влади США у сфері охорони здоров’я і боротьби з пандемією», — зауважили у дипломатичному представництві.

Заходи реагування
Управління продовольства та медикаментів США затвердило гідроксихлорохін як препарат для лікування коронавірусу у надзвичайній ситуації. Його роками використовують для лікування малярії, ревматоїдного артриту та вовчака (автоімунне захворювання. — Ред.). Ліки ще проходять випробування у лікарнях Нью-Йорка.
За розпорядженням управління, цей медичний препарат необхідно передати до стратегічного національного резерву, щоб його могли перерозподілити для ушпиталених підлітків і дорослих пацієнтів із Covid-19. Дві провідні фармакологічні компанії — Sandoz і Bayer — уже передали Міністерству охорони здоров’я США 30 млн та 1 млн доз відповідно.
Напередодні Дональд Трамп заявляв, що гідроксихлорохін і противірусний препарат ремдесивір, які використовують для лікування Еболи, показали свій «великий потенціал» у боротьбі із коронавірусом. Натомість Стівен Ган, керівник Управління продовольства і медикаментів США, був обережнішим у своїх прогнозах, заявивши, що науковці мають «надію» на ефективність цих препаратів, але потрібні подальші тестування.
У США вживають також і не медикаментозних заходів. Так, після того, як коронавірус поширився на пенітенціарну систему міста Нью-Йорка, що спричинило загибель одного охоронця в’язниці, Білл де Блазіо, мер міста, повідомив, що 300 літніх в’язнів, засуджених за ненасильницькі злочини, звільнять із в’язничного комплексу на острові Рікерс.

Наслідки не забарилися
Глибоку рецесію, у якій опинилася економіка США через заходи щодо боротьби з пандемією, експерти видання The Washington Post вважають схожою на Велику депресію. Адже в країні припинили роботу багато підприємств, що викликало масові звільнення та загрожує спричинити ланцюгову реакцію банкрутств і фінансових втрат для великих і малих компаній.
Автори статті вважають, що вжиті наразі адміністрацією США заходи не зупинять глибокий економічний спад і не будуть достатніми для підтримки працівників, якщо викликана коронавірусом криза триватиме більше місяця чи двох. «Ми вважаємо, що рецесія має економічне підґрунтя, але вона не має жодного стосунку до економіки. Йдеться буквально про спроби триматися подалі один від одного», — заявив Апарна Матура, експерт Американського інституту підприємництва.
При цьому видання зазначає, що американській владі довелося зупинити приблизно половину економіки та переконати більшу частину працюючого населення залишатися вдома у прагненні врятувати якомога більше життів.
Багато підприємств звільняють своїх співробітників, що вже призвело до рекордного зростання безробіття у країні. При цьому інші роботодавці прийняли рішення скоротити зарплати своїх співробітників у середньому на третину. На думку газети, залишається відкритим питання, йдеться про тривалий спад чи криза припиниться вже найближчим часом.
Проблеми є й на підприємствах, що не припинили свої діяльності. Зокрема, працівники компаній Amazon та Instacart розпочали у США загальнодержавний страйк. Страйкарі вимагають покращення заходів безпеки через коронавірус, адже їм доводиться виходити на роботу, поки переважна більшість жителів дотримується правил ізоляції.
Обидві компанії оголосили, що мають намір найняти на роботу десятки тисяч нових співробітників, адже через карантин торгівля онлайн і достачання продуктів харчування зараз досягли небувалих обсягів. Але працівники стверджують, що керівництво компаній не робить достатньо, щоб гарантувати їхню безпеку. Вони вимагають, зокрема, збільшення оплачуваних лікарняних. Крім цього, працівники Amazon хочуть, щоб складські приміщення замикали на довший час і проводили ретельну санітарну обробку, а співробітники Instacart вимагають дезінфекційні серветки, санітайзери та збільшення зарплатні як компенсацію ризиків, які вони на себе приймають.
Трапляються й цілком неймовірні речі. Через низький попит на нафту в США окремі виробники почали доплачувати за помпування її зі сховищ. Про це повідомила аґенція Bloomberg. Ціну в мінус 19 центів за барель зафіксували на нафту Wyoming Asphalt Sour. Таку ціну компанія Mercuria Energy Group Ltd пропонує своїм споживачам за кожен барель, вивантажений з їхніх сховищ.
Нафтові трейдери припускають, що незабаром із подібною проблемою можуть зіткнутися й інші виробники в США, оскільки нафтопереробні заводи скорочують виробництво. Також уже кілька сортів нафти, такі, як Canadian Western Select і Oklahoma Sour, опустилися до 4,6 USD і 6,75 USD за барель відповідно.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply