Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

США продовжили санкції проти Росії

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

США продовжили санкції проти Росії

main

Президент США Барак Обама підписав указ про продовження санкцій проти Росії ще на один рік. Нагадаємо, санкції були введені два роки тому через агресивні дії Росії на території України. У документі говориться, що “надзвичайний режим, введений у зв’язку з спробами підірвати демократичні процеси в Україні, порушити її мир, безпеку, суверенітет і територіальну цілісність, зберігається”.

Серед причин, що призвели до запровадження санкцій, зазначаються анексія Росією Криму, використання сили на Донбасі і спроби підірвати там демократичні процеси.

Указ “Продовження загрози національної безпеки з урахуванням подій в Україні” посилається на попередні укази від 2014 року. У документі говориться, що, оскільки дії Російської Федерації щодо України продовжують представляти собою особливу і надзвичайну небезпеку для зовнішньої політики США, то санкції, введені відносно Росії, будуть подовжені ще на один рік.

Глава міжнародного комітету Держдуми Росії Олексій Пушков назвав рішення США цілком очікуваним. “Обама на рік продовжив санкції проти Росії. Іншого очікувати не доводилося. Переговори щодо Сирії для Обами не означають поліпшення відносин з Москвою”, – заявив він.

У березні 2014 року Європейський союз і США оголосили про введення санкцій у відповідь на “референдум” про приєднання Криму до Росії, який вони назвали нелегітимним. Санкції були введені відносно деяких компаній і окремих осіб.

Більш болючі для Росії економічні санкції були введені влітку 2014 року через конфлікт на сході України, участь в якому і надання військової допомоги сепаратистам США і Євросоюз інкримінували Москві. Російська влада в свою чергу переконує, що на Донбасі воюють лише добровольці з РФ.

Раніше держсекретар США Джон Керрі заявив, що санкції проти Росії будуть діяти до тих пір, поки Москва не виконає всі пункти підписаних минулого року мінських угод про мирне врегулювання конфлікту на сході України.

“У Росії є простий вибір: повністю виконати мінські угоди або продовжувати терпіти санкції, що завдають значної економічної шкоди”, – сказав Керрі на Мюнхенській конференції з безпеки.

“Однак нам не можна забувати, для чого вони були спочатку введені: щоб відстояти основні права України, її суверенітет і територіальну цілісність. Простіше кажучи, Росія може довести своїми діями, що поважає український суверенітет”, – підкреслив держсекретар США.

У відповідь на санкції США та Європейського Союзу Росія оголосила продовольче ембарго відносно цих країн.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply