Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

США повернули авіаносець у Перську затоку

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

США повернули авіаносець у Перську затоку

Американський авіаносець «Авраам Лінкольн» 22 січня пройшов у Перську затоку через Ормузьку протоку. Його супроводжувала група військових кораблів, серед яких були не тільки американські, а й британське та французьке судна. Захід авіаносця в Перську протоку, за словами американських військовиків, «був запланований заздалегідь і пройшов без інцидентів».

«Авраам Лінкольн», що увійшов у води Аравійського моря ще 19 січня, став першим із грудня 2011 року американським військовим кораблем, який зайшов у Перську затоку, замінивши авіаносець «Джон Стенніс», що базувався там раніше.

Тим часом Гусейн Саламі, командувач Корпусу вартових ісламської революції (КВІР), заявив, що іранські військові не вважають наміри США розмістити в Перській затоці свої авіаносці «чимось новим», оскільки американці присутні в цьому реґіоні на постійній основі. Раніше Тегеран робив ще жорсткіші заяви щодо присутності американських авіаносців у цьому районі. Так, на початку січня ц. р. генерал-майор Атаолла Салехі, який здійснює оперативне управління армією, військово-повітряними та військово-морськими силами Ірану, зажадав від Сполучених Штатів не скеровувати надалі в район Перської затоки авіаносця «Джон Стенніс».

Ситуація в цьому реґіоні загострилася після того, як Іран пригрозив перекрити Ормузьку протоку в разі запровадження проти нього нафтового ембарґо. США у відповідь заявили, що не допустять перекриття важливого транспортного шляху, через який проходить до 40 % світового імпорту нафтопродуктів.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply