Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

США починає поставки газу в Європу

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

США починає поставки газу в Європу
Плавуча фабрика з видобутку природного газу, що належить компанії Shell

Плавуча фабрика з видобутку природного газу, що належить компанії Shell

Американські постачальники газу вступають у конкуренцію з Російською Федерацією (РФ) на європейському ринку в лютому майбутнього року. Тоді Литва отримає з США першу партію скрапленого природного газу (СПГ). Європа з її значним споживанням газу та десятками недозавантажених терміналів із імпорту СПГ представляє великий інтерес для американських компаній, які витратили загалом 60 млрд USD на створення експортної інфраструктури. 2019-го поставки американського газу в Європу, ймовірно, перевищать 60 млн. т, що допоможе знизити залежність Європейського Союзу від трубогінних поставок із РФ.
«Якщо США значно збільшать постачання СПГ у 2017-2018 рр. плюс поставки з Австралії та Катару, це буде означати великий приплив газу до Європи, і РФ стане непереливки», — сказав Тьєррі Бро, старший аналітик газового ринку компанії Societe Generale (Франція).
«Питання в тому, як поведе себе «Газпром»: чи він стане боротися за частку ринку шляхом підвищення видобутку та зниження цін чи скоротить видобуток і чекатиме зростання цін, як це було в 2008-2009 рр.», — зауважив Стівен О’Рурк, директор із аналізу газового ринку компанії Wood Mackenzie (Велика Британія). На його думку, щоб закрити американському газу шлях в Європу, «Газпрому» доведеться знизити спотову ціну до 4 USD за 1 млн теплових одиниць із теперішніх 5,65 USD.
«Газпром» розповісти про свою стратегію відмовився. Перевага компанії в тому, що падіння курсу рубля допомогло їй знизити собівартість видобутку при підвищенні рублевої виручки. Крім того, «Газпром» має величезні запаси газу і вільні газопровідні потужності. Однак перспектива приходу американського СПГ в Європу вже змінює поведінку «Газпрому»: у вересні компанія, яка віддає перевагу довготерміновим контрактам, вперше провела експортний аукціон, продавши додатково близько 1,2 млрд. куб. м з постачанням газогоном «Північний потік» на північний захід Європи. У січні-лютому 2016 року пройде аукціон на експорт ще 6 млрд. куб. м.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply