Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

США не ділитимуться даними

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

США не ділитимуться даними

Сполучені Штати Америки заявили, що припинять надавати Російській Федерації (РФ) інформацію про звичайні збройні сили в Європі, повідомляє The Washington Times. Цей крок було зроблено після провалу перемовин про можливу реанімацію Угоди, що реґулює чисельність і дислокацію живої сили та звичайних озброєнь, розміщених у Європі (ДЗЗСЄ). 2007 року РФ призупинила виконання своїх зобов’язань щодо ДЗЗСЄ, але США та їхні союзники, згідно з угодою, надалі надавали Росії дані про свої сили. «США вирішили припинити співпрацю, оскільки перемовини з РФ надто затягнулися», — ідеться в статті. Очікується, що європейські країни діятимуть за прикладом США.

Штати готові відновити обмін інформацією, якщо Москва виконає свої зобов’язання із ДЗЗСЄ, заявила Вікторія Нуланд, офіційний представник американського Держдепартаменту. Вона сподівається, що контрзаходи США спонукатимуть Росію до повернення за стіл перемовин. На думку видання, призупинення передачі інформації — крок, радше, символічний. «США та їхні союзники будуть, як і раніше, надавати ті ж дані іншим учасникам ДЗЗСЄ, у тому числі Білорусі — партнерці РФ», — пояснюють автори.

Розбіжності навколо ДЗЗСЄ зумовлено тим, що країни НАТО відмовилися ратифікувати оновлену версію від 1999 року, поставивши РФ вимогу спочатку вивести свої війська з Грузії та Придністров’я. Росія ж уважає, що перша, чинна зараз версія ДЗЗСЄ, після розширення НАТО вже застаріла.

 Washington Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply