Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

США й «синдром Сребрениці»

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

США й «синдром Сребрениці»

Наддержава ламає голову з приводу операції в Сирії, розриваючись між мораллю та політичним розрахунком, пише Die Presse, маючи на увазі США. Барак Обама дотепер зволікає з публічними заявами про позицію Білого дому у світлі ескалації напруги в Сирії. Це не схоже на зазвичай балакучого президента, який звертався з полум’яними промовами до нації та всього людства у зв’язку з подіями в Єгипті й Лівії, зауважує Томас Вірегге.

Як стало відомо, президент обговорював сирійську кризу під час телефонної конференції з канцлером Німеччини, президентом Франції та прем’єром Італії. «На тлі жахливих кадрів різанини в сирійській Огуді зростає тиск на Вашинґтон — світ пильно спостерігає за лауреатом Нобелівської премії миру за 2009 рік», — продовжує автор, додаючи, що у Вашинґтоні останнім часом стали говорити про «Боснію Обами» та «синдром Сребрениці».

Томас Вірегге нагадує, що лише криваві події в Сребрениці змусили НАТО перейти до рішучих дій під керівництвом США. Процес прийняття рішень на тлі втоми від кампаній в Іраку й Афганістані ускладнює й передвиборна боротьба, зауважує газета. Надії адміністрації Барака Обами на тиху дипломатію зруйновані. І якщо спочатку ширилися чутки про «єменський варіант» (Росія могла би наполягти на засланні підопічного сирійського президента), то тепер президент Росії Путін дав чітко зрозуміти, що не бачить себе в ролі посередника, ідеться в статті.

 Die Presse

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply