Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

США допоможуть Україні повернути Крим

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

США допоможуть Україні повернути Крим
Майкл Карпентер

Майкл Карпентер

Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму РФ і добиватимуться повернення півострова Україні, навіть якщо це займе багато десятиліть. Про це заявив Майкл Карпентер, помічник міністра оборони США з питань Росії, України й Євразії. Чиновник також розповів подробиці того, як Вашинґтон допомагає Україні стриувмати російську аґресію і чому не дає Україні зброю.
Бен Годжес, командувач американськими військами в Європі, нещодавно заявляв, що Крим буде довготривалою проблемою. Стосовно цього п. Карпентер зауважив: «Очевидно, що Крим є довготерміновою проблемою. І ми підходимо до її вирішення відповідно. Щойно ми відзначили 75-ту річницю Декларації Веллеса, якою США не визнавали окупацію Радянським Союзом країн Балтії 1940-го. Ми дотримувалися цієї позиції багато десятиліть. Гадаю, що наш підхід щодо Криму буде подібним».
«Хочу, щоб тут не було помилки. Ми вважаємо спробу анексії Криму Росією незаконною. Наголошую на слові «спроба», бо не бачимо жодної легітимності у тому, що РФ зробила у Криму, — розповів чиновник. — Ця спроба анексії повністю суперечить нормам міжнародного права. Тому ми займемо жорстку політику невизнання. Деякі санкції проти РФ, які ми запровадили конкретно за незаконну спробу анексії Криму, будуть залишатися і надалі. Ми не здаємося щодо Криму. Визнаємо, що ця проблема не має військового вирішення, так само, як немає військового вирішення проблеми Донбасу».
Також помічник голови Пентаґону розповів, яка роль Росії на Донбасі. «Хочу чітко заявити щодо цього. РФ контролює сепаратистів на сході Україні. Бачимо, що РФ продовжує постачати важке озброєння в реґіон. Ми переконані, що російські сили все ще присутні на території Східної України. Вони тренують сепаратистів на Донбасі. Ця проблема не виникла на Донбасі спонтанно. Цю проблему роздмухує Росія. І так було зі самого початку конфлікту», — поінформував п. Карпентер.
На завершення чиновник повідомив, чому США не надає Україні летальну зброю. «З початку конфлікту США надали Україні допомогу на 265 млн USD. Ці кошти пішли на проведення навчань і на різне обладнання — від радарних установок до приладів нічного бачення, рацій, автомобілів і патрульних човнів тощо. Гадаю, що розділяти допомогу на категорії — летальна і не летальна — не зовсім вірно. Потрібно розуміти, які військові можливості повинна мати Україна в майбутньому. Наше завдання — навчити українські сили, зробити їх боєздатнішими, а пізніше — сумісними зі стандартами НАТО. Таке наше завдання», — пояснив Майкл Карпентер.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply