Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Сполученим Штатам передали нового Ескобара

Автор:

|

Травень 12, 2022

|

Рубрика:

Сполученим Штатам передали нового Ескобара
Даїро Антоніо Усуга вже в США

Із Колумбії до США екстрадували Даїро Антоніо Усугу на прізвисько Отоніель, ватажка найбільшого колумбійського наркокартелю «Клан затоки», якого називають новим Паблом Ескобаром. У Сполучених Штатах його звинувачують у ввезенні в 2003-2012 рр. не менше 73 т. кокаїну.
Екстрадиції найбільше бояться наркоторговці, і саме цим інструментом охоче користується Колумбія, один із головних союзників США у Латинській Америці. Після семи років пошуків наркобарона нарешті затримали у жовтні 2021-го. З того часу Отоніеля утримували у в’язниці суворого режиму у Боготі. «Цього злочинця ми екстрадували для відбування покарання за торгівлю наркотиками в США, — заявив Іван Дуке, президент Колумбії. — Але хочу наголосити, що після цього він повернеться до Колумбії, де йому доведеться заплатити за злочини проти цієї країни».
До затримання Отоніель був найвідомішим злочинцем у Колумбії. За інформацію про місце його перебування колумбійська влада встановила винагороду в 800 тис. USD, а США за його затримання — 5 млн USD. Він ховався у джунглях у провінції Антіокія на північному заході Колумбії, неподалік від кордону з Панамою. Притулок наркобарона був оточений вісьмома кільцями охорони. Він використовував цілу мережу притулків, аби змінювати місце перебування і уникати переслідувань влади. Щоб утруднити стеження, він не користувався стільниковим телефоном і підтримував зв’язок зі зовнішнім світом за допомогою кур’єрів.
В операції брали участь 500 військових за підтримки 22 гвинтокрилів. Один поліціянт загинув. Отоніель пізніше заявив, що здався сам. Адвокати наркобарона заперечували проти його екстрадиції та казали, що йому мають дозволити дати свідчення перед спеціальним трибуналом і зізнатися у своїй ролі у конфлікті.
«Клан затоки» — могутня кримінальної організація, яка займається торгівлею наркотиками, людьми, незаконним видобуванням золота та здирництвом. США характеризують банду як добре озброєну і вкрай схильну до насильства організацію. Вона діє в десятьох із 32 провінцій Колумбії, а також має вплив за кордоном.
Отоніель став головою «Клану затоки» після того, як колишнього лідера — його брата, відомого як Джованні — знищили в ході поліційної операції 2012 року, коли той зустрічав Новий рік. Зараз у лавах банди перебувають близько 1,2 тис. озброєних бойовиків, причому ключові пости займають переважно члени сім’ї Усуга. За останні роки учасників банди арештовували в Арґентині, Бразилії, Гондурасі, Перу й Іспанії. Клан контролює багато каналів контрабанди наркотиків з Колумбії до інших країн, зокрема, до США та РФ.
Однак колумбійська влада вважає, що останніми роками чисельність організації скоротилася завдяки зусиллям поліції. Багато ватажків банди ховаються в глибині джунглів.
Як повідомляв «Міст», відбулися масові затримання наркоторговців із Darknet.

About Author

Meest-Online