Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Сполучені Штати — на допомогу Україні

Автор:

|

Листопад 28, 2021

|

Рубрика:

Сполучені Штати — на допомогу Україні
Роберт Менендес

Сполучені Штати продовжують активно допомагати Україні в захисті її суверенітету та цілісності території.
Так, демократ Роберт Менендес, голова комітету зі закордонних справ Сенату, 20 листопада запропонував запровадити проти Російської Федерації (РФ) нові санкції у разі її аґресивних дій щодо України.
Він порадив внести відповідну поправку до оборонного бюджету США на цей фінансовий рік, який розпочався 1 жовтня. Згідно з текстом документа, умовами для санкцій мають стати здійснення урядом РФ значної військової ескалації або інші ворожі операції проти України, а орієнтуватися необхідно на ситуацію станом на 1 листопада ц. р. Сенатор запропонував оцінювати ситуацію біля українсько-російського кордону кожні 15 днів.
Якщо ж Москва зважиться на ескалацію, він радить Білому дому впродовж 30 днів запровадити проти Кремля нові санкції та надати Києву додаткову військову допомогу.
Демократ вказує, що до «чорного» списку проти РФ необхідно внести вище російське керівництво, в т. ч. главу держави, міністрів, військових, фінансові установи «Сбербанк», ВТБ, «Газпромбанк», «Промсвязьбанк», газогін «Північний потік-2» (ПП-2) й інші структури та підприємства країни. Крім цього, сенатор наполягає, обмеження мають торкнутися первинного та вторинного розміщення суверенного боргу Росії.
Натомість республіканці в Сенаті хочуть запропонувати поправку про санкції проти ПП-2 без прив’язки до будь-яких дій РФ щодо України. Питання на голосування ще не виносили.
А Олексій Резников, міністр оборони України, зустрівся у США з Ллойдом Остіном, главою Пентаґону. Ця подорож стала першим його візитом до США на новій посаді. «Ми цінуємо допомогу народу США у протидії російській аґресії. Наша головна мета — подальше зміцнення партнерства між Україною та США», — зазначив керівник українського оборонного відомства та наголосив, що РФ ігнорує занепокоєння та заклики до діалогу від міжнародної спільноти, у зв’язку з чим США й Україна мають розпочати рішучі дії, щоб приглушити аґресію з боку РФ. «У Кремлі високі та товсті стіни, вони не чують слів заклопотаності та закликів до діалогу, але розуміють дії. Зі США ми повинні обговорити, якою має бути відповідь на російську аґресію. Це має бути своєрідним щеплення від небезпечного вірусу агресії», — додав Рєзников.
Відтак влада України звернулася до США з проханням про постачання протикорабельних ракет «Гарпун».
Про плани українського Міністерства оборони купити у США протикорабельні ракети «Гарпун» разом із береговими ракетними комплексами стало відомо ще на початку 2020 року. Тепер воно прозвучало офіційно.
«Гарпун» — це протикорабельна ракета, яка була розроблена та виготовлена на підприємстві McDonnell Douglas (тепер — Boeing Defense, Space & Security). При цьому ракета Standoff Land Attack Missile є варіантом для наземного нападу. «Гарпун» можна запускати з літака з нерухомим крилом (AGM-84, ракета без твердопаливного ракетного прискорювача); корабля (RGM-84, ракета оснащена твердопаливним ракетним прискорювачем, який відчіпляється, щоб дозволити основному турбореактивному двигуну ракети підтримувати політ); підводного човна (UGM-84, ракета оснащена твердопаливним ракетним прискорювачем для забезпечення підводного запуску через торпедний апарат); батареї берегової оборони.
Як повідомляв «Міст», глави міжнародних комітетів Конґресу США виступили проти ПП2.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply