Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Спецпрокурор Мюллер зацікавився «українськими» олігархами

Автор:

|

Січень 16, 2019

|

Рубрика:

Спецпрокурор Мюллер зацікавився «українськими» олігархами

Гості з Києва позиціонували себе у Вашинґтоні як посередники, котрі могли б допомогти у «нормалізації відносин» із Російською Федерацією (РФ) на її умовах.

Аж кількадесят «гінців»
За даними часопису The New York Times, спеціального прокурора Роберта Мюллера, котрий розслідує ймовірне втручання Кремля в американські вибори 2016 року, неабияк зацікавила на інавгурації президента США Дональда Трампа присутність кількадесят політиків і бізнесменів з України. Джерела видання зазначають, що, зокрема, там бачили депутатів Верховної Ради України (ВРУ) Сергія Ківалова, Віталія Хомутинніка та Борислава Березу, а також екс-депутата Андрія Артеменка та бізнесмена Павла Фукса.
Причому відомий своїми проросійськими ініціативам колишній соратник втікача до РФ Януковича — член фракції «Опозиційний блок» у ВРУ та президент «Одеської юридичної академії» Сергій Ківалов — знімав на «Балу Свободи» у Вашинґтоні перший танець Трампа з першою леді та розмістив інформацію про це в соціальній мережі Facebook.
У часописі розповіли про п. Ківалова та його супутників: «Вони відвідували зустрічі й організовували перемовини в готелі «Трамп Інтернешнл» із впливовими республіканцями Конґресу та близькими союзниками президента Трампа. Репрезентуючи цілу низку поглядів, у т. ч. контингент, який вважається співчутливим до Москви, вони позиціонували себе як «брокери», котрі могли б допомогти вирішити одну з найскладніших зовнішньополітичних проблем, що стоять перед новою адміністрацією, — «потворний військовий глухий кут між Росією й Україною», а також жорсткі санкції проти Москви після захоплення Криму».
У The New York Times наголосили: «Розслідування ведуть на тлі дедалі більшої кількості повідомлень про те, що дехто з українців або їхніх партнерів, котрі приїжджали до Вашинґтону на інаугурацію, просували ідею великих угод або «мирних планів» в інтересах РФ, у т. ч. через скасування санкцій».
За даними видання, підлеглі Мюллера з’ясовують і те, яким чином громадяни України отримали запрошення на церемонію інавгурації у Вашинґтоні, з ким зустрічалися під час перебування у США й які питання обговорювали. Зокрема, чи використовували іноземці з України й інших країн кошти, щоб замаскувати пожертви до інавгураційного комітету.
Адже федеральний закон забороняє іноземцям брати участь в інавгураційному комітеті, хоча вони можуть відвідувати події, якщо американці купують квитки.
У The New York Times також з’ясували: «Раніше один із американських консультантів визнав себе винним у звинуваченнях, в т. ч. виплату 50 тис. USD від неназваного іноземця, котрий відповідав опису українського олігарха Сергія Льовочкіна (за словами гостей, він був присутній на «Балі свободи». — Ред.), щоб купити квитки на ексклюзивні інавгураційні події Трампа для олігарха і когось, кого описують лише як «іншого українця».

Беззаперечні докази
У часописі також розповіли: «Українці, котрі прибули до Вашинґтону під час інавгурації, повідомили, що прокурори адресували їм широке коло питань». Зокрема, вже колишній депутат Верховної Ради Андрій Артеменко визнав: «Мене двічі допитали ФБР і Мюллер». У The New York Times також повідомили: «В Україні парламентарій, пов’язаний із Президентом Петром Порошенком, звинувачував конкурентів у виплаті 200 тис. USD за інавгураційні квитки».
Якщо Сергій Ківалов не відповів на запитання про те, як він отримав квитки, то Борислав Береза, котрий також розмістив своє фото в смокінгу на балу, заявив, що отримав свої квитки безкоштовно від когось. Але додав, що не пам’ятає точно, від кого саме.
Микола Белесков, заступник директора київського Інституту світової політики, зауважив із цього приводу: «На той момент Дональд Трамп висловлював привабливі ідеї для українських бізнесменів проросійського спрямування. Конфлікт на Донбасі вдарив особливо сильно саме по колишніх представниках Партії реґіонів, по їхньому впливу, по їхнім економічним активам, по їхнім зв’язках із РФ. Вони можуть заперечувати факт контактів або можуть відмовлятися коментувати. Але те, що вже йде розслідування саме в цьому напрямку, означає, що насправді в команди Роберта Мюллера є беззаперечні докази відповідних контактів, безсумнівні докази передачі інформації. Інша справа, що вони їх не збираються поки що публікувати».
У The New York Times також повідомили: «Як стало відомо з ненавмисно оприлюднених даних про звинувачення колишнього голови виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта, слідство цікавиться, чи не передавав росіянин Костянтин Килимник, котрому п. Манафорт повідомляв результати соцопитувань у США, ці дані українським олігархам Сергію Льовочкіну та Ринату Ахметову.

«Не можна сказати однозначно»
Своєю чергою, на телеканалі CNN стверджують: «Українські олігархи Сергій Льовочкін і Ринат Ахметов, імовірно, мали заплатити п. Манафорту за інформацію соціологічних опитувань під час президентської кампанії 2016 року у США. 2015-го Пол Манафорт написав електронного листа бухгалтеру, у якому йдеться про те, що у листопаді 2016 року очікує майже 2,5 млн. USD за роботу, виконану в Україні».
Прес-секретар політтехнолога підтвердив, що вони очікували таку суму від українських політиків та олігархів, зокрема, від п. Льовочкіна та п. Ахметова. Але він зазначив, що гроші були призначені для відшкодування старих боргів, які передували президентській кампанії Трампа.
У CNN також розповіли, що один зі свідків, котрий виступає в суді проти п. Манафорта, під присягою заявив, що політтехнолог та п. Ахметов добре знали один одного. Натомість Сергій Льовочкін і Рінат Ахметов заявили, що не контактували і нічого не отримували від американського політтехнолога та не мають жодних фінансових зобов’язань перед ним.
Депутат ВРУ Лещенко зауважив із цього приводу: «Не можна сказати однозначно, чи ділилися Льовочкін та Ахметов отриманими даними з російською стороною, однак і заперечувати також не можна. У будь-якому випадку такі новини є неприємними.
Сергій Лещенко також поділився припущеннями: «Чи діяли Льовочкін із Ахметовим в інтересах Росії? Цих доказів ще не здобули. Чи могло так бути? Могло. І в Ахметова, і в Льовочкіна є зв’язки зі Сурковим, є зв’язки з Кремлем, є зв’язки з Сєчіним (Ігор Сєчин — президент державної нафтової компанії «Роснафта». — Ред.). Але чи вони ділилися інформацією після того, як Манафорт їм її надіслав, з росіянами, цього ми не знаємо. Виключати цього також не можемо, тому що це не є люди, чужі для Росії, котрі не мали жодних зв’язків із РФ, навпаки, і Львочкін, і Ахметов бізнес будували на тісних зв’язках із російським урядом, із російськими кримінальними колами».
А от політолог Вадим Карасьов вважає: «У передачі даних немає факту злочину. До того ж поки не доведено, що це робилося за гроші. Люди, котрі мають політичний вплив, завжди намагаються отримувати оперативну інформацію щодо подій, зокрема, виборів у США. Адже це суттєво впливає на глобальну політику».
«Топові політики хотіли знати, чим закінчиться виборча кампанія. Це може бути. Але в чому тут очевидна проблема з українськими олігархами — топові політики хотіли знати, чим закінчиться виборча кампанія, для того, щоб скоригувати свої дії всередині України із прицілом на виборчу кампанію. І хотіли адаптуватися до можливої різкої зміни зовнішньополітичної ситуації в світі і зокрема навколо України», — зазначив експерт.
До слова, в грудні 2018 року The Wall Street Journal повідомила, що прокуратура Мангеттену розпочала кримінальне розслідування, пов’язане з інавгурацією Трампа, на яку було витратили 107 млн USD. Зокрема, слідчі перевіряють, чи не пішов Білий дім на поступки спонсорам в обмін на фінансування цього заходу.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply