Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Соціальні мережі лякають новою громадянською війною в США

Автор:

|

Вересень 28, 2020

|

Рубрика:

Соціальні мережі лякають новою громадянською війною в США
Дональд Трамп

Підчас президентських виборів у США 2001 року каменем спотикання між кандидатами Джорджем Бушом-молодшим та Альбертом Гором стала Флорида. Цей штат може стати ключовим й у виборах президента США 2020-го. Тому Джо Байден нещодавно відвідав Флориду, щоби посилити свої позиції серед виборців-латиноамериканців. Його перемога у цьому штаті може серйозно вдарити по шансах на переобрання президента Трампа. Однак популярність демократа серед цієї групи виборців зараз нижча, ніж була у Гіларі Клінтон 2016 року. Тож Майкл Блумберґ, колишній мер Нью-Йорка, котрий передумав балотувати на найвищу посаду в країні, вирішив витратити щонайменше 100 млн USD на передвиборчу кампанію у Флориді Джо Байдена. Про це повідомив Кевін Шикі, радник мільярдера. Голосування поштою у цьому штаті розпочинається 24 вересня. Дональд Трамп переміг у Флориді на минулих виборах 2016 року. Відтоді він вважає цей штат «своїм» і регулярно його відвідує.
Водночас республіканець Рон Джонсон, голова Сенату з питань національної безпеки й урядових справ, заявив, що перед виборами комітет видасть звіт про діяльність в Україні Гантера Байдена, сина демократичного кандидата. Натомість сенатор-республіканець Мітт Ромні різко розкритикував розслідування власної партії щодо Байдена-молодшого, і заявив, що намагатися завдати шкоди політичним опонентам — незаконно. Йому відповів Бен Волкель, прессекретар сенатора Джонсона. Він заявив, що американський народ має право знати результати розслідування.
Саме же Джозеф Байден заявив, що головною метою Путіна є знищення НАТО. На противагу своєму опоненту на виборах він упевнений, що Російська Федерація (РФ) є ворогом Сполучених Штатів. А Дональд Трамп повинен піти зі своєї посади також через помилки, яких припустився у боротьбі з пандемією коронавірусу. За словами демократа, коли весь світ боровся з поширенням Covid-19, теперішнього господаря Овального кабінету турбували торги на фондовій біржі та передвиборча президентська кампанія. Байден також звинуватив Трампа в тому, що той зі самого початку применшував ступінь небезпеки коронавірусної інфекції, яка вже забрала життя понад 200 тис. американців. Тож цьогорічні вибори президента США можуть призвести до серйозних наслідків для всього світу.

Примара громадянської війни
«Соціальні мережі — від Twitter до Facebook — готуються до екстремальних сценаріїв у зв’язку з цими виборами в США», — пише німецький журнал Der Spiegel. «Нові правила Twitter сформульовані так, ніби в листопаді ситуація в США може цілком стати схожою на громадянську війну, особливо в разі перемоги на виборах Джо Байдена», — зазначає журналіст Патрік Бойт. Тепер твіти, в яких хтось пробує «закликати до протизаконних дій із метою перешкоджання мирному переходу влади», видаляють або маркують особливою позначкою, що обмежує охоплення авдиторією. Те ж саме стосується твітів кандидатів, котрі оголосять про свою перемогу на виборах до того, як будуть підтверджені офіційні підсумки, а також стверджуватимуть без підстав про фальсифікацію результатів голосування.
Для демократії, в якій поразки на виборах мають бути природними, це помітно похмурі прогнози. Але вони є лише реакцією на сценарії, які розглядають у США останніми тижнями і навіть місяцями: що станеться, якщо в день виборів соціальні мережі охоплять чутки, неправдива інформація або навіть заклики до насильства? Наскільки велика небезпека того, що потім вони перейдуть на вулиці? Що можуть зробити Twitter, Facebook, YouTube та інші соцмережі для запобігання такого сценарію?
Мабуть, головна відмінність між 2016-м і 2020 роками полягає в тому, що чотири літа тому вплинути на президентські вибори та поглибити суспільний розкол намагалися, ймовірно, з Кремля — шляхом гакерських атак на працівників виборчих кампаній та інфраструктуру, а також за допомогою описаних у доповіді спеціального прокурора Роберта Мюллера кампаній у соціальних мережах.
Спроби гакерських атак, а також дезінформаційні мережі є і 2020-го. Однак цього року неспокій соцмереж викликають передусім громадяни США. Марк Цукерберґ, засновник Facebook, нещодавно написав: «Ми спостерігаємо все більшу кількість спроб підірвати легітимність наших виборів усередині власної країни». Він також пообіцяв посилено протидіяти групам і конспірологічним мережам на кшталт QAnon, які можуть використати після виборів для здійснення насильства й організації громадянських заворушень.
Twitter, своєю чергою, заблокував акаунти організації Oath Keepers та її засновника Стюарта Родес. Адже ця правоекстремістська група оголосила «відкриту війну марксистським повстанцям на день виборів». Якщо ситуація справді загостриться, ймовірно, буде складно або зовсім неможливо пояснити це окремими повідомленнями в Інтернеті. Й як би соціальні мережі не пишалися своєю роллю під час повстань «арабської весни», асоціюватися з повстаннями у власній країні вони, вочевидь, не хочуть.

Страх Кім Чен Ина
Обрання Джо Байдена президентом Сполучених Штатів лякає й багатьох людей за кордоном. Зокрема, за передвиборною кампанією в США уважно стежить Пхеньян. «Президентство Джо Байдена не обіцяє нічого хорошого режиму, ізольованому в «епохи стратегічного терпіння» Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) за Барака Обами», — пише Себастьян Фалетті, журналіст Le Figaro.
Кім Чен Ин поводиться стримано. Вже кілька місяців він не перебуває в центрі уваги, скоротивши свої публічні виступи і залишивши на передовій свою молодшу сестру Кім Е Чжон. Але американські спецслужби вважають, що 30-річний диктатор все ще твердо править країною і намагається підтримувати стосунки з Дональдом Трампом.
Верховний лідер КНДР утримується від будь-яких провокацій, які могли б зірвати кампанію теперішнього президента. «Людина-ракета», як назвав його теперішній господар Овального кабінету 2017 року, в розпал наростаючої напруженості, судячи з усього, щадить американського лідера, з яким обмінявся безліччю дружніх листів, про що розповів у своїй книзі Боб Вудворд, редактор газети The Washington Post.
«Він знає, де лежить небезпечна межа для Трампа — це запуск міжконтинентальної балістичної ракети», — вважає Го Мен Хен, експерт Інституту політичних досліджень «Асана», аналітичного центру в Сеулі. Відновити випробування такої ракети, теоретично здатної завдати удару по американській території, означало б остаточно змарнувати три роки безпрецедентної дипломатичної відкритості з боку американського президента, котрий виштовхнув Кіма на небосхил, не зменшуючи його атомний і балістичний арсенал.
«Трамп возвеличує свою стратегію щодо Пхеньяна як один із найбільших дипломатичних успіхів за час свого перебування на посаді, навіть запевняє, що «північнокорейської загрози більше немає» завдяки його історичним самітам у Сінґапурі та Ханої, — вважає п. Фалетті.
Світлина зустрічі в готелі Sentosa в Сінґапурі — знахідка для пропаґанди сталінського штибу, яку транслювали в одному з офіційних засобів масової інформації (ЗМІ), що піариться на патріотичній гордості 23 млн північних корейців, аби найкращим чином відстоювати «законність» династії. Особисті стосунки, майстерно налагоджені Кім Чен Ином зі застосуванням послань Білому дому, забезпечують безпрецедентний міжнародний статус і легітимність найбільш ізольованому режиму на планеті. Вони навіть дозволяють йому передбачити кінцеву стратегічну мету династії: відкликання 28,5 тис. солдатів, котрі все ще перебувають у Південній Кореї. Прийнявши формулу «денуклеаризації півострова» в Сінґапурі, президент Трамп обома ногами потрапив у пастку, розставлену дипломатами КНДР. Це означає, що Північ не відмовиться від своєї атомної зброї, доки Вашинґтон не облишить «свавілля в Сеулі».
«Медовий місяць закінчився, тож Пхеньян уважно стежить за виборчою кампанією та зростанням напруги між Китаєм і США, яка забезпечує йому великодушність із боку Пекіна. Президентство Джо Байдена не обіцяє нічого хорошого режиму. Натомість другий термін Трампа, принаймні, збереже надії на задобрювання провідної світової держави, і водночас дозволить виграти більше коштовного часу для поповнення власного стратегічного арсеналу», — резюмує Себастьян Фалетті.

Більмо в оці Кремля
У Кремлі перемогу кандидата Трампа на виборах 2016 року святкували помпезно. Тож РФ не припиняє активні спроби вплинути на вибори президента США і 2020-го. Про це повідомив Крістофер Рей, директор Федерального бюро розслідувань (ФБР), на слуханнях у комітеті з національної безпеки Палати представників Конґресу США. За його словами, наразі йдеться про лише про «шкідливий вплив», а не про атаки на виборчу інфраструктуру, як це було 2016 року. За даними ФБР, зараз Москва вдається до активних зусиль вплинути на вибори через соціальні мережі та державні ЗМІ.
За словами п. Рея, ці спроби насамперед спрямовані на те, щоб знеславити Джо Байдена, суперника чинного президента. «Росія намагається як посіяти ворожнечу, так і очорнити Джо Байдена, — запевнив він. — Ми не миритимемося з іноземним втручанням у наші вибори». Чиновник додав, що ФБР нещодавно поділилися інформацією Facebook і Twitter, що дало їм змогу закрити фейкові акаунти, пов’язані з РФ. Називаючи джерела достовірної інформації в Інтернеті, він закликав користувачів звертатися до офіційних сайтів, а не орієнтуватися винятково на інформацію соціальних мереж.

Євген Клен

Гоп-ля
Поки прихильники Дональда Трампа намагаються вибороти для нього Нобелівську премію миру, про що тижневик «Міст» писав у минулому числі, Гарвардський університет нагородив його гумористичною премією Шнобеля, яку присуджують за сумнівні й абсурдні наукові досягнення й ідеї. Крім теперішнього американського лідера нагороду цього року в галузі медичної освіти отримали Олександр Лукашенко, Путін і лідери ще п’ятьох інших країн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply