Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

«Сором для країни»

Автор:

|

Листопад 26, 2020

|

Рубрика:

«Сором для країни»
Дональд Трамп

Адміністрація Дональда Трампа досі офіційно не визнала Джозефа Байдена обраним президентом і не розпочала процес передачі влади, регламентований американським законодавством. Через це демократичний кандидат і його команда не можуть отримати доступ до доповідей розвідки, які стосуються питань національної безпеки. «Більше людей може загинути від Covid-19, якщо ми не скоординуємо свої дії», — заявив минулого тижня новообраний президент на пресконференції в своєму рідному місті Вілмінґтон. За його словами, своїми діями республіканський кандидат блокує роботу його команди над планом щодо розповсюдження в країні майбутніх вакцин проти коронавірусу. Джо Байден також наголосив, що якщо чекати до 20 січня (день інавгурації. — Ред.), то його команда втратить час, важливий для координації зусиль із протидії коронавірусу вже зараз. Також 46-й президент прокоментував відмову його попередника визнати свою поразку на виборах і назвав такі дії «соромом для країни».

За все доведеться відповісти
Що ж, можливо, ще чинний господар Овального кабінету пручається недарма. Адже разом із посадою він позбудеться імунітету на судове переслідування. А генеральна прокуратура Нью-Йорка вже зацікавилася гонорарами Іванки Трамп, доньки 45-го президента США. Запит на відповідні документи відправили до Trump Organization. Про це повідомила газета The New York Times із посиланням на своє джерело в правоохоронних органах. Видання зазначило, що запит надіслали в рамках широкого адміністративного розслідування ділових стосунків Дональда Трампа.
Крім цього, розширили рамки розслідування його шахрайства в штаті Нью-Йорк. Долучили справу про списання податків на мільйони доларів, які, за твердженнями співрозмовника NYT, витратили на оплату гонорарів Іванки.
За даними видання, аналогічну повістку надіслав у компанію Трампа Сайрус Венс-молодший, окружний прокурор Мангеттена, котрий проводить власне кримінальне розслідування. Прокуратура розпочала перевірку після нещодавнього розслідування NYT про податкову історію Трампа, яка засвідчила, що чинний президент багато років майже не платив федеральний прибутковий податок. Своєю чергою, інформаційна аґенція Associated Press не змогла підтвердити наявність запиту від окружного прокурора Мангеттена, проте наявність запиту від генерального прокурора штату джерело AP підтвердило.

Марні сподівання
Дональд Трамп любить звинувачувати у власних невдачах будь-кого, але не себе. Тепер він заявив, що його поразки на виборах добивалися великі фармацевтичні компанії, нібито затягуючи повідомленні про успішні випробування вакцини проти коронавірусу. «Великі фармацевтичні компанії запустили неґативну рекламу вартістю в мільйони доларів проти мене під час передвиборчої кампанії, яку я виграв, до речі кажучи. Ми це ще з’ясуємо. Я отримав майже 74 млн голосів. Проти нас були великі фармацевтичні компанії та засоби масової інформації проти нас», — заявив він і додав, що компанія Pfizer зумисне не стала робити оголошення про успішні випробування своєї вакцини від коронавірусу до виборів, хоча це збільшило б шанси республіканця на перемогу. Чинний президент стверджує, що фармацевтичним компаніям, на його думку, не подобається те, що він проводить політику зниження цін на ліки.
Та багато чільних республіканців просять свого лідера не ганьбитися. Зокрема, Ліза Мурковскі, сенаторка від Республіканської партії, котра в Сенаті репрезентує штат Аляска, в якому Трамп отримав перемогу на загальних виборах, закликала адміністрацію її однопартійця розпочати повноцінний процес передавання справ адміністрації Джозефа Байдена. «Час розпочати повний і офіційний перехідний процес», — заявила вона.
Водночас сенаторка розкритикувала спроби 45-го президента оскаржити результати виборів. «Кожен штат працював над забезпеченням вільного та справедливого виборчого процесу. У президента Трампа була можливість через суд висунути свої претензії, але суди визнають їх необґрунтованими», — наголосила вона та назвала кампанію Трампа з чинення тиску на законодавців від штатів безпрецедентною.

Суди відмовляють, Трамп апелює
Хто б її послухав? Юристи Дональда Трампа подали апеляцію на рішення федерального судді, котрий відхилив його позов до виборчої комісії штату Пенсільванія. Чинний президент зажадав переглянути результати голосування в цьому штаті, але йому відмовили. «Будемо апелювати», — написав Трамп у Twitter.
За даними Reuters, апеляцію вже подали. На судовому засіданні штаб кандидата Трампа попросив Апеляційний суд 3-го округу США переглянути рішення Метью Бранна, окружного судді штату Пенсільванія. У постанові судді справа описана як така, що ґрунтується на «напружених юридичних арґументах» і «спекулятивних звинуваченнях». Трамп заявив, що фокусує свою апеляцію на «вузькому» питанні, а саме: Бранн неналежним чином відмовився дозволити їм вносити зміни в позов удруге.
Пенсільванія була одним із кількох ключових штатів, в яких переміг Джо Байден. Після опрацювання 96 % бюлетенів у цьому штаті переможець президентських перегонів отримав 20 голосів вибірників, майже на 20 тис. голосів випередивши свого опонента. Позови від правників Трампа відхилили й в Аризоні та Мічиґані.

Соціальні мережі визначилися
Попри все, Twitter вирішив передати офіційний акаунт президента США @POTUS обраному президенту Джо Байдену в день інавгурації, навіть якщо чинний президент Дональд Трамп відмовиться йому поступитися. «Twitter активно готується підтримати перехід інституційних акаунтів Білого дому 20 січня 2021 року, — заявили представники соціальної мережі. — Як і під час зміни президента 2017-го, цей процес буде здійснюється в тісній співпраці з Національним управлінням архівів і документації».
Facebook також має намір передати офіційні акаунти президента США @POTUS у Facebook та Instagram Джозефу Байдену в день його інавгурації, ігноруючи думку чинного глави держави. «2017 року ми працювали як із адміністрацією Обами, так і адміністрацією Трампа, щоб 20 січня перехід їхніх акаунтів у Facebook і Instagram відбувся безперешкодно, й очікуємо зробити це і тепер, — заявили адміністратори компанії. Інші акаунти офіційних осіб країни, такі як @VP (віце-президент), @FLOTUS (перша леді США), @whitehouse (Білий дім), також передадуть адміністрації нового президента.
Тож інавгурація Джозефа Байдена відбудеться 20 січня 2021-го, однак у скороченому режимі. Про це повідомив Рон Клейн, керівник наступної адміністрації Білого дому. Він наголосив, що інавгурація новообраного глави держави не загрожуватиме життю та здоров’ю американців в умовах пандемії коронавірусу. Майбутній чиновник додав, що і президент, і його віцепрезидентка Камала Гарріс будуть акцентувати свою увагу на важливості заходів безпеки в умовах пандемії, проте відмовився розповісти деталі.
Як повідомляв «Міст», Байден готується, але Трамп не здається.

Євген Клен

А тим часом
Поки всі стежать за передавання президентської влади в США, найважливіше відбувається зовсім на іншому фронті: республіканці вибороли більшість місць у спеціальних комісіях, які малюють мапи для виборів Сенату на наступні десять років. Весь цей час республіканці матимуть значні переваги у просуванні сенаторів. «Що ми маємо в сухому залишку — демократа президента без законодавчої підтримки. Сенат: 50 х 48 (більшість — за республіканцями). Будь-яка зміна законодавства вимагає голосування Палаті представників і Сенаті, — зауважив Богдан Глоба, політичний експерт. — Тож Байден може перетворитися на кульгаву качку, навіть не вступивши на свою посаду».

До слова
Вікторія Спарц, котра виграла вибори в Індіані та стане першою американською конґресменкою українського походження, розповіла про свій досвід соціалізму та чому це не є добре для розвитку держави. «Я виросла у соціалістичній країні, соціалістичній республіці Україна. Я бачила, що відбувається, коли у нього (соціалізму. — Ред.) закінчуються гроші, і це дуже кепсько», — поділилася вона. Вікторія приїхала до США 20 літ тому з однією валізою після зустрічі зі своїм чоловіком у потязі в Європі. «А зараз ми будуємо соціалізм. Можу сказати вам, що буде далі. Мені дуже сумно це бачити, — зауважила вона. — Проживаючи при соціалізмі в Радянській Україні, я на власні очі бачила теперішні проблеми з американським урядом». Політикиня закликала американців «бути добрими студентами історії», позаяк соціалізм є нестійкою системою, адже кожна країна, яка його практикувала, зазнала невдачі. Вона нагадала, що чимало людей загинуло, коли Сполучені Штати боролися проти соціалізму. «Ця система створює багато руйнувань і нещасть, тому ми повинні бути розумнішими за це. Ви знаєте, що ми не хочемо змінюватися. Є лише дві системи: у нас — свобода та вільне підприємництво, а у вас — система, коли уряд і політична еліта згори вирішують, як треба керувати та що робити», — резюмувала українка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply