Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Солдати вбивали мирних афганців

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Солдати вбивали мирних афганців

Військовий трибунал визнав Келвіна Ґіббса винним в організації вбивства трьох афганських мирних мешканців у провінції Кандагар 2010 року. Його очікує довічне ув’язнення. Справа «команди вбивць» підірвала імідж американської армії. Справа набула розголосу у березні 2011 року, коли німецький журнал Der Spiegel оприлюднив серію фотознімків, на яких американські військові позували над закривавленим трупом місцевого жителя.

Під час розслідування з’ясувалося, що п’ятеро військовослужбовців під керівництвом сержанта Ґіббса вбивали беззбройних людей винятково зі спортивного інтересу. 26-річний Ґіббс був найстаршим за званням. Троє з обвинувачених визнали свою провину, двоє з них свідчили проти Келвіна Ґіббса й назвали його кровожерливим військовим командиром. Усіх чотирьох засудили до різних термінів ув’язнення. Сам сержант Ґіббс визнав той факт, що відрізав пальці жертв і виривав їхні зуби, щоби зберегти «як трофеї». Однак він заперечив, що причетний до двох з інкримінованих йому вбивств.

П’ятеро присяжних радилися чотири години й визнали сержанта вин­ним за всіма статтями. Мінімальним покаранням за інкриміновані йому злочині було довіч­не ув’язнення. При цьому присяжні визнали, що пан Ґіббс зможе просити про умовно-дострокове звільнення після відбуття не менш як десяти років за ґратами, причому йому зарахують близько півтора року, які він уже провів у попередньому ув’язненні.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply