Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Штати готові до наземної операції проти ІД

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Штати готові до наземної операції проти ІД
Ештон Картер

Ештон Картер

Ештон Картер, міністр оборони США, заявив, що Вашинґтон готовий до активніших дій проти ІД в Іраку та Сирії. Він наголосив, що Сполучені Штати не відмовляться від допомоги своїм союзникам у боротьбі проти ісламістів і готові наносити як масованіші авіаудари, так і брати участь безпосередньо в наземних операціях.

Радники з національної безпеки Барака Обами, а також його радники з оборони, одноголосно рекомендують розширити військову присутність США в Іраку та Сирії, щоб допомогти поміркованим курдам і сирійцям захопити стратегічні об’єкти ІД. При цьому дві різні групи радників мають відмінні підходи до американського участі у цій кампанії.
Перша група пропонує відрядити до Сирії на постійній основі «обмежений контингент військових фахівців». Такі досить стримані рекомендації віддзеркалюють занепокоєність відсутністю прогресу в боротьбі з ІД. На думку прихильників подібного бачення участі Америки в боротьбі з терористами, військові радники могли б надати новий імпульс боротьбі сирійців проти ІД і сприяти наступові на Ракку, яку бойовики вважають своєю столицею.
В Іраку ж завданням військових фахівців зі США буде підготовка до взяття ключового міста Рамаді, яке зараз перебуває під контролем екстремістів. Друга група не підтримує таких заходів, як створення безпольотної зони над Сирією, оскільки вони бажають значного посилення сухопутного контингенту для захисту мирного населення від бойовиків ІД.

До слова
Джон Керрі та міністри закордонних справ Узбекистану, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану і Туркменії 1 листопада на зустрічі в Самарканді (Узбекистан) схвалили спільну декларацію, створивши новий формат С5 + 1. У документі зазначається намір учасників поглиблено співпрацювати з широкого кола питань, зокрема, щодо протидії торгівлі людьми, незаконного обігу наркотиків, підтримки безпеки та стабільності в Афганістані. Державний секретар США запевнив, що в Вашинґтоні поділяють занепокоєння центральноазійських країн у зв’язку з ситуацією в Афганістані. За словами п. Керрі, США усвідомлюють небезпеку, яку несуть терористичні організації ІД та «Аль-Каїда».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply