Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Штатів зі смертною карою поменшало

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Штатів зі смертною карою поменшало

Губернатор штату Коннектикут демократ Деннел Меллой підписав закон про скасування смертної кари. Раніше законопроект був схвалений сенатом і палатою представників Коннектикуту. Як зазначалося, нововведення підтримували в основному конґресмени-демократи, тоді як представники Республіканської партії голосували проти прийняття цього документа.

Новий закон передбачає заміну вищої міри покарання на довічне ув’язнення без права дочасного звільнення. При цьому його дія не поширюватиметься на 11 злочинців, які були засуджені до смертної кари раніше й зараз чекають на виконання вироків. Одним із них є прийомний онук відомого російського режисера Федора Комісаржевського, засуджений за вбивство трьох осіб 2007 року.

2009-го конґресмени Коннектикуту вже робили спробу заборонити смертну кару, проте тоді губернатор-республіканець Джоді Релл заблокувала законопроект. Коннектикут став 17 за рахунком штатом США, який скасував на своїй території покарання смертю.

А в Каліфорнії в листопаді відбудеться голосування з питання про скасування смертної кари в цьому штаті. Більш ніж півмільйона мешканців штату підтримали законопроект, який передбачає заміну страти на довічне ув’язнення. Противники ініціативи кажуть, що таке рішення завдасть удару по системі правосуддя. Прихильники ж скасування смертної кари зазначають, що це дозволить заощаджувати за рік близько 100 млн USD — завдяки ліквідації камер смертників і скороченню гонорарів адвокатів, які ведуть справи з можливим ухваленням смертного вироку.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply