Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Шпигуни нікуди не поділися

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Шпигуни нікуди не поділися

Можливо, віце-президент Байден (на фото) здивується, дізнавшись, що в Сполучених Штатах Америки зараз діє стільки ж представників російської розвідки, скільки було в розпал «холодної війни», пише на сторінках The Wall Street Journal Мішель Ван-Клів, яка очолювала контррозвідку США під час каденції президента Джорджа В. Буша. «Просто арештів і карних справ стало менше», — розмірковує автор.

Коли Мітт Ромні назвав Росію «геополітичним ворогом № 1 для Америки», Джозеф Байден зауважив: «Він ніби вважає, що «холодна війна» триває. Не знаю, де він був увесь цей час». Ван-Клів заперечує п. Байдену: «Насправді п. Ромні уважно за всім стежив».

«2010 року ФБР вело близько 7,8 тис. розслідувань, спрямованих на протидію іноземним розвідкам. У значній кількості випадків фігурували американці, підозрювані в роботі на Москву. Але за останнє десятиліття жодне із цих розслідувань не завершилося притягненням до суду», — зазначає автор, пояснюючи це тим, що факт шпигунства дуже важко довести через суд.

Якщо керівництво країни недостатньо далекоглядне, контррозвідку відтісняють на задній план. Так сталося з контррозвідкою США, запевняє автор. На думку п. Ван-Клів, у Росії спостерігається «концентрація політичної влади в руках ФСБ, залякування неурядових організацій владою, систематичне знищення журналістів і інших критиків режиму, не кажучи вже про присутність шпигунів у США». Однак Білий дім «урізає й скорочує все, що стосується контррозвідки», сказано в статті. Показовий випадок: десятьох російських нелеґалів, заарештованих 2010 року, відправили в Москву, перш ніж їх устигли допитати, нарікає автор. Не дивно, що Володимир Путін вітав їх виконанням «неофіційного гімну російської розвідки».

Російська розвідка — «ретельно налагоджений інструмент державної влади, який має великі ресурси», вважає автор. Але «нинішня адміністрація США, навіть коли їй надають докази широкого шпигунства, повертається до них спиною. Й американська контррозвідка продовжує втрачати позиції», стверджує п. Ван-Клів.

Wall Street Journal

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply