Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 8, 2021

Схоже, що у вирішальній битві Трампу протистоятиме Байден

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

Схоже, що у вирішальній битві Трампу протистоятиме Байден
Джо Байден

Через епідемію в світі коронавірусу 9 березня світові фондові біржі продемонстрували рекордне падіння з 2008 року. Після обвалу цін на нафту різко впали азійські, європейські й американські індекси, торги в США вперше з 2008-го припинили на 15 хвилин. Незважаючи на павзу, до кінця сесії падіння склало майже 8 %. Це більше, ніж 2 тис. пунктів за індексом Dow Jones, який фінішував на рівні 23 851 пункт. Індекс S & P 500, який містить 500 найбільших компаній ринку США, втратив 225,81 пункту — 7,6 %. Індекс електронної біржі Nasdaq знизився на 624,94 пункту — 7,92 %. Для S&P 500 і Nasdaq — це найгірший результат із грудня 2008 року. Попри це президентська виборча кампанія в Сполучених Штатах триває.

Демократи
Майк Блумберґ, колишній мер Нью-Йорка, зняв свою кандидатуру з передвиборчої гонитви на користь Джозефа Байдена. Він оголосив, що перестає боротися за право стати кандидатом від демократів і суперником Дональда Трампа на президентських виборах після невтішного фінішу у «супервівторок» — національного голосування одразу в 16 штатах на демократичному праймеріз, за підсумками якого кандидати отримують відповідне число делегатів, котрі влітку голосуватимуть за них на демократичній конвенції.
«Я вступив у змагання за крісло президента, щоб перемогти Дональда Трампа, — йдеться у заяві п. Блумберґа. — І покидаю гонитву з тієї ж причини: перемогти Дональда Трампа, позаяк розумію, що моє перебування в ній ускладнить досягнення цієї мети». Він заявив, що знає п. Байдена давно і знає про прихильність останнього до питань збройної безпеки, охорони здоров’я та зміни клімату. «У мене був шанс співпрацювати з Джо над цими питаннями впродовж багатьох років, і Джо все життя боровся за людей, котрі працюють. Я радий його підтримати і буду працювати над тим, аби зробити його наступним президентом Сполучених Штатів», — зазначив мільярдер.
Наступною про вихід із президентської гонитви оголосила Елізабет Воррен, сенаторка від штату Массачусетс, котра зосередила свою кампанію на обіцянці знищити корупцію та лобіювання у Вашинґтоні. Проте в «супервівторок» вона не виграла навіть у своєму рідному штаті, посівши третє місце після Джо Байдена та Берні Сандерса.
Зняла свою кандидатуру з президентських перегонів і сенаторка Камала Гарріс — також на користь колишнього віцепрезидента США. «Джо Байден гідно служив нашій країні, ми потребуємо його зараз як ніколи. Я зроблю все від мене залежне, щоб допомогти його обранню наступним президентом США», — написала вона у Facebook. — Нам потрібен хтось, хто буде уособлювати гідність американського народу і бореться за тих, чиї голоси занадто часто ігнорують».
За даними опитування CNN / SSRS Джо Байдена підтримує 52 % виборців, у той час, як його головного конкурента Берні Сандерса — всього 36 %. Ще 7 % опитаних підтримали Елізабет Воррен. Але після того, як вона вибула з гонитви, підтримка кандидата Байдена зросла до 57 %, в той час, як Сандерса так і залишилася на рівні 36 %. Ще 6 % вибрали б когось іншого або були не впевнені, кого підтримають.
До того ж дев’ятеро з десятьох виборців-демократів і незалежних виборців заявили, що підтримають будь-якого кандидата від Демократичної партії. Три чверті виборців-демократів зазначили, що вони впевнені, що партія призначить когось, у кого є великі шанси перемогти Дональда Трампа.
Українські експерти вважають найкращим кандидатом від демократів для України саме Джо Байдена.
«На другому місці міг би бути Майк Блумберґ, звісно, якби він залишився в гонитві. Зі самого початку російсько-української війни Джо Байден наполягав на підтримці України, зокрема, наданням нам летальної зброї. Тому від нього можна очікувати посилення підтримки України, в т. ч. — постачанням зброї, посилення антиросійських санкцій й інших способів тиску на аґресора. Найменш вигідною для України стала б перемога Берні Сандерса», — запевнив Дмитро Сінченко, голова громадської організації «Асоціація політичних наук».
Такої ж думки дотримується і політолог Володимир Фесенко. «Звісно, Байден із усіх кандидатів проявляє найбільше симпатії до України. Коли він був віцепрезидентом, то регулярно бував в Україні, публічно підтримував нашу країну в конфлікті з Російською Федерацією (РФ). Декотрі експерти навіть називають його проукраїнським кандидатом. Це, певна річ, перебільшення, але, тим не менш, в цьому плані він більшою мірою прийнятний для нашої країни, ніж інші. На жаль, із Байденом пов’язані і скандали, від яких Україна, нехай і побічно, але постраждала», — зазначив він.

Республіканці
У республіканців загальним лідером електоральних симпатій залишається теперішній президент США. А його виборчий штаб подав позов до суду на видання The Washington Post через авторські колонки, у яких присутній «наклеп на штаб», як ідеться в позовній заяві. Зокрема, у штабі стверджують, що в цих колонках мова йде про зв’язок штабу з Москвою та втручання у вибори Кремля. Юрисконсульт кампанії Дональда Трампа назвала їх «наклепницькими та неправдивими».
Натомість у WP упевнені, що таким чином господар Овального кабінету хоче посилити критику головних засобів масової інформації і на фоні цього «послабити припущення про те, що він змовився з російськими аґентами». Також у виданні зауважили, що будуть активно захищатися і що вони розчаровані такою тактикою штабу.
Та ймовірність обрання теперішнього глави держави на повторний термін виглядає високою. І в разі його перемоги на виборах ставлення Дональда Трампа до України не зміниться. Таку думку висловили українські експерти.
«Якщо і буде допомога нашій країні, то з великими потугами — як це було і раніше зі зброєю або грошима. На позицію Трампа щодо України впливав цілих ряд факторів. По-перше, симпатія до Путіна американського президента обтяжувала необхідність вирішувати проблему, яку він же й створив. По-друге, Трамп вважав стосунки з РФ важливішими та вигіднішими для США, ніж із Україною. Як бізнесмен він насамперед прораховував вигоди, в т. ч. фінансові, які могли отримати Сполучені Штати від «дружби» з тією чи іншою державою. Й Україна тут, звісно, ніяк не могла конкурувати з Росією», — пише київська газета «Сьогодні».
«Представники Республіканської партії, зокрема, й Трамп, завжди вважалися консервативнішим крилом американської політики. І, по ідеї, після його перемоги над Гіларі Клінтон, варто було очікувати активнішої допомоги Україні, в т. ч. військової, а також активнішого тиску на РФ. Але, як бачимо, цього не сталося. Точніше, відбулося, скоріше, всупереч бажанню Трампа, ніж завдяки. Тому, гадаю, в разі перемоги чинного президента ні його риторика, ні його політика стосовно України, Росії, українсько-російського конфлікту не зміняться», — вважає політолог Максим Джигун.
Однак звинувачення в зв’язках із Москвою, скандал із російським втручанням у вибори, тиск демократів і республіканців стали для президента Трампа факторами, що змусили вести обережнішу політику щодо Кремля. І надавати активнішу підтримку Україні. Вочевидь, для того, щоб продемонструвати, що він не «проросійський» політик, Трампу довелося стати «проукраїнським». «Ставлення до України у Трампа неоднозначне та суперечливе з різних причин. Проте, саме при Трампі українці отримали «Джавеліни» й іншу зброю. Республіканці і Трамп зайняли більш послідовну та рішучу позицію щодо постачання озброєнь, чого не було при Обамі», — зауважує Володимир Фесенко.

Євген Клен

Гоп-ля
Новий спосіб вітання замість звичного рукостискання при зустрічі запропонував Піт Рікеттс, губернатор штату Небраска. Він наполягає на вітанні один із одним ліктями на період епідемії коронавірусної інфекції. Цей спосіб він продемонстрував на зустрічі з жителями штату, котрі покидали лікарню після карантину. «Для мене велика честь вітати гостей, котрі залишають відділ карантину. Медичні працівники світового рівня в Небрасці продовжують нарощувати зусилля, щоб допомогти захистити американців і зберегти здоров’я людей», — наголосив політик.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply