Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Сенатори просять дати Україні зброю

Автор:

|

Серпень 21, 2014

|

Рубрика:

Сенатори просять дати Україні зброю
Джон Мак-Кейн

Джон Мак-Кейн

Сенатори від Республіканської та Демократичної партій Джон Мак-Кейн і Джон Донеллі надіслали до президента США лист із проханням надати Україні оборонне озброєння. «Ми маємо забезпечити українських військових відповідним озброєнням, таким як протитанкова зброя, аби допомогти їм повернути свою територію», — написали п. Мак-Кейн і п. Донеллі.

Крім того, сенатори наполягають на передачі розвідданих, які, на їхню думку, можуть допомогти українській армії в боротьбі з терористами. «Ми закликаємо Вас забезпечити Україну відповідними розвідданими, аби бути впевненими, що в неї (України) є потрібна підтримка, щоби протистояти терористам», — зауважили автори листа.
Санкції США проти Російської Федерації (РФ) є недостатніми, а американське керівництво допустило провал, коли дало Путіну захопити Крим, не відповівши за це. Таку думку Джон Мак-Кейн висловив в інтерв’ю «Голосу Америки». «Запроваджені санкції були дуже слабкими. Якщо поглянути на це очима Путіна, у нього – все гаразд, він нагромаджує війська на кордоні з Україною. Гадаю, він робитиме все, що може, для продовження заворушень на сході України, тому що не хоче, щоб Україна досягла успіху», — запевнив політик.
На думку сенатора, якби США ввели «справжні, значущі санкції», зокрема продумали план, за яким, протягом двох років Сполучені Штати почали би поставляти енергоносії в Україну та європейські держави, щоб усунути залежність цих країн від російських енергетичних поставок, а також «ставилися би до Путіна як до полковника КДБ, налаштованого відродити Російську імперію», президент РФ відчув би, що «за його дії доведеться платити».
Разом із тим, Джон Мак-Кейн упевнений, що вашинґтонська адміністрація продемонструвала стосовно російського керівництва наївність, за яку тепер змушена розплачуватися. «Говоріть йому, що будете гнучкішими, продовжуйте тиснути на «кнопку перезавантаження», — іронічно зауважив сенатор. — Зрозумійте, хто такий Володимир Путін». Також, за словами сенатора він пишається тим, що сам виявився в списку тих, кому Росія заборонила в’їзд на свою територію у відповідь на аналогічну заборону Вашинґтона на адресу цілої низки російських чиновників і підприємців.

Євген Клен

До слова
Віце-президент Джо Байден 18 серпня мав телефонну розмову з Президентом України. Петро Порошенко поінформував його, що українську гуманітарну допомогу вже передано Червоному Хресту, але її безпечний прохід на територію, контрольовану російським бойовиками, досі не гарантовано. Лідери двох країн погодилися на тому, що спрямування РФ військової колони через кордон на територію України та подальше надання зброї сепаратистам є не сумісним із будь-якими прагненнями поліпшити гуманітарну ситуацію в східній частині української держави. Обидва лідери підтвердили свою підтримку дипломатичного розв’язання кризи та закликали Росію розпочати нарешті чесні перемовини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply