Сенатор – за жорсткіше поводження з РФ
Сенатор Джон Мак-Кейн закликав Барака Обаму «змінити характер взаємодії з Російською Федерацією» (РФ). «Треба жорсткіше поводитися з Росією. Для США настав час висловити свою думку у зв’язку з порушенням прав людини, вироками, а також діяльністю цього автократа, полковника КДБ, який продовжує пригнічувати народ РФ», — заявив п. Мак-Кейн. На думку сенатора, подібна зміна в підході до Росії має включати розширення «списку Магнітського».
Ситуація з колишнім працівником ЦРУ Едвардом Сновденом, який, як вважається, перебуває в транзитній зоні московського летовища «Шереметьєво», також повинна вплинути на відносини з Москвою. «Зараз же ми ніяк не реагуємо», — резюмував Джон Мак-кейн.
Як писав «Міст», 6 грудня сенат ухвалив «закон Магнатського», який передбачає санкції стосовно росіян, причетних, на думку конґресменів, до порушень прав людини. Згодом оприлюднили «список Магнітського» з 18 прізвищ, до якого, зокрема, потрапили слідчі та судді, що мають стосунок до порушення прав людини в Росії.
Міністерство закордонних справ РФ повідомляло, що заходи, подібні до «списку Магнітського», із боку США отримуватимуть «жорстку відповідь». Представник зовнішньополітичного відомства Олександр Лукашевич зазначив, що «війна чорних списків — завідомо тупиковий шлях» у взаєминах.
До слова
Едвард Сновден звернувся по допомогу в Профспілку правоохоронних і силових структур РФ із проханням про вступ у цю організацію. Екс-працівник ЦРУ надіслав лист до Олексія Лобарєва, голови профкому реґіональної профспілки працівників і ветеранів правоохоронних і силових структур, у якому просить їх прийняти його до своїх лав. «Лист надійшов днями електронною поштою. У ньому говорилося про те, що Сновден висловлює бажання вступити до профспілки й потребує протекції. Підписано повідомлення було Edward Joseph Snowden, IP-адреса зареєстрована в Північній Кароліні, — сказав п. Лобарєв. – Після перемовин і різнобічних консультацій нами визначена позиція про можливість надання допомоги Сноадену у вирішенні соціально-побутових проблем і правових аспектів. Виходячи з принципів гуманізму стосовно колишнього співробітника силового відомства й іноземного громадянина, який опинився в складному становищі, перебуваючи в нейтральній зоні летовища, звертаюся з проханням за першої ж можливості передати п. Сновдену інформацію про нашу готовність надати йому необхідну допомогу». За словами профспілкового лідера, Едвард Сновден — їхній колишній колега, і вони не мають наміру покинути його в біді.
Представник готелю «Повітряний експрес» у московському аеропорту «Шереметьєво» повідомив 23 липня, що американського програміста Едварда Сновдена в їхньому готелі немає. Крім того, Анатолій Кучерена, адвокат і член палати громад Російської Федерації (РФ), який консультує п. Сновдена, теж заявив, що йому не відомо про те, перебуває його підопічний у готелі чи ні. Раніше він казав, що, за його даними, Едвард Сновден від часу прильоту живе в «Повітряному експресі». Як писав «Міст», після того, як п. Сновден оприлюднив таємну інформацію про діяльність спецслужб США, він покинув Штати й офіційно попросив політичного притулку у РФ.
Викривач ЦРУ не даремно боїться польотів, пише The Guardian. Незважаючи на те, що він є втікачем, а не шпигуном, є значна ймовірність того, що США змусять Європу посадити літак із п. Сновденом на борту на порушення міжнародного закону, ідеться в статті. Газета зазначає, що на цей час три латиноамериканські країни запропонували Едварду Сновдену притулок, але політ туди означає «небезпечне» перебування в повітрі протягом кількох годин. Міжнародне законодавство встановлює свободу пересування в міжнародному повітряному просторі, але США, очевидно, вважають ці закони обов’язковими для всіх, окрім себе (й Ізраїлю), стверджує видання.
Які країни відчинені для українських заробітчан
Цікаво, а де ж інформація про країни, які відчинені для заробітчан?Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому са