Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Саманта Павер звернулася до українців

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

Саманта Павер звернулася до українців
Саманта Павер

Саманта Павер

Саманта Павер, постійний представник США в Організації Об’єднаних Націй (ООН), поширила своє звернення до народу України у зв’язку з річницею анексії Криму Росією Федерацією. Вона заявила, що територіальна цілісність України є священною. «США, як і ООН, ніколи не визнають результати фальшивого інсценованого Росією «референдуму» у Криму», — пообіцяла дипломат.
«Від імені Сполучених Штатів і президента Обами з нагоди другої річниці хочу запевнити народ України в тому, що якою б складною зараз не здавалася ситуація — так ви хочете більше, ніж мапи, але реального рівня життя, який був до цього фальшивого інсценованого референдуму, до того, як російські війська увійшли в Україну — хочу сказати, що Крим є частиною України… Ми ніколи не здамося. Мова йде не тільки про те, що мапи не зміняться. Наша прихильність до народу Криму ніколи не зміниться», — заявила п. Павер.
«Два роки тому ми в ООН змогли мобілізувати широку коаліцію зі 100 країн, які своїм голосуванням дуже чітко сказали РФ та світові, що цей фальшивий «референдум», ця спроба анексії ніколи не буде визнана… Ми сприйматимемо це так, як воно є: порушенням міжнародного права, зневагою до статуту ООН, зловживанням постійним членом Ради безпеки привілеєм, який ми маємо як постійні члени, а саме правом вето», — заявила дипломат.
Також Саманта Павер запевнила, що ставлення її країни до російської аґресії в Україні не буде обміняно на прогрес у вирішенні питання Сирії. «Ми справді хочемо працювати з РФ конструктивно щодо сирійського питання, тому що якщо це — частина проблеми, то вона й має залишатися частиною проблеми. Але якщо це — частина проблеми, то вона має бути частиною рішення. Це був той курс, який ми взяли в питанні Сирії, але це в жодному разі не передбачає, й я знаю, що люди щодо цього дуже сильно нервують, що ми дозволимо їм натиснути на акселератор і вирушити в Україну. Немає таких торгів — прогрес у Сирії в обмін на російську аґресію в Україні. Можете на це сподіватися», — сказала вона.
Крім того, п. Павер зазначила, що занадто рано говорити про те, «куди піде РФ із Сирії і чи піде взагалі». «Ми бачили заяву Путіна, бачили певний рух російських військ. Вони усвідомлюють і визнають ту ізоляцію, в якій опинилися відтоді, як анексували Крим і прийшли в Східну Україну. Тобто безкоштовно для РФ це точно не обійшлося — дії в Криму, в східній Україні і водночас дії в Сирії», — зазначила вона.
Але з іншого боку зараз спостерігається посилення насильства в Україні та США «повинні за цим спостерігати». «І це — одна з причин, чому президент Обама закликає президента Путіна повернутися до мінських угод. Тому що останнє, чого б нам хотілося, це зменшення насильства в Сирії, а натомість загострення насильства в Україні. Нам потрібні політичні рішення в обох цих країнах і мир як для сирійців, так і для українців», — наголосила дипломат.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply