Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Російська глобальна загроза

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

Російська глобальна загроза
Ештон Картер

Ештон Картер

Пентаґон назвав п’ять основних глобальних загроз для США, Російська Федерація (РФ) серед них — на першому місці. Про це заявив Ештон Картер, міністр оборони США. «Теперішня ситуація в сфері безпеки різко відрізняється від тієї, що була останні 25 років, вона вимагає нових підходів та дій», — сказав він і перелічив ці загрози: РФ, Китайська Народна Республіка (КНР), Північна Корея, Іран і міжнародний тероризм. «Міністерство оборони приймає сильний і збалансований підхід для стримування російської аґресії в Східній Європі», — також повідомив п. Картер.
У результаті запит на військовий бюджет на наступний фінансовий рік становить 582,7 млрд USD, із них — 523,9 млрд USD у базовому бюджеті і 58,8 млрд USD для витрат за кордоном. Раніше Ештон Картер уточнював, що 2017 фінансового року США витратять на потреби Пентаґону 71,4 млрд USD — на дослідження й розробки, 7,5 млрд USD — на боротьбу з терористичною організацією «Ісламська держава», 8,1 млрд USD — на підводні човни, а також 1,8 млрд USD — на військове обладнання.
Одним із викликів сучасній безпеці є аґресивна російська пропаганда. Тому в Сенаті представили новий законопроект, метою якого є посилення зусиль Вашинґтона щодо протидії пропаганді та дезінформації, яку поширюють РФ, КНР та інші країни. Документ, який називається Акт протидії інформаційній війні 2016 року, з’явився у час посилених закликів до Конґресу, урядів європейських столиць і НАТО протидіяти російській кампанії з дезінформації.
Нове законодавство, розроблене сенатором-республіканцем Робом Портманом і сенатором-демократом Крисом Мерфі, передбачає створення Центру аналізу інформації. «Прийняття саме цього законопроекту посприяє можливостям США протидіяти іноземній пропаганді та дезінформації шляхом застосування наявного досвіду та наділення місцевих громад повноваженнями для самозахисту від іноземного маніпулювання», — заявив сенатор Портман про цю ініціативу.
До слова, окремі громадяни РФ також поводять себе в США аж надто нахабно. Так, у штаті Коннектикут заарештували російського мільярдера Шалву Чигиринського. Його звинувачують у незаконному зв’язку з неповнолітньою дівчиною. Багатія відпустили після внесення застави 50 тис. USD.
Звісно, протистояння РФ тісно пов’язане з допомогою Україні. Тому Вікторія Нуланд, помічник державного секретаря США у справах Європи й Євразії повідомила, що Збройні сили Сполучених Штатів 2016-го планують організувати навчання українських прикордонників.
Як нагадала п. Нуланд, торік США надали Україні військову допомогу на суму понад 226 млн USD, а також підготували близько 1,2 тис. солдатів і 750 національних гвардійців. «130 бронеавтомобілів HMMWV, 150 термоокулярів і 585 приладів нічного бачення, більше 300 захищених радіоприймачів, п’ять роботів зі знешкодження вибухонебезпечних предметів, 20 мінометних радарів і більше 100 панцерних цивільних позашляховиків», — уточнила вона перелік.
За словами чиновниці, цьогоріч Сполучені Штати продовжать активну підтримку України. «Ми плануємо навчити й обладнати більше українських прикордонників, військову та берегову охорону, щоб допомогти Україні захистити свої кордони та запобігти нападам на них у майбутньому, а також реагувати на незаконну контрабанду», — заявила п. Нуланд.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply