Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Рішучість Обами

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

Рішучість Обами

Америка взялася до дій. І почала з представників «Россільгоспнагляду», котрим 3 березня заборонили в’їзд у США для проведення перемовин з узгодження ветеринарних і фітосанітарних заходів у контексті приєднання Казахстану до СОТ. «Менш як за добу до вильоту представники американського посольства електронною поштою й телефоном повідомили Миколі Власову, голові російської переговорної групи й заступнику керівника «Россільгоспнагляду», про те, що візит російських експертів є для США неприйнятним», — повідомили росіяни. Водночас, казахстанська перемовна група вилетіла у Вашинґтон.

Сполучені Штати заморозили будь-які перемовини з Російською Федерацією (РФ) із питань торгівлі й інвестицій, а також у військовій галузі — аж до розв’язання кримського конфлікту. «Ми відклали укладення будь-яких двосторонніх торговельних і інвестиційних угод з урядом Росії», — ідеться в заяві Управління торговельного представника США.
У Петаґоні поінформували, що тимчасово припиняються всі спільні навчання, перемовини, візити й конференції. «Ми закликаємо РФ до деескалації кризи в Україні, а російські війська в Автономній Республіці Крим (АРК) — до повернення на бази, як цього вимагають угоди, що регулюють положення Чорноморського флоту РФ у АРК», — заявив контр-адмірал Джон Кірбі, прес-секретар оборонного відомства.
Крім того Сполучені Штати ввели візові санкції щодо чиновників із РФ і АРК, а також звичайних громадян і організацій, чиї дії, на думку Вашинґтона, дестабілізують ситуацію в Україні. Відповідний указ підписав Барак Обама. Конкретних прізвищ чиновників, що фігурують у списку, не було вказано. В Адміністрації президента також заявили, що готові вдатися й до інших кроків щодо Росії, залежно від того, як розвиватиметься ситуація в Україні.
Раніше США та Європейський Союз (ЄС) уже погрожували Росії економічними санкціями, звинувачуючи Москву в утручанні у внутрішньоукраїнські справи. Вашинґтон і Брюссель, однак, запевняли, що таких заходів буде вжито лише в разі введення російських військ на територію суміжної держави. У РФ загрози США та ЄС щодо запровадження санкцій жорстко розкритикували.
У відповідь п. Обама підписав розпорядження про санкції щодо РФ. «Президентський указ дозволяє введення санкцій стосовно осіб і організацій, відповідальних за діяльність із підриву демократичних процесів і інститутів в Україні, що загрожує миру, безпеці, стабільності, суверенітету чи територіальній цілісності України, за сприяння у привласненні державного майна України, встановлення державної влади будь-якою частиною України без дозволу уряду України в Києві», — мовиться в заяві прес-секретаря Адміністрації президента.
У Білому домі зазначають, що санкції дають змогу покарати осіб, безпосередньо залучених у дестабілізацію ситуації в Україні, у тому числі військову інтервенцію в АРК. Також наголошується на тому, що США ладні розглянути додаткові заходи й санкції в разі погіршення ситуації. Водночас, у Америка виявила готовність посилити військові підрозділи НАТО на кордоні з Україною.
Під час телефонної розмови 6 березня, що тривала близько години, президент США запропонував російському колезі провести прямі перемовини Росії й України та скерувати в останню спостерігачів, повідомив Білий дім. Так і не дочекавшись відповіді від Володимира Путіна, Барак Обама 8 березня дав дозвіл відбирати майно в іноземців «за Крим», діючи на підставі Закону «Про економічні повноваження у випадку міжнародних надзвичайних ситуацій», який наділив Адміністрацію США правом запроваджувати майнові та візові санкції проти фізичних і юридичних осіб, котрі «присвоїли собі владні повноваження в Кримському реґіоні без дозволу уряду України. Таким чином Адміністрація президента застрахувала себе від можливих позовів.
Але Україні потрібна не тільки політична підтримка. Нижня палата Конґресу переважною більшістю голосів схвалила виділення допомоги Україні розмірі 1 млрд USD. Також Сполучені Штати Америки вирішили торгувати скрапленим газом із країнами Європи, у тому числі з Україною. За словами Фреда Аптона, голови парламентського комітету, США мають намір повною мірою скористатися своїми енергетичними ресурсами для зменшення впливу РФ. Крім того, законопроект дозволяє країнам, які не мають угоди про вільну торгівлю, обійти процедуру схвалення Міністерством енергетики. Автори законопроекту впевнені, що це дасть змогу скоротити час. Уже близько 20 компаній у США подало заявки на експорт зрідженого газу.
Тим часом Мартін Демпсі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, заявив, що за подальшої ескалації конфлікту в Криму армія США підтримає Україну та союзників у Європі військовим діями. Генерал Демпсі зазначив, що «розмовляв із військовими колегами з РФ і послав чіткий сигнал Україні та членам НАТО, що за потреби США готові відповісти воєнними діями». За словами військового посадовця, вторгнення російської армії в АРК «створює ризики для всіх країн Європи та союзників із НАТО».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply