Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Рішення про надання летальної зброї ніяк не можуть ухвалити

Автор:

|

Березень 05, 2015

|

Рубрика:

Рішення про надання летальної зброї ніяк не можуть ухвалити
Михайло Саакашвілі та Барак Обама

Михайло Саакашвілі та Барак Обама

Сполучені Штати дадуть Україні ще грошей. Про це розповів Джеффрі Паєтт, посол США в Україні. «Конґрес США схвалив виділення цьогоріч 120 млн USD для навчання та придбання обладнання. Єдине питання, яке ще обговорюється: чи має ця допомога містити в собі оборонну летальну зброю», — зазначив він.

За словами дипломата, питання про виділення летального озброєння не є настільки важливим, як питання проведення реформ у сфері оборони. Також він підтвердив, що США вже мають численні докази участі Росії в конфлікті: фотографії з супутників та інші свідчення щодо присутності на Донбасі російських військових і техніки, постачання озброєння.
При цьому п. Пайєтт знову акцентував на ролі російської сторони в конфлікті на Донбасі, назвавши Російську Федерацію (РФ) ініціатором і причиною ескалації напруги. За твердженням дипломата, США цілковито впевнилися в тому, що російські військові присутні на сході України. «Ми вважаємо, що російські генерали беруть участь у конфлікті на Донбасі й що російські офіцери командують там тактичними військовими операціями. Ми знаємо, що Росія використовує сучасні електронні системи наведення ракет класу «земля-повітря», — уточнив посол.
«Регулярні частини російської армії брали участь у захопленні Дебальцевого, у воєнних діях, які тривали вже після того, як набула чинності мінська угода. РФ поставила сотні й сотні одиниць важкого озброєння починаючи з грудня, з «моменту тиші», зокрема й ті, що використовувалися в атаці на Дебальцеве», — наголосив Джеффрі Пайєтт, додавши, що «цей конфлікт може зупинити один телефонний дзвінок — Путіна».
А Джон Керрі, державний секретар Сполучених Штатів, під час виступу перед комітетом із міжнародних відносин сенату США, взагалі заявив, що Росія брехала про свої дії на Донбасі та відсутність російських військ в Україні. «Російська Федерація впродовж вражаючого періоду веде найбільш відверту та всеохоплюючу пропаганду, якої ми не знали із часів, коли «холодна» війна була в розпалі. Росіяни є дуже послідовні у своєму перекручуванні реальності, брехні, або як би це не називалося, про свої дії в Україні. Вони брехали не раз мені й іншим людям просто у вічі», — заявив п. Керрі.
Між тим, держсекретар утримався від відповіді на запитання, чи повинні Сполучені Штати надати Україні смертоносну оборонну зброю. Він лише зазначив, що це питання належить до компетенції президента й наразі активно обговорюється в Адміністрації США. Дипломат також поінформував, що Вашинґтон має запасний план, якщо не спрацюють мінські угоди. «Цей план, зокрема, передбачає жорсткі санкції», — зауважив він.
Проте Михайло Саакашвілі, президент Грузії у 2004-2013 рр., а тепер — позаштатний радник Президента України, заявив, що рішення про надання Сполученими Штатами оборонного озброєння України вже майже готове. «Головне, чого ми домагаємося в США, — щоб Україна отримала оборонну зброю. Фактично всі є на нашому боці, громадська думка — теж. Отримання Україною захисної зброї буде потужним сигналом для того, щоби врятувати тисячі і тисячі людських життів і зупинити подальшу російську аґресію. Адже ми всі знаємо, що Путін спробує не тільки взяти Маріуполь, а й захопити весь південний фланг, потім він спробує повалити уряд у Києві. Українській державі треба оборонятися та захищати свою безпеку», — наполягає п. Саакашвілі.
«Америка — демократична країна, тому було дуже важливо, що публічно прозвучала в Конґресі і буде звучати далі гучна вимога дати Україні зброю. Вона лунає зараз по всіх засобах масової інформації США. Коли Президент Порошенко сказав про це в Конгресі у своєму тріумфальному виступі у вересні минулого року, для багатьох це стало несподіванкою й багато хто про це навіть слухати не хотів. Зараз же це рішення підготовлено на 99 %. Але про те, коли буде останній, найзначніший відсоток, я не знаю, сподіваюся — протягом найближчих днів, тому що в України дуже мало часу», — сказав радник Президента України.

Євген Клен

До слова
Супутникові знімки, які США передають українській владі для боротьби з проросійськими бойовиками, попередньо проходять обробку з метою погіршення зображення. Про це написав Wall Street Journal. Як зазначає видання, Білий дім торік погодився надати Україні фотографії з супутників. Однак ці фото подаються в гіршій роздільній здатності, що знижує їхню цінність для української армії. Також на цих фотографіях зафарбовується територія РФ, що не дозволяє оцінити військову загрозу на прикордонних територіях. Ба більше, ця інформація передається Україні зі затримкою не менш ніж на 24 години, а тому часто вона вже є безпотребною. Такі обмеження нібито пов’язані з побоюванням спровокувати РФ на посилення аґресії.
Однак, як зазначає видання, члени Конґресу критикують таку практику. «Від такої інформації справді дуже мало користі. У питаннях національної оборони кожна година має величезне значення», — зазначив конґресмен Ренді Форбс. Також журналісти прокоментували проблеми з наданням Україні летальної зброї. За даними Wall Street Journal, країни НАТО домовилися про консенсусне рішення, що вкрай ускладнює організацію таких поставок.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply