Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

РФ визнала свою поразку в імовірній війні із США

Автор:

|

Березень 29, 2018

|

Рубрика:

РФ визнала свою поразку в імовірній війні із США

Справжньою сенсацією стала стаття капітана першого рангу Костянтина Сівкова, доктора військових наук, заступника президента Академії ракетних і артилерійських наук РФ, опублікована у «Військово-промисловому кур’єрі». Авторитетний військовий експерт порівняв можливості морських, повітряних і сухопутних сил Російської Федерації (РФ) і США, і зробив шокуючий висновок: Росія ніколи не переможе Сполучені Штати. Головна причина — тотальна перевага США за кількісним складом та ефективністю бойової техніки.

На морі й під водою
Так, за кількістю авіаносців Військово-морські сили (ВМС) США перевершують військово-морський флот (ВМФ) РФ рівно в 12 разів. При цьому єдиний корабель РФ цього класу «Адмірал Кузнєцов» за бойовим потенціалом відповідає приблизно половині одного американського, що й не дивно, адже насправді є не класичним авіаносцем, а важким авіаносним крейсером. За крейсерами — у 6,5 раза, за есмінцями — уп’ятеро, за багатоцільовими атомними підводними човнами (АПЧ) — учетверо.
Та й за якісними показниками порівняння не на користь РФ. Костянтин Сівков як показовий приклад подає епопею з АПЧ проекту «Ясень», які в найближчі роки повинні стати основним ударним компонентом підводної складової ВМФ. До 2023-го Північний і Тихоокеанський флоти РФ отримають загалом сім таких АПЧ. Але найцікавіше в тому, що головна субмарина проекту — К-560 «Северодвинск» — була закладена далекого 1993 року. Добудували її й нарешті завершили всі необхідні випробування лише 2014-го. Тобто, від моменту закладки до введення в бойовий склад флоту пройшов 21 рік. Певна річ, проект «Ясень» технологічно безнадійно відстав від значно молодших американських аналогів.
Єдині компоненти, в яких ВМФ РФ перевершує ВМС США — неатомні субмарини (їх в Америці не будують уже понад півстоліття) і кораблі ближньої морської зони: корвети, малі ракетні кораблі та катери різного призначення. Проте перевага РФ у цій царині з надлишком нівелюється складом флотів союзників США, зокрема, країн НАТО, стверджує капітан першого рангу Костянтин Сівков.

У повітрі та на землі
У небі справи не кращі. За кількістю бойових літаків (винищувачів, бомбардувальників, штурмовиків) американські Військово-повітряні сили (ВПС) плюс авіація ВМС майже вчетверо перевершують російські Військово-космічні сили (ВКС) і морську авіацію. При цьому остання поступається американській приблизно на два порядки. З урахуванням літаків забезпечення загальна кількісна перевага авіації США — майже восьмикратна.
Для наочності: російський Су-57 — першокласна машина, гідний суперник американського F-22. Але в РФ усього чотири Су-57, натомість американських F-22 — понад 200! Аналогічна ситуація і з літаками типу АВАКС, без яких виявити маловисотні цілі типу крилатих ракет «Томагавк» чи «Калібр» неможливо. У РФ — близько 16 таких машин, у США — понад 60.
Чисельність американських сухопутних військ майже вдвічі більша за російські. Плюс корпус морської піхоти, чий особовий склад лише на 35 % менший за всі сухопутні війська РФ. За розгорнутими танками та бойовими панцерними машинами США мають перевагу приблизно в 3,5 раза, за артилерією великого калібру та ракетними системами залпового вогню — вчетверо.

«Лента за лентою набої подавай»
Варто згадати і про боєприпаси. Почнемо з високоточної зброї, боєприпаси якої мають власну систему самонаведення. США такою зброєю у війні проти Іраку вразили більше 70 % цілей. Російська армія у війні з Грузією 2008 року — 1,5 %, у ході теперішнього конфлікту в Сирії — 10-15 %. Тобто, більшість пострілів йде, як то кажуть, «в молоко».
Хоча трапляється, що попадають і в «яблучко», щоправда, «яблучко» виявляється своїм. Днями Гліб Тихонов, представник російського концерну «Гидроприбор», в ефірі пропагандистського телеканалу «Зірка» похвалився тим, що жодна країна в світі досі немає аналогу радянської торпеди 65-76А калібру 650 мм. «Однією такою торпедою можна потопити авіаносець», — хизувався експерт. Про потоплені авіаносці ніхто не чув, але самопідрив саме торпеди 65-76А на борту АПЧ «Курськ» 2000 року призвів до її затоплення в Баренцовому морі. Це була найбільша катастрофа в історії ВМФ РФ — тоді загинули всі 118 членів екіпажу.
Але проблема не лише в якості, але, знову ж таки, і в кількості. За відкритими даними, кількість крилатих ракет великої дальності «Томагавк» у американських збройних силах — 4500-7500 одиниць. Причому щорічно закуповується близько 500 нових ракет, тобто впродовж 9-12 років відбувається повне оновлення арсеналів. Відкритих даних щодо кількості російських «Калібрів» немає, але п. Сівков на основі власних даних стверджує, що загалом у РФ — не більше 300-400 одиниць таких ракет, а їхні щорічні поставки не перевищують 50-60 штук. «Цього вистачить на одну повноцінну повітряну операцію, подібну до тих, які в Сирії регулярно проводять США. І — привіт, запаси «Калібрів» закінчилися», — пише Костянтин Сівков.
Складна ситуація в РФ і з боєприпасами до ствольної та реактивної артилерії. Досвід і розрахунки показують, що для проведення лише однієї операції фронтового масштабу тривалістю 15-20 діб (на першому етапі збройного конфлікту або локальної війни) буде потрібно більше мільйона різних боєприпасів калібром понад 76 мм. «Нам зараз хоча б річне виробництво довести до цієї цифри. Зі зенітними та протикорабельними ракетами для флоту, ВКС, сухопутних військ справи не кращі», — бідкається доктор воєнних наук.

Мультики Путіна
Зрозуміло, що Костянтин Сівков не міг не згадати прорекламовані Путіним під час нещодавнього щорічного послання до Федеральних зборів РФ фантастичні зразки озброєнь, здатних, за словами володаря Кремля, без проблем подолати комплекси протиракетної оборони (ПРО) США. Зокрема, йдеться про міжконтинентальну балістичну ракету (МБР) «Сармат», гіперзвукову ракету «Кинджал» та якийсь загадковий літальний апарат, оснащений малогабаритною ядерною енергетичною установкою, дальність польоту якої нібито практично необмежена. Оскільки вся ця «страшна» зброя демонструвалася у вигляді комп’ютерної анімації (більше схожої на дитячі мультфільми), більшість західних експертів висловили сумніви в її існуванні.
Однак заступнику президента Академії ракетних і артилерійських наук РФ сумніватися в словах свого головнокомандувача не випадає. Щоправда, й про чесність науковця доктор воєнних наук не забув. «МБР «Сармат», гіперзвуковий «Кинджал» і крилата ракета з ядерною енергетичною установкою — зразки, безумовно, проривні. Проти них безсилі всі існуючі системи ПРО. Але стратегічно значущим фактором вони стануть лише за умови масового постачання у війська. «Кинджалів» має бути близько 500, МБР «Сармат» — 100-150. Налагодження їхнього випуску в такій кількості в найближчій перспективі неможливе», — робить невтішний висновок п. Сівков.

«Всьо для пабєди!»
І наостанок — якщо ви подумали, що за цю капітулянтську статтю капітана першого рангу оголосили в РФ «ворогом народу», то глибоко помиляєтеся. Ми насправді виклали лише першу частину його публікації. Короткий зміст другої: оскільки РФ у воєнному стосунку відстає від США, отже, потрібно ще більше затягнути паски та спрямувати всі наявні ресурси у військово-промисловий комплекс (ВПК). Далі йде детальний кошторис: скільки десятків мільярдів рублів потребує та чи інша галузь ВПК.
Але це вже нехай самі росіяни власні гроші рахують. Вони й так живуть в атмосфері приблизно 50-60-річної давності, коли СРСР «з усіх боків був оточений імперіалістичними ворогами», а черговий улюблений генсек не втомлювався закликати з високої трибуни: «Всьо для пабєди!». Цікаво, тільки — над ким цього разу?

Ігор Берчак

До теми
У США триває розслідування щодо заводу в штаті Флорида, який виробляє автомати АК-47, про яке вже писав тижневик «Міст». Як повідомляє Bloomberg, компанія RWC Group є єдиним американським дистрибутором російського концерну «Калашников». 2014 року влада США наклала санкції на цей концерн та інших виробників зброї з РФ. RWC Group розірвала стосунки з російським концерном, але зберегла за собою право використовувати бренд Kalashnikov USA. За даними розслідування, які подає Bloomberg, американська компанія могла порушити санкції та зберегти зв’язки з російським «Калашниковим».
Тим часом швейцарську державну оборонну корпорацію RUAG звинувачують в незаконних поставках озброєння в РФ, передає Tribune de Geneve. В офісах компанії вже проводяться обшуки. За версією слідства, працівник приватного банку Julius Baer уклав із одним із підрозділів корпорації — Ammotec Ammunition Division — контракт на постачання технічного обладнання і озброєнь на майже 15 млн USD. Повідомляється, що зброя призначалася для Федеральної служби охорони РФ (фактично, особистої спецслужби Путіна). Як уточнює видання Der Bund, йшлося про 800 пістолетів SIG Sauer і 20 снайперських гвинтівок.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply