Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

РФ вручили судову повістку

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

РФ вручили судову повістку

ЮКОС

На початку року компанії Hulley Enterprises, Yukos Універсальний і Veteran Petroleum, американські екс-акціонери російської компанії ЮКОС, відсудили у Росії компенсацію за примусове банкрутство розміром 50 млрд USD плюс штрафні відсотки. Вирок виніс суд у Гаазі (Нідерланди), тепер його підтвердив і американський суд. Посольство США в Москві передало російській стороні клопотання про визнання та примусове виконання арбітражного рішення в Сполучених Штатах.
Згідно з американським законодавством, РФ має 60 днів на те, щоби відповісти на поданий проти неї позов. Таким чином, у Росії є час до 20 серпня, аби відреагувати на клопотання «юкосівців» у США. Позивачі просять американський суд підтвердити рішення Гаазького арбітражу в США, стверджуючи, що «Російська Федерація не володіє імунітетом від юрисдикції цього суду, оскільки тут діє, щонайменше, два винятки для суверенного імунітету»: по-перше, арбітражне рішення регулюється міжнародною нью-йоркською Конвенцією про визнання і виконання іноземних арбітражних рішень (ратифіковане Сполученими Штатами); по-друге, згода РФ на арбітражний розгляд в Гаазі означала непряму відмову від права на суверенний імунітет.
Якщо суд погодиться із цими доводами, колишні акціонери ЮКОС отримають право звертатися по стягнення на державні комерційні активи РФ у США в рахунок компенсації, яку Росія відмовляється платити. Сума компенсації, що належить акціонерам ЮКОС, станом на 1 липня ц. р., склала 49 млрд USD із урахуванням штрафних відсотків.

Євген Клен

До слова
Управління з контролю за іноземними активами при Міністерстві фінансів США оголосило про набуття чинності новими обмеженнями щодо російських компаній. До списку санкцій вперше потрапили «Газпром», «Лукойл», «Транснєфть», «Газпром нафта» та «Сургутнефтегаз». Секторальні обмежувальні заходи забороняють поставки російським нафтогазовим компаніям товарів і технологій, що використовуються для освоєння родовищ вуглеводнів на глибоководних ділянках і арктичному шельфі, а також в сланцевих шарах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply