Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

РФ провела спецоперацію для підтримання Трампа?

Автор:

|

Липень 27, 2021

|

Рубрика:

РФ провела спецоперацію для підтримання Трампа?
Дональд Трамп

Британська газета The Guardian із посиланням на «злиті документи Кремля», повідомила, що Путін особисто санкціонував операцію секретної шпигунської аґенції з підтримки Дональда Трампа на президентських виборах у США 2016 року.
За інформацією видання, 22 січня 2016 року президент Російської Федерації (РФ) провів у Москві нараду з членами Ради безпеки РФ, що стала «ключовою зустріччю», на якій прийняли рішення про сприяння перемозі республіканця Трампа на майбутніх виборах президента США.
Пресслужба Кремля описала це закрите засідання коротко: «Поряд із поточними питаннями соціально-економічного внутрішньоросійського порядку денного відбулося детальне обговорення теми загострення внутрішньополітичної ситуації в Молдові, також зачепили ситуацію на світових ринках».
Однак насправді на засіданні обговорювали іншу тему, пише The Guardian із посиланням на секретну доповідь під назвою № 32-04\vd. При цьому газета не називає джерело, з якого отримала секретні документи.
Видання зазначає, що на зустрічі були присутні тодішній прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, секретар Ради безпеки (РБ) РФ Микола Патрушев, міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр оборони Сергій Шойгу та тодішній директор Служби зовнішньої розвідки Михайло Фрадков.
На засіданні РБ Путіну представили доповідь, в якій заявлялося, що перемога Дональда Трампа на президентських виборах може бути корисною для Кремля. Серед таких корисних наслідків називали дестабілізацію політичної системи США та соціальний вибух, а також ослаблення перемовних позицій президента Сполучених Штатів і його адміністрації.
При цьому самого п. Трампа у доповіді оцінили як «психічно нестабільну, імпульсивну, неврівноважену людину з комплексом неповноцінності». Крім цього, Путіну розповіли про «певні події», що відбулися з цим мільярдером у Москві, і зазначили, що у них є компрометуючі або потенційно компрометуючі матеріали, що стосуються політика.
Як випливає з документів, що є в розпорядженні британського часопису, Путін особисто санкціонував операцію спецслужб щодо забезпечення перемоги п. Трампа на президентських виборах. В документах ішлося, що «для перемоги Трампа потрібно використовувати всю можливу силу». Трьом російським відомствам наказали знайти практичні способи підтримки республіканця, який до того моменту був лідером у гонитві серед кандидатур на номінування від партії.
Після наради з членами РБ РФ Путін також доручив створити секретну міжвідомчу комісію на чолі з генералом Шойгу, завданням якої було реалізувати цілі, поставлені в «особливій частині» звіту № 32-04\vd. Також у згаданому документі зосередили увагу на «медіа-вірусах», які Росія може запровадити в американську політичну повістку, щоб «змінювати масову свідомість», особливо в окремих груп виборців. Для «підриву» провідних американських політиків запропонували використовувати засоби масової інформації (ЗМІ).
За даними The Guardian, західні спецслужби знали про ці документи впродовж кількох місяців і ретельно їх вивчили. Експерти, яким видання показало отримані документи, заявили, що вони схожі на справжні.
Натомість Дмитро Пєсков, прессекретар президента РФ, в коментарі виданню назвав цю інформацію «чудовим бульварним чтивом». Однак у січні ц. р. журналісти The Guardian взяли інтерв’ю у Юрія Швеця, колишнього аґента КДБ, котрий розповів, що радянські, а згодом і російські спецслужби вербували Дональда Трампа впродовж 40 років.
А в книзі Крейґа Унґера «Американський компромат», в основу якої лягли слова майора Швеця, йдеться про те, що п. Трамп нібито вперше потрапив «на радар» КДБ ще 1977 року, коли одружився з чеською моделлю Іваною Зельнічковською, тоді його кандидатуру й почали обробляти спецслужби тодішньої Чехо-Словаччини за кураторства КДБ.
За словами колишнього аґента КДБ, який давно отримав громадянство Сполучених Штатів, Дональд Трамп був готовий ретранслювати антизахідну пропаґанду. «Це приклад того, як людей вербують, коли вони ще студенти, а потім займають важливі посади. Щось подібне сталося й у випадку з Трампом. Вони досконально вивчили його особистість, розуміли, що він за людина. У КДБ знали, що він надзвичайно вразливий інтелектуально і психологічно, схильний до лестощів», — поділився майор Швець.
Як повідомляв «Міст», Іракський суд видав ордер на арешт Трампа.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

До слова
Ентоні Блінкен, державний секретар США, заявив, що Вашинґтон готовий вжити заходів проти гакерів із РФ, якщо Москва сама не зробить належних дій. Він зазначив, що Сполучені Штати розглядають діяльність гакерів-здирників не лише як проблему правоохоронних органів, а й як проблему національної безпеки. «Це пряма загроза безпеці, добробуту нашого народу, тому це стоїть на першому місці в нашому дипломатичному порядку денному. Це також причина, з якої ми підвищуємо рівень уваги до питання про здирників у наших розмовах із Росією. Наш посил зрозумілий: країни, що покривають кіберзлочинців, відповідальні за вживання заходів, або ж ми це зробимо самі, — наголосив дипломат. — Здирники й інші кіберзлочинності зачіпають усіх нас — наш бізнес, місцеві органи влади, нашу найважливішу інфраструктуру від електромереж до лікарень». «Як ви знаєте, кожен четвертий американець стає жертвою кіберзлочинності, втрати від якої перевищують 4 млрд USD на рік», — уточнив керівник американського зовнішньополітичного відомства. Він послався на масову атаку на SolarWinds, і заявив: «НАТО підтвердило, що кібератака може спровокувати застосування ст. 5 Північноатлантичного договору, яка розглядає напад на одного з членів альянсу як напад на весь альянс». А також назвав це «важливим кроком у стримуванні цих атак і захисту нашої національної безпеки в кіберепоху». Цікаво, що після цієї заяви сайти пов’язаних із РФ гакерів REvil, що стояли за атакою на м’ясопереробну компанію JBS, раптово стали недоступними. Платіжний портал і блог групи, в якому називали імена жертв, які відмовилися платити гакерам викуп, були заблоковані. Невідомо, це випадковість, гакери самі вимкнули сайти, чи їх видалили хтось інші.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply