Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

РФ намагалася зірвати засідання РБ ООН

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

РФ намагалася зірвати засідання РБ ООН
Володимир Єльченко

Володимир Єльченко

Представники Російської Федерації (РФ) 18 березня намагалися зірвати засідання Ради безпеки (РБ) Організації Об’єднаних Націй (ООН), присвячене питанню дотримання прав людини в Автономній Республіці Крим (АРК). Про це повідомив Володимир Єльченко, постійний представник України в ООН. «Незважаючи на всі спроби російської делегації відрадити інші делегації від участі в засіданні, це не дало результату. Сама російська делегація на цю зустріч не прийшла, що було не дивно для мене. А візит Путіна в АРК — це дуже дивний спосіб відзначати другу річницю анексії», — сказав він.
Дипломат повідомив, що на засіданні були присутні 11 із 15 членів РБ ООН. Були відсутні представники РФ, Китаю, Анголи та Венесуели. За словами п. Єльченка, головний сигнал цієї зустрічі — Україна, як і раніше, має високий рівень підтримки з боку міжнародного співтовариства щодо позиції про незаконність анексії півострова.
Посол вказав на кілька проблем, які порушували під час зустрічі. Зокрема, він зазначив, що якщо якась особа зареєстрована в АРК, то вона має подавати заявку на отримання російського громадянства. «На перший погляд, це виглядає як добровільний крок, але якщо заглибитись у цю ситуацію, то можна побачити, що без російського паспорта ви нічого не можете робити в Криму. Ви не можете піти в лікарню, вступити в університет, відправити дітей до школи, купити автомобіль, зареєструвати майно. Вас наче не існує. Людям треба або отримувати громадянство РФ, або від’їжджати з Криму», — пояснив п. Єльченко.
Він також звернув увагу на те, що якщо ті люди, котрі покинули АРК до того, як були призвані до російської армії, і ті, котрі вже служили в українській армії, повернуться назад, то під час перетину адміністративного кордону з півостровом одразу будуть заарештовані лише тому, що начебто порушили російське законодавство.
Постійний представник України вказав і на закриття практично всіх основних кримськотатарських радіостанцій, телеканалів, газет та інтернет-сайтів. «Залишилися буквально одна чи дві газети, які доступні лише в Інтернеті, і тільки якщо вони не використовують два слова — «окупація» й «анексія», — повідомив він.
Крім того, дипломат назвав злочинним намір так званої влади Криму або окупаційної російської влади оголосити Меджліс кримськотатарського народу екстремістською терористичною організацією.

Євген Клен

До теми
18 березня Путін приїхав у Крим із нагоди другої річниці окупації півострова. «Злочинця завжди тягне на місце злочину. Світ уже знав одного параноїка ХХ ст., й усі ми знаємо, чим це усе закінчилося», — зазначив із цього приводу Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу.
А наступного дня у Празі (Чехія) відбувся мітинґ-хода на підтримку українських політв’язнів у РФ, а також проти самого факту анексії Криму. Акція відбулася у межах благодійного фестивалю CrimeanSOS, який провели у річницю окупації Криму. У ході фестивалю провели низку заходів, в т. ч. прем’єру спектаклю «Заручини» за матеріалами процесу над Олегом Сенцовим, лекцію про депортацію кримських татар 1944 року історика Гульнари Бекірової та показ фільму про анексію АРК. Завданням фестивалю, серед іншого, були розповідь про дії російських військових у Криму, лекції про історію півострова та його корінне населення, виступи лідерів кримських татар, звіти про життя на анексованою території, а також виступи на захист політичних в’язнів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply