Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Республіканець Мітт Ромні

Автор:

|

Жовтень 04, 2012

|

Рубрика:

Республіканець Мітт Ромні

Мітт Ромні народився 12 березня 1947 року в Детройті (штат Мічиґан). Його батько Джордж Ромні був губернатором цього штату. Мітт навчався в школі для хлопчиків, потім — у Стенфорді, після того служив у мормонській місії у Франції. 1971-го п. Ромні закінчив Університет Бригам Янґ, після чого навчався в Гарварді, де отримав ступінь маґістра ділового адміністрування й ступінь у юриспруденції. 1969 року тоді ще студент університету Мітт Ромні уклав шлюб з Енн Дейвіс, яку знав іще зі школи. Вони мають п’ятьох синів і десятьох онуків.

Професійна кар’єра

В 1980-х рр., по завершенні навчання, Мітт Ромні став одним із за сновників і керуючим партнером Bain Capital, приватної фінансової компанії в Бостоні, яка купувала інші компанії та звільняла працівників, аби підвищити свою конкурентоспроможність. 1994-го п. Ромні балотувався до сенату США проти Теда Кенеді, але програв. Також він завідував оргкомітетом Зимових Олімпійських Ігор-2002 в Солт-Лейк-Сіті. Мітта Ромні призначили на посаду керівника комітету у зв’язку з тим, що попереднє керівництво було замішане в скандалі з хабарами. Крім того, він був членом ради директорів компанії-гіганта з продажу офісного приладдя Staples.

Політичне життя

Після успіху з Олімпіадою Мітт Ромні балотувався на губернатора штату Массачусетс — у листопаді 2002 року його було обрано на цю посаду. Оскільки бюджет штату перебував у стані серйозної кризи, передвиборна платформа п. Ромні ґрунтувалася на реформах.

Прихильники Мітта Ромні цінували його досягнення в бізнесі, особливо успіх у підготовці до Олімпіади-2002, і бачили в ньому керівника, здатного розпочати нову еру ефективності в політиці Массачусетса. Його опоненти заявляли, що через недостатній досвід у царині державної діяльності п. Ромні не може обіймати цієї посади, але виборці не погодилися з такою думкою. Як губернататор, він підтримував знамениту програму медичного забезпечення в штаті Массачусетс.

Мітт Ромні працював над скороченням витрат через державну консолідацію та запровадження реформ, не підвищуючи при цьому податків. Завдяки його зусиллям із відновлення економіки, дефіцит обсягом 3 млрд USD за два роки скоротився до 700 млн USD.

Опоненти Мітта Ромні звинувачували його в тому, що він радше підтримує великий бізнес, аніж середньостатистичного працівника, і більше зацікавлений у поїздках країною з метою просування своєї політичної кар’єри, ніж у виконанні обов’язків губернатора штату.

Кандидуючи на президентських виборах у США 2008 року, 7 лютого Мітт Ромні припинив боротьбу за президентське крісло. Під час передвиборної кампанії він часто казав про труднощі в галузях національної безпеки, економіки та культури.

11 квітня 2011 року п. Ромні заявив, що створює комітет для балотування на посаду президента США.

Станом на 22—24 липня, він був лідером у боротьбі за республіканську номінацію в трьох із чотирьох макрореґіонів США, а 11 січня 2012-го виграв внутрішньопартійні праймеріз у Республіканській партії, після чого став офіційним кандидатом у президенти США на виборах-2012. 11 серп- ня ц. р. Мітт Ромні заявив, що віце-президентом обрав Пола Раяна.

Податки

У вересні ц. р. передвиборним штабом кандидата в президенти на його офіційному сайті були опубліковані податкові декларації Мітта Ромні та його дружини. Публікація декларацій відбулася після того, як із табору демократів посипалися обвинувачення в тому, що п. Ромні вже кілька років не сплачував податків. Тому він оприлюднив декларацію про сплату податків за 2010—2011 рр. Також було надруковано лист аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers, що представляє інтереси п. Ромні, й інформацію про його податкові виплати в 1990—2009 рр.

Згідно з документами, 2011 року кандидат у президенти США отримав дохід розміром 13 млн USD, заплативши 1,9 млн USD податків. Податкова ставка Мітта Ромні склала 14,1 %, що менше, ніж ставка, за якою розраховують свої податкові відрахування багато американців. Однак більшу частину свого доходу п. Ромні отримав завдяки інвестиціям, які в США обкладаються меншими податками, ніж зарплати найманих працівників. Також повідомляється, що в 2010—2011 рр. Мітт Ромні пожертвував понад 7 млн USD на доброчинність. У декларації за 2010-й указано, що Мітт Ромні того року заробив 21,6 млн USD і сплатив близько 3 млн USD податків.

Перешкода

Найбільшою перешкодою й водночас перевагою Мітта Ромні є його членство в Церкві мормонів. Завдяки консервативним переконанням цієї конфесії, він викликає схвалення серед консервативних християн країни. Із тієї ж причини чимало християн не бажають віддати свої голоси за п. Ромні, бо вони вважають, що релігія мормонів не входить до основ ного напрямку християнства. Багато керівників євангелістів висловлюють готовність підтримати Мітта Ромні на шляху до посади президента, незважаючи на релігійні відмінності, але це залежатиме від того, ким виявляться інші кандидати та якими будуть їхні переконання.

Скандали

В одному з інтерв’ю CNN Мітт Ромні заявив, що його «не турбують бідняки». Висловлюванням республіканця скористалися демократи. На їхню думку, п. Ромні, статки якого оцінюються 200 млн USD, є далекий від проблем звичайних американців, тим більше що в США бідним зараз уважається кожен третій громадянин. Сам політик заявив, що його слова потрібно розглядати в контексті, тобто основний фокус його кампанії — не багаті й не бідні, а середній клас.

У Польщі, під час світового турне п. Ромні у лип- ні ц. р., його прес-секретар Рік Горка втратив контроль і нагрубіянив журналістам. Мітт Ромні тоді відвідував могилу невідомого солдата у Варшаві. Коли він повертався до автомобіля, журналісти намагалися задати йому запитання щодо його останніх заяв. Зокрема, стосовно того, що столицею Ізраїлю він назвав Єрусалим. Однак кандидат у президенти США проіґнорував їх. Представники мас-медіа продовжували вигукувати запитання, тож п. Горка попросив їх про повагу. На зауваження журналістів, що в них не буде більше змоги задати це запитання, той не стримався та відповів: «Поцілуйте мене в зад».

А в серпні працівник Секретної служби США, приставлений охороняти кандидата в президенти від Республіканської партії, забув свій пістолет у туалеті. Інцидент трапився незадовго до вильоту Мітта Ромні з Флориди в Індіану, де кандидат мав виступити на з’їзді консервативної організації «Американський леґіон». Охоронець залишив свою зброю у вбиральні літака, де його потім виявив репортер, що супроводжував п. Ромні в поїздці.

У вересні на відео, знятому прихованою камерою під час вечері Мітта Ромні з приватними спонсорами, кандидат у президенти негарно відгукнувся про прихильників Барака Обами. Він сказав, що 47 % американських виборців, які підтримують нинішнього президента, не платять податків на прибуток і ніколи не проголосують за республіканця. «Мені зроду не переконати їх у тому, що вони повинні проявляти особисту відповідальність і самі про себе піклуватися», — стверджував на відео Мітт Ромні.

Майбутнє

Мітт Ромні не відкидає можливості застосування військової сили проти Ірану. Тому на американську економіку може чекати серйозне навантаження з фінансування нового збройного конфлікту. Хоча політик і сподівається, що справа до цього не дійде. Також кандидат у президенти США не підтримав ідеї леґалізації одностатевих шлюбів, тому представники сексуальних меншин не можуть сподіватися на розширення своїх прав.

Стосунок до України

Республіканець назвав Росію геополітичним «ворогом № 1» Америки. Отже, він шукатиме союзників, й Україна — перша серед них. А Елі Лейк, один із провідних радників п. Ромні, уже лобіює інтереси брюссельської організації «Європейський центр сучасної України», яка має на меті домогтися укладення всеосяжної угоди про торгівлю з Європейським Союзом і зміцнювати відносини зі Сполученими Штатами. Засновником і президентом Центру є Леонід Кожара, високопоставлений парламентарій від української Партії реґіонів. Тобто можна зробити висновок, що кандидат у президенти ладен співпрацювати з будь-якою українською владою.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply