Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Проблеми чигають і на 45-го президента США, і на 46-го

Автор:

|

Липень 12, 2021

|

Рубрика:

Проблеми чигають і на 45-го президента США, і на 46-го

Попри те, що Дональд Трамп уже не президент США, його згадують на рівні з теперішнім господарем Білого дому. І є за що.

Махінації Трампа
У Дональда Трампа знову проблеми з правоохоронцями. Тобто наразі не особисто в нього, а у компанії Trump Organization. Прокуратура Мангеттена має намір висунути їй звинувачення у фінансовому шахрайстві та спробі уникнути податків. Серед головних підозрюваних — Аллен Вайссельберґ, чільний менеджер Trump Organization. За даними прокуратури, Trump Organization виплачувала менеджерам грошові бонуси, дарувала автомобілі й ювелірні прикраси, але ці витрати не декларувала.
Звинувачення проти компанії 45-го президента США висунуть у рамках розслідування, яке більше двох років тому розпочав Сайрус Венс-молодший, прокурор Мангеттена. Офіційною причиною стала інформація про те, що під час президентської кампанії 2016 року майбутній господар Овального кабінету таємно заплатив за мовчання порнозірці Стормі Деніелс. Вона стверджувала, що вступала в інтимні стосунки з Трампом, а пізніше отримала за нерозголошення інформації про це 130 тис. USD.
Ці виплати в прокуратурі вважають порушенням законів про фінансування виборчих кампаній. Пізніше прокурор Венс передав до суду Мангеттена кілька заяв, уточнивши, що, крім інформації про виплати порнозірці, його підлеглі також вивчають дані про можливі кримінальні злочини, в т. ч. фінансове шахрайство, завищення вартості активів, одурення страхових компаній та ухиляння від сплати податків.
У травні ц. р. генеральна прокуратура штату Нью-Йорк також заявила про те, що ще одне адміністративне розслідування щодо компанії Трампа, розпочате 2019-го, тепер містить у собі ще й кримінальну складову.
Водночас стало відомо, що прокуратура штату та прокуратура Мангеттена наміряються вести розслідування цих справ разом. Після цього зібрані докази передали великому журі присяжних.
Своєю чергою, адвокати, які представляють інтереси Trump Organization, зробили невдалу спробу переконати прокуратуру відмовитися від висунення звинувачень. Відтак двоє колишніх високопоставлених працівників організації погодилися співпрацювати зі слідством.
За словами правника Дункана Левіна, Дженніфер Вайссельберґ, колишня невістка чільного менеджера компанії, передала прокурорам щонайменше десять коробок із фінансовими документами організації. Вона також повідомила слідству, що особисто брала участь в обговоренні різних виплат працівникам компанії, серед яких були компенсації за ремонти квартир, грошові бонуси й оплата навчання в університетах.
Сам Трамп запевняє, що дії менеджерів його компанії «жодним чином не були злочином». На думку спостерігачів, утім, цей крок може свідчити про початок краху його фінансової імперії.
Від опонентів Трампа часто доводилося чути, що він найгірший президент в історії США. Але телеканал C-SPAN опублікував результати опитування 142 істориків і спостерігачів за інститутом президентства, з того часу, як Трамп покинув Білий дім, і виявилося, що для 45-го президента все не настільки погано.
Він зайняв 41-ше місце, але це четверте місце з кінця, тобто знайшлося ще троє президентів, яких історики оцінили ще нижче. Усі троє займали посаду президента в XIX ст. Франклін Пірс (42) виявився настільки невиразним, що після одного терміну (1853-1857) його власна партія всупереч його бажанням вважала за краще не висувати його на переобрання. Ендрю Джонсон (43) став першим президентом, який зазнав імпічменту. Він запам’ятався п’яними витівками, саботажем боротьби зі спадщиною рабства на Півдні після Громадянської війни та помилуванням тисяч жителів півдня, яких півничани хотіли судити.
Нарешті, найгіршим історики визнали Джеймса Б’юкенена (1857-1861), який, як вважається, нічого не зробив, аби завадити південним штатам підготуватися до війни. Президент Вільям Генрі Гаррісон, який помер 1841-го, через місяць після вступу на посаду, випередив Трампа лише на одну сходинку. А перше місце у рейтинґу зайняв Авраам Лінкольн, друге дісталося Джорджу Вашинґтону.
Як повідомляв «Міст», Трамп запустив свій президентський сайт.

Клопоти Байдена
Для теперішнього президента США, як і для його попередника, ключовими є стосунки з Російською Федерацією (РФ). Тож Джо Байден назвав кілька сфер, у яких інтереси США та РФ збігаються. «Я дав зрозуміти президенту Путіну, що стосунки між Америкою і РФ повинні бути стабільними та передбачуваними, ми повинні мати можливість співпрацювати там, де маємо спільні інтереси: в питаннях ядерного нерозповсюдження та зміни клімату», — заявив він під час виступу на заході Національного комітету Демократичної партії США, присвяченого збиранню коштів, а також пообіцяв вжити заходів у відповідь у разі кібератак і втручання в економіку США.
Ентоні Блінкен, державний секретар США, також запевнив, що Вашинґтон прагне стабільних і передбачуваних взаємин із РФ, однак якщо Москва продовжить поводитися аґресивно, Сполучені Штати залишають за собою право запровадити нові санкції. «Якщо Росія вирішить вдатися до необдуманих або аґресивних дій, ми відповімо. Не з метою конфлікту чи ескалації, а тому, що будемо відстоювати свої інтереси та цінності», — поділився він із журналістами RAI TG1.
Головний американський дипломат нагадав, що теперішня адміністрація США вже демонструвала реакцію, зокрема, на спроби втручання у вибори, кібератаки проти SolarWinds, спробу отруїти Олексія Навального. «З боку Сполучених Штатів була чітка та потужна реакція, приміром, у вигляді санкцій», — наголосив він і додав, що багато санкцій запровадили в координації з європейськими партнерами, а також із Канадою та Великою Британією.
Своєю чергою, Деніел Ленгенкемп, спікер Посольства США в Україні, вважає, що основна завада на шляху до миру на Донбасі є не формат мирних перемовин, а Москва. За його словами, саме РФ розпочала цей військовий конфлікт на Донбасі. Вона і має нести повну відповідальність за його припинення. «Що стосується участі США в мирному процесі, ми сповнені рішучості продовжувати підтримувати Україну максимально ефективним чином. Ми, як і раніше, повністю віддані дипломатичним зусиллям із відновлення повного контролю українського уряду над усією територією України», — запевнив він.
А от сенатор Тед Круз вирішив не обмежуватися лише заявами. Він блокує всіх кандидатів на важливі дипломатичні посади, щоб чинити тиск на адміністрацію президента Байдена через російський газогін «Північний потік-2» (ПП2).
Зокрема, 13 кандидатів, затверджених Комітетом із міжнародних відносин Сенату, перебувають у невизначеному стані, що має змусити Білий дім скасувати свою відмову від санкцій щодо компанії, яка контролює будівництво цього трубогону. При цьому в більшості випадків кандидати займуть посади, не пов’язані з політикою США щодо ПП2, яким природний газ транспортуватимуть із РФ до Німеччини.
Засоби масової інформації назвали прізвища заблокованих кандидатів — Бретт Голмґрен, який очікує затвердження на посаді помічника державного секретаря з розвідки, Деніел Крітенбрінк, призначений на посаду помічника секретаря, який курує справи Східної Азії та Тихого океану. Крім них, ще двоє заступників міністра — одні з найбільш високопоставлених посад у департаменті — також не затверджені, в т. ч. один, який курирує права людини та демократію. Також відкладають вибір президента Байдена на посаду помічника секретаря з міжнародних справ про наркотики і правоохоронних органах. Тед Круз блокує і кандидатів на посади послів у шістьох африканських країнах, у т. ч. Сомалі, Алжирі та Демократичній Республіці Конґо.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply