Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Про Ірак, Буша й Каддафі

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Про Ірак, Буша й Каддафі

Побутує думка: якщо Кондоліза Райс так рано зуміла домогтися успіху у своєму житті (вона грала Бетговена на фортепіано в п’ятирічному віці, закінчила коледж, коли їй було 19 років, читала лекції в Стенфордському університеті у 26, а в 35 стала головним кремлінологом Америки в момент розпаду Радянського Союзу), їй буде нелегко визнавати свої поразки, пише The Times.

Коли ж її попросили спростувати цю думку, вона спробувала бути переконливою. «Я гарно грала на піаніно, але ніколи не думала стати великою піаністкою, — серйозно каже вона. — І я була паскудною фігуристкою… Тож я цілком можу визнавати свої помилки».

При цьому пані Райс, як і раніше, стверджує, що рішення про вторг­нення до Іраку було правильним й історія дасть тій місії позитивну оцінку. Вона більше не вірить, що зброю масового ураження колись буде виявлено. «Але я вважаю, що іноді дарма не звертають уваги на істотну інфраструктуру, яка була в Саддама Гусейна. Учені, які знали, як (створювати зброю масового знищення) наприклад… компанії, які купували всі види матеріалів», — стверджує вона.

Світ буде вдячний за те, що Близький Схід більше не є місцем ядерної гонки озброєнь між Іраком і Іраном, переконана вона. «Нині Кондоліза Райс провадить тихий спосіб життя. Вона повернулася до викладання в Стенфорді, де ми й зустрілися… Вона тримається дуже прямо, сидячи нога на ногу на чільному місці за столом для перемовин — поза, знайома за незліченними фотосесіями. Манери — увічливі», — пише автор статті Ріс Блейклі.

Зараз у світ виходить її книга про роки, проведені в Білому домі. Кожен читач знайде там для себе щось цікаве. Жінка описує свої зустрічі з політиками, зокрема з колишнім лідером Лівії Муаммаром Каддафі 2008 року, коли полковник приготував їй подарунок — відеокадри, де вона зустрічається з різними світовими лідерами. Саундтреком звучала пісня під назвою «Чорна квітка в Білому домі», яку він спеціально замовив. «Це було дивно, — каже вона. — Але принаймні не грубо».

 The Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply