Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Про дивні метаморфози Януковича-молодшого

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Про дивні метаморфози Януковича-молодшого

На слуханнях у Конґресі США, що проходили під гаслом «Майбутні вибори України — поворотний момент», промовці відзначили зростання в Україні рівня корупції та відступ від демократії. Крістофер Сміт, голова Американського Гельсінського комітету та голова Комісії США з безпеки й співробітництва в Європі, заявив, що жовтневі парламентські вибори в Україні будуть лакмусовим папірцем української демократії.

Ув’язнення колишніх урядовців Юлії Тимошенко та Юрія Луценка кидає тінь на майбутні українські парламентські вибори, зазначив п. Сміт. Він також переконаний, що загальний відступ від демократії в Україні не обіцяє на майбутніх виборах нічого доброго. За словами посадовця, якщо

п. Тимошенко, п. Луценка й інших ув’язнених колишніх чиновників не звільнять, то парламентські вибори в Україні буде «заплямовано». Голова комітету назвав ув’язнення провідних діячів української опозиції обурливим, а тому він сумнівається, що міжнародне співтовариство зможе визнати ці вибори за такі, що не суперечать міжнародним демократичним стандартам.

Девід Кремер, президент правозахисного центру «Дім Свободи», який недавно повернувся з України, де, зокрема, зустрівся з ув’язненою Леді Ю, також звернув увагу на зростання корупції. «Під час мого візиту у квітні я почув новий термін «фаміліалізація», це коли корупція в Україні стає особистою й досягає першої родини країни, — розповів п. Кремер. — За повідомленнями мас-медіа, протягом останнього року один із синів президента збільшив свої статки у 18 разів. Виникають питання — як накопичилося таке багатство?»

Тим часом, виступаючи по Skype, донька Юлії Тимошенко Євгенія повідомила нові подробиці ув’язнення своєї матері та подякувала за підтримку Заходу. Вона звернула увагу на той факт, що правоохоронці стверджують: немає ніякого відеозапису з побиттям п. Тимошенко, тоді як прем’єр-міністр України Микола Азаров, перебуваючи у Брюсселі, заявив, що на відеозаписі не зафіксовано жодних проявів свавілля проти Юлії Тимошенко. Євгенія також поінформувала, що її мати виступила з ініціативою провести міжнародне розслідування щодо фактів корупції в найвищих ешелонах української влади.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply