Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Президент Зеленський прибув до Нью-Йорка

Автор:

|

Вересень 22, 2021

|

Рубрика:

Президент Зеленський прибув до Нью-Йорка
Володимир Зеленський із представницями діаспори

Напередодні 76-ї сесії Генеральної Асамблеї (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН) Російська Федерація (РФ) виступила проти розгляду питання тимчасово окупованих територій України. Про це повідомив Сергій Кислиця, постійний представник України при ООН. «Зловісно символічно, що 17 вересня Москва знову відчайдушно виступає проти того, щоб цей наш демократичний орган розглядав пункт порядку денного щодо тимчасово окупованих територій України. Дозвольте мені нагадати, що саме цього дня, 17 вересня 1939 року, виконуючи угоду між Гітлером і Сталіним, підписану їхніми міністрами закордонних справ у Москві менш ніж за чотири тижні до того, радянські війська вступили і окупували тодішній Схід Польщі. Отже, вторгнення в Польщу було продовжене вже в альянсі з нацистською Німеччиною, яке стало початком Другої світової війни 1 вересня», — повідомив він і нагадав, що Міністерство закордонних справ (МЗС) РФ у Twitter назвало окупацію Польщі «визвольним походом». За словами українського дипломата, Кремль підтримує свою позицію лише за допомогою шантажу, залякування й утисків.
Відтак ГА ООН включила питання тимчасово окупованих територій України до порядку денного 76-ї сесії. Про це повідомило Міністерство закордонних справ України. «Ми вітаємо таке рішення. З нетерпінням очікуємо предметного обговорення способів притягнення РФ до відповідальності за порушення територіальної цілісності України і Статуту ООН», — заявили в МЗС України.
20 вересня для участі в 76-й сесії до США з робочим візитом прибув Володимир Зеленський. Крім загальних дебатів в ГА ООН, у нього заплановані зустрічі з лідерами інших держав і представниками міжнародних організацій.
Передусім президент України відвідав Національний меморіал 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку. Він вшанував пам’ять жертв теракту і поклав квіти біля монумента. Одним з героїв-рятувальників під час атаки на вежі-близнюки був українець Іван Скала, який служив у Департаменті адміністрації порту Нью-Йорка і Нью-Джерзі. Він добровільно зголосився надати допомогу постраждалим від теракту.
Після цього український лідер зустрівся з представниками українських організацій і Церков США. Зустріч відбувалася в Українському інституті Америки в Нью-Йорку. «Ми обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства, зокрема, для українців Америки», — пообіцяв він і додав, що зі законом про подвійне громадянство «не все просто». «Це не можна всім зробити, оскільки деякі українці живуть у тих країнах, які, м’яко кажучи, нам не друзі», — пояснив високий гість, маючи на увазі Росію.
За його словами, необхідно «відновити історію, справедливість, повагу до багатовікової, багатонаціональної та багатокольорової держави». Причому відновлення поваги вимірюється конкретними речами. Серед таких речей український лідер назвав будівництво доріг. «У нас зараз дороги вже кращі, ніж у Нью-Йорку, — вказав він, викликавши схвальні оплески авдиторії. — Ми маємо «вилизати» нашу державу, щоб були бруківка, дороги, мости, — це й є повага до історії нашої країни».
Володимир Зеленський також наголосив, що пріоритетом його роботи є повернення в Україну миру. Це відбуватиметься шляхом дипломатії, перемовин «із дуже складною державою і складними людьми», і потрібен тиск міжнародної спільноти, «усіх, хто може хоч щось зробити для відновлення нашої держави з усіма нашими людьми і територіями». Він закликав українців за кордоном зробити для цього все можливе.
Своєю чергою, Андрій Футей, президент Українського конґресового комітету Америки, зазначив, що українська об’єднана громада докладає всіх зусиль, аби впливати на американську політику щодо України. І таким чином сприяти реалізації стратегічного курсу України на членство в НАТО й Європейському Союзі, відновленню територіальної цілісності, а також зупиненню проєкту Nord Stream 2.
Однак про українські дороги гість, м’яко кажучи, перебільшив. У самій Україні багато громадян називають програму їхнього спорудження «великим крадівництвом», а самі дороги наразі існують лише в мріях.
21 вересня п. Зеленський провів перемовини з Антоніу Гутеррешем, генеральним секретарем ООН, і Абдуллою Шахідом, главою ГА. Під час бесід п. Зеленський озвучив питання підтримки Кримської платформи з боку ООН. «Кримська платформа заснована на резолюціях ООН і міжнародного права, — заявив журналістам Сергій Никифоров, прессекретар президента України. — На саміті Кримської платформи були представники НАТО й Європейського Союзу (ЄС), але представника ООН не було».
Спікер зазначив, що ООН є найбільшим серед міжнародних організацій споживачем товарів і послуг, тому Володимир Зеленський планує детально обговорити посилення економічної співпраці з цією організацією. «ООН щорічно закуповує або замовляє товарів і послуг на 20 млрд USD. Україна від цього має більшу частину, але потенціал для збільшення цього показника великий. Наша країна може надавати транспортні послуги, забезпечувати різноманітні програми ООН продовольством, Україна має розвинену IТ-галузь, що також серед того, що потребує ООН», — сказав він.
Як повідомляв «Міст», Аскольд Лозинський звернувся до ООН щодо переслідування українців.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply