Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Президент США зустрінеться зі своїм російським колегою за посадою

Автор:

|

Червень 07, 2021

|

Рубрика:

Президент США зустрінеться зі своїм російським колегою за посадою
Байден і Путін уже зустрічалися 2011 року

Зустріч Джо Байдена з Путіним відбудеться 16 червня ц. р. в Женеві (Швейцарія). Про це першим повідомив Джефф Беннетт, кореспондент NBC, із посиланням на чотири джерела в адміністрації президента США.

Що передувало
Місце для зустрічі обрали не випадково. Джозеф Байден якраз буде в турне по Європі, а Путін був готовий зустрічатися лише в країні, яка не входить до НАТО. Серед варіантів називали Австрію та Фінляндію, але в підсумку вибір припав на Швейцарію. Нагадаємо, що єдина двостороння зустріч Путіна з Дональдом Трампом відбулася 2018 року в Гельсінкі, столиці Фінляндії.
Це буде перша зустріч Путіна та Байдена з моменту обрання останнього президентом США. Востаннє політики зустрічалися 2011-го в Москві: тоді Путін був прем’єр-мінітром, а Байден — віцепрезидентом.
Як писав «Міст», у березні ц. р. Джо Байден ствердно відповів на запитання журналіста про те, чи вважає він Путіна «вбивцею». Через добу Путін відповів дражнилкою «Хто обзивається, той сам так і називається». А 13 квітня, в розпал стягування російських військ до українського кордону, Путін і Байден провели телефонну бесіду, під час якої на перший план вийшла ідея проведення саміту. Президент Байден запропонував володарю Кремля зустріч у третій країні для розмови, зокрема, про Україну.
Дженніфер Псакі, прес-секретар Білого дому, заявила, що зустріч президентів Сполучених Штатів і Російської Федерації (РФ) є життєво важливою для інтересів США. «Це життєво важлива складова захисту американських інтересів, це можливість підняти питання, що турбують нас і, знову ж таки, рухатися в сторону більш стабільних і передбачуваних відносин із російським урядом», — зазначила вона.
Спікерка також додала, що Білий дім не розглядає зустріч із президентом РФ як нагороду. «Ми не зустрічаємося з людьми тільки тоді, коли ми згодні між собою. Насправді, важливо зустрічатися з лідерами, коли у нас є ряд розбіжностей, як це відбувається з російськими лідерами, — наголосила вона. — Ми не очікуємо, що все буде вирішено наприкінці цієї зустрічі, але вважаємо, що в наших інтересах її провести».

Про що піде мова
У Білому домі повідомили, що президенти обговорять у Женеві увесь спектр нагальних питань. «Візьмуть до уваги обговорення стану та перспектив подальшого розвитку російсько-американських взаємин, проблематику стратегічної стабільності, а також актуальні питання міжнародного порядку денного, зокрема, взаємодію в боротьбі з пандемією коронавірусу і врегулювання реґіональних конфліктів, — йдеться в повідомленні. — Ми прагнемо відновити передбачуваність і стабільність у відносинах між США та Російською Федерацією (РФ)». За словами п. Псакі, в ході зустрічі планують, зокрема, обговорити ситуації в Україні та Білорусі.
«Мається на увазі обговорити стан і перспективи подальшого розвитку російсько-американських відносин, проблематику стратегічної стабільності, а також актуальні питання міжнародного порядку денного, в т. ч. взаємодію в боротьбі з пандемією коронавірусу та врегулювання реґіональних конфліктів», — пояснили в Кремлі.
Та чи не будуть сприймати зустріч Байдена та Путіна як нагороду останньому: цим запитанням репортери Білого дому буквально атакували речницю Білого дому. «Дипломатія — це зустрічатися і розмовляти з усіма, навіть тими, хто не подобається», — парирувала вона.
Та один подарунок Путіну, нехай і мимохіть, адміністрація президента Байдена вже зробила, знявши нещодавно санкції з компанії, що будує газогін «Північний потік-2». Експерти вважають, що він поставить Європу в газову залежність від РФ, а також завдасть непоправної шкоди Україні як транзитеру газу. Відновлення стосунків із Федеративною Республікою Німеччина (ФРН), задіяною у цьому проєкті, виявилося для США дорожчим, ніж символічне покарання Росії. «Я був проти «Північного потоку-2» від самого початку. Але на момент, коли я очолив офіс, він був майже добудований. Тож наполягати і накладати санкції було б контрпродуктивно у контексті наших стосунків із Європою», — заявив американський лідер.
Своєю чергою, у Кремлі свої теми для обговорення не розкривають. «Ми можемо розраховувати, якщо з’являться зусилля з обох сторін, на зняття певних подразників. Це буде не швидко, не просто», — наголосив Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ.

Чого очікувати
Експерти не очікують якогось прориву після зустрічі президентів у Женеві. «Американські вимоги до РФ чіткі та зрозумілі: звільнення Олексія Навального, проведення чесних виборів до Державної думи у вересні і відхід російських військ з української території. Природно, жодну з цих вимог Москва не може виконати. Тому гадаю, що у них буде дуже важка розмова», — вважає міжнародний оглядач Іван Яковина.
Associated Press повідомляє, що на порядку денному будуть обговорення російських дій в Україні та вимушена посадка лайнера у Мінську з опозиційним журналістом Романом Протасевичем на облавку. Також темою обговорення можуть стати заходи щодо припинення пандемії коронавірусу у світі.
Водночас журналісти аґенції зазначають, що зустріч у Швейцарії — це збільшення шансів для обох сторін, аби безпосередньо озвучити всі суперечливі питання та спробувати виявити дотичні інтереси в майбутньому. Важливе значення на порядку денному матимуть й перемовини з питань контролю ядерної зброї.
Politico зазначає, що РФ і США мають суперечності в багатьох моментах — від кібербезпеки до війни Росії з Україною. «Очікується, що на саміті обговорять нову напружену ситуацію щодо Білорусі. Білоруський диктатор Лукашенко — союзник Путіна, який стикається з опором своєму правлінню. Його звинуватили в тому, що посадив цивільний авіалайнер, що подорожував над повітряним простором своєї країни, щоб заарештувати журналіста-дисидента, який перебував на облавку. Цей акт викликав осуд із боку США та багатьох європейських лідерів», — пише видання.
А Бі-бі-сі повідомила, що короткий перелік тем саміту містить контроль над озброєннями, зміну клімату, участь російських військових в Україні, кібератаки РФ, у т. ч. атаку SolarWinds 2020 року на уряд США та приватні комп’ютерні мережі. Не забудуть і про спробу отруєння й ув’язнення російського дисидента Олексія Навального.

А що Україна?
Головною позицією на міжнародній арені Петра Порошенка, п’ятого українського президента, була «нічого про Україну без України». Володимир Зеленський це занехаяв, тож його до перемовин уже ніхто й не запрошує.
Однак Джо Байден пообіцяв, що перед зустріччю з Путіним поспілкується з теперішнім українським лідером. Таку заяву в етері телеканалу «Україна 24» зробив Євген Єнін, заступник глави Міністерства закордонних справ України. «Зустрічі Путіна з Байденом передуватимуть контакти нашого президента з американським», — зазначив він. Зараз українське зовнішньополітичне відомство займається ретельним складанням порядку денного для перемовин українського й американського президентів.
Раніше «Міст» розповідав, чи захоче Америка зупинити газогін «Північний потік-2».

Євген Клен

До слова
У Microsoft заявили, що гакерська група, яка стояла за зламом системи SolarWinds, вчинила атаки на 150 державних відомств та інститутів у США і ще в 24 країнах. «Ми виявили кібератаки зловмисника Nobelium, спрямовані проти урядових установ, аналітичних центрів, консалтингових фірм і неурядових організацій. Ця хвиля атак була націлена на близько 3 тис. облікових записів електронної пошти у понад 150 різних організаціях. На них у США припала найбільша частка атак, а цільові жертви охоплюють щонайменше 24 країни», — заявили в компанії.
Майже чверть із них займалися міжнародним розвитком, гуманітарною та правозахисною діяльністю. У Microsoft вважають, що ці атаки є продовженням численних спроб Nobelium атакувати урядові відомства, що займаються зовнішньою політикою, в рамках зусиль зі збирання розвідданих.
За даними ІТ-компанії, Nobelium розпочав кібератаки з отримання доступу до акаунту Аґенції США з міжнародного розвитку (USAID) у сервісі з email-маркетингу Constant Contact. Звідти гакери розсилали фішинґові листи з посиланням, що містить шкідливий файл, який давав можливість не лише красти дані, а й заражати інші комп’ютери мережі. «Багато атак, націлених проти наших клієнтів, були заблоковані автоматично, Windows Defender заблокував шкідливе програмне забезпечення, задіяне в цій атаці», — зазначили в компанії.
Представники Microsoft також повідомили про загрозу всім відомствам, проти кого могли відбуватися атаки. У компанії переконані, що немає причин вважати, що атаки були здійснені через вразливості їхніх власних продуктів. «Microsoft продовжить працювати зі зацікавленими урядами та приватним сектором для просування справи цифрового світу», — підсумували в повідомленні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply