Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Президент США послідовний у своїх діях і в Білому домі

Автор:

|

Березень 13, 2021

|

Рубрика:

Президент США послідовний у своїх діях і в Білому домі
Джо Байден

Джозеф Байден підтримує Україну та «закручує гайки» Російській Федерації (РФ).

«Навіть проти волі»
Президент США висловив готовність підштовхувати Україну до реформування. Про це заявив Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні. «Він готовий підштовхувати Україну до реформ, можливо, навіть у жорсткій формі із хорошими намірами задля реалізації ключових кроків, які будуть політично складними, але необхідними, якщо Україна хоче відбутися як успішна держава та реалізувати весь свій потенціал», — зазначив дипломат. За його словами, таке підштовхування буде корисним, тим більше, що Джо Байден є саме тим партнером, котрий зараз необхідний Україні. Водночас п. Пайфер наголосив, що у Сполучених Штатах стурбовані уповільненням українських реформ упродовж останнього року, проте схвалюють те, як Володимир Зеленський опонує Віктору Медведчуку.
Також Джо Байден сприятиме європейській інтеграції України та Білорусі. Про це заявила Марсі Каптур, конґресвумен від Демократичної партії. «Я переконана, що президент не потребує жодних додаткових знань із приводу того, що необхідно зробити в Центральній Європі (як відповідь США на події у Білорусі). Він повністю підтримує зміцнення Трансатлантичної спільноти та приєднання до Європейського Союзу (ЄС) таких країн, як Україна та Білорусь. Такі ж самі цілі і в мене», — зазначила політикиня, котра очолює Групу з підтримки України у Палаті представників США. Реагуючи на ситуацію у Білорусі, Марсі Каптур заявила, що стурбована поведінкою диктатора Лукашенка та сподівається на розширення американських санкцій щодо білорусів і росіян, причетних до порушення прав людини у Білорусі. «Замість того, щоб відреагувати на заклики до більшої свободи, Лукашенко звернувся до Путіна, щоб отримати від нього гарантії за кредитами, і допомогу від їхніх пропаґандистів і спецслужб», — заявила вона та додала, що США повинні розширити санкції щодо тих, хто займається у Білорусі злочинною діяльністю, зокрема, щодо спецслужб і Міністерства внутрішніх справ, а також росіян, причетних до сучасних білоруських подій.
Крім цього, президент США поспілкувався телефоном із Урсулою фон дер Ляєн, головою Європейської комісії, під час якої домовився координувати спільні дії щодо України та Російської Федерації (РФ). «Лідери погодилися координуватися з питань, що становлять взаємний інтерес, у т. ч. щодо Китаю, РФ, Білорусі, України та Західних Балкан», — повідомила пресслужба Білого дому. Американський лідер висловив підтримку Євросоюзу та свою прихильність відновленню і пожвавленню партнерства США й ЄС, відзначивши спільні цінності та найбільші у світі торгові й інвестиційні взаємини. Сторони домовилися на чотири місяці призупинити дію тарифів, пов’язаних зі суперечками навколо Світової організації торгівлі. Також обговорювали співпрацю для подолання пандемії коронавірусу.
Водночас Джо Байден продовжив на рік низку санкцій, запроваджених раніше проти РФ у зв’язку зі ситуацією в Україні та в Криму. Про це йдеться в офіційному повідомленні Білого дому, розміщеному у Федеральному реєстрі. У пояснювальній записці господаря Білого дому йдеться, що ситуація навколо України досі становить серйозну загрозу для національної безпеки та зовнішньої політики США. З цієї причини режим надзвичайної ситуації, введений 6 березня 2014 року, а також заходи, прийняті у відповідь на кризу, повинні залишатися в силі і після 6 березня ц. р. Санкції проти РФ США запровадила адміністрація президента Обами 2014-го після окупації Росією Криму. Після цього санкції не раз розширювали та продовжували.
Від слів — до дії. США планують упродовж найближчих трьох тижнів здійснити ряд кібератак на внутрішні системи російської влади у відповідь на гакерську атаку РФ через програмне забезпечення фірми SolarWinds. Видання The New York стверджує, що американські контратаки не будуть очевидними, але про них дізнається російське керівництво, розвідка та військові. За даними співрозмовників газети, кіберудари будуть супроводжувати економічними санкціями. Крім цього, президент Байден має намір підписати виконавчий указ для посилення захисту урядових комп’ютерних систем, аби запобігати кібератакам у майбутньому.
Також Пентаґон виділив новий пакет військової допомоги на суму 125 млн USD Україні. Про це заявив Джон Кірбі, прес-секретар відомства. Він повідомив, що кошти виділяються в рамках ініціативи з надання сприяння у сфері безпеки. Фінансування призначене на навчання й оснащення Збройних сил Україні, щоб допомогти державі зберегти територіальну цілісність і поліпшити оперативну сумісність із НАТО.

Апетити зростають
Таким гарним новинам зраділи в Києві. Тож українська влада закликала адміністрацію президента Байдена запровадити й новий всеосяжний режим санкцій проти газогону «Північний потік-2». З такою заявою виступила Юлія Свириденко, заступниця глави Офісу президента України (ОПУ), на відеоконференції Atlantic Council. Київ також закликав Вашинґтон посилити участь у врегулюванні конфлікту на Донбасі. Чиновниця з ОПУ зазначила, що для України є вкрай важливою участь США в перемовному процесі про майбутнє Донбасу як у нормандському, так і в мінському форматах. «Ми будемо дуже вдячні, якщо США розглянуть запровадження нового всеосяжного режиму санкції», — заявила п. Свириденко.
Тим часом посилення санкцій проти російського газогону вимагають і всередині США. Так, сенатор-республіканець Тед Круз блокує затвердження Вільяма Бернса на посаді директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ). Такі дії він обґрунтовує бездіяльністю адміністрації США щодо російського газогону «Північний потік-2».
Крім цього, в ОПУ просять США дати Україні чіткий сигнал щодо членства в НАТО. Юлія Свириденко наголосила, що посилення військової співпраці між США й Україною збільшить вартість нової військової аґресії РФ проти України. «Ми прагнемо посилити військову співпрацю між США й Україною для подальшого зростання вартості будь-якої нової військової аґресії. Ми повинні протистояти всім аспектам гібридної війни разом. Сюди входять кіберзагрози, протидія інформаційним атакам і системної пропаґанди», — зазначила вона та додала, що в ОПУ вважають за необхідне залучити США до мінських перемовин і перемовин у «нормандському форматі» щодо Донбасу. Це дозволить зробити перемовний процес ефективнішим. «Ми повинні працювати разом для захисту демократії і свободи та протистояння авторитарному режиму. Ми високо цінуємо вашу участь у боротьбі з режимами, які порушують міжнародне право, — наголосила українська чиновниця. — США, ЄС та України повинні координувати свої дії для захисту демократії і свободи та боротьби з авторитарними режимами».

Євген Клен

Коментар експерта
Ганна Шелест, директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики «Українська призма»:
— У США зараз демократія та трансатлантичні стосунки знову виходять на перше місце — це те, чого дуже бракувало попередні чотири роки. Звісно, що Covid-19 і боротьба з ним також перебувають на першою місці, але пандемія займає не менше місця, ніж загрози від РФ і Китаю. Я б не сказала, в президента Байдена до РФ підхід м’якіший, ніж це було за президента Трампа, бо ми бачимо з кандидатур, уже затверджених у його команді, що вони хороші фахівці по РФ. Вони чудово розуміють, у чому полягають загрози і не було жодних заяв, які могли б свідчити, що теперішній господар Білого дому відійде від жорсткої політики щодо Кремля. Немає жодних причин думати, що у Москві є важелі впливу на Джозефа Байдена, у чому часто звинувачували попереднього президента. Теперішній президент США від самого початку казав, що є певні теми, приміром, ядерна зброя, за якими роботу з Кремлем продовжать. Але для президента Байдена є принципові питання, серед яких: Україна, територіальна цілісність держав, Іран та Сирія. «Північний потік» — це швидше не про стосунки США та РФ, а про стосунки США та Німеччини. Тому американський лідер зайняв позицію очікування, бо, поновлюючи трансатлантичну єдність, розуміє, що Німеччина для нього важлива. Тому він шукає варіанти, щоб не допустити продовження «Північного потоку», але вчинити так, аби це не стало головною проблемою у німецько-американських взаєминах.

До слова
Джозеф Байден продовжує виправляти помилки свого попередника. Так, Сполучені Штати можуть заплатити за транспорт, охорону здоров’я, юридичні послуги та кар’єрні й освітні послуги для міґрантів, розділених відповідно до прикордонної стратегії Дональда Трампа. Про це заявили в Міністерстві національної безпеки (DHS) США. Це один із принципів, оприлюднених адміністрацією президента Байдена для управління робочою групою з питань об’єднання сім’ї. планують повернути батькам понад 500 дітей-міґрантів, відібраних у ході прикордонної політики 45-го президента. Адміністрація його наступника також розгляне можливість повернути депортованих батьків до Сполучених Штатів — варіант, викладений у виконавчому розпорядженні теперішнього американського лідера про створення робочої групи з питань об’єднання сім’ї. «Ми виділяємо свої ресурси в Департаменті національної безпеки та федеральному уряді і докладаємо всіх своїх зусиль, аби возз’єднати дітей, які були жорстоко відокремлені від своїх батьків», — заявив Алехандро Майоркас, державний секретар DHS.
Як повідомляв «Міст», Джо Байден вшанував пам’ять жертв Covid-19.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply