Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Порятунок рейтинґу президента Байдена

Автор:

|

Жовтень 19, 2021

|

Рубрика:

Порятунок рейтинґу президента Байдена
Джо Байден

Рейтинґ президента США зараз рекордно впав, позитивно його роботу оцінюють 38 % громадян, а неґативно — 53 %. Згідно з даними USA Today, 67 % опитаних не вдовольняють дії американського лідера в питанні міґрантів на південному кордоні США і лише 23 % відгукнулися про них позитивно. Проблемною для глави держави залишається тема Афганістану. Лише 28 % респондентів підтримали курс Білого дому в цьому напрямку, 50 % вважають, що Сполучені Штати мали залишити в країні певні сили для її підтримки, 15 % — що військових не варто було виводити взагалі. Станом економіки тією чи іншою мірою невдоволені 72 % американців. Опитування проводили з 1 по 4 жовтня, у ньому взяли участь 1 326 жителів США по всій країні. Статистична похибка становить 2,7 %.

Штурм Капітолію
Насамперед господарю Білого дому варто донести своїм співгромадянам правду про події 6 січня, коли прихильники Дональда Трампа штурмували Капітолій. 7 жовтня він офіційно скасував ініційовану попереднім президентом заборону, яка блокувала надання Конґресу США документів, пов’язаних із цими подіями.
Це підтвердила Джен Псакі, речниця адміністрації Білого дому. «Президент визначив, що застосування привілеїв виконавчої влади щодо документів, які були надані Національним архівом, не виправдане», — пояснила вона й уточнила, що президент Байден уповноважив Національний архів передати на вимогу Палати представників первинну партію документів із метою проведення розслідування штурму Конґресу. На це одразу ж відреагував п. Трамп. Він заявив, що адміністрація Джо Байдена використовує розслідування, щоб підірвати його майбутні політичні перспективи.
Як писав «Міст», під арешт відправили близько 500 осіб, тим чи іншим способом причетних до штурму Капітолію. Їх звинувачують у конкретних правопорушеннях, вчинених під час штурму. Першому з учасників штурму Капітолію, Полу Годжкінсу з Флориди, вже голосили вирок — вісім місяців позбавлення волі.

Стосунки з РФ
Ще однією складною проблемою є Кремль. Тож Боб Менендес, голова комітету Сенату з міжнародних відносин, а також члени комітету Марко Рубіо, Марк Ворнер і Джим Ріш, надіслали президенту Байдену листа зі закликом негайно вжити заходів щодо збільшення штату Посольства США в Москві, а якщо уряд Російської Федерації (РФ) на поступки не піде — вислати 300 російських дипломатів.
«Ця диспропорційність у дипломатичному представництві є неприйнятною, — заявили сенатори. — РФ повинна видати достатньо віз, щоб наблизитися до паритету між кількістю американських дипломатів, які проходять службу в Росії, та кількістю російських дипломатів, які служать у США. Якщо таких дій не буде вжито, закликаємо вас почати висилку російських дипломатів, аби привести дипломатичну присутність США до паритету. Ми вважаємо, що такий крок буде розумним і взаємним».
Сенатори наголосили, що нещодавні дії РФ становлять значний ризик для національної безпеки й істотно впливають на здатність посольства працювати, а відсутність пропорційної відповіді на ці дії лише викликає більш антагоністичну поведінку Росії.
За підрахунками сенаторів, зараз на території США перебувають понад 400 російських дипломатів, в той час, як у РФ служать лише близько 100 американських. Вони нагадали, що 1 серпня ц. р. Росія запровадила заборону для посольств наймати місцевий персонал. Це рішення російської влади змусило дипломатичну місію США звільнити 182 службовців посольства та десятки контрактників.
У відповідь Дмитро Пєсков, прессекретар президента РФ, заявив, що заклик американських сенаторів вислати зі США 300 російських дипломатів має емоційний характер. «Щоб вислати стільки дипломатів, їх спершу потрібно мати стільки ж. Судячи з усього, вони навіть не знають, скільки російських дипломатів там працюють», — зазначив він і додав, що Вашинґтон уже кілька років веде курс «на повне згортання відносин» із Москвою. «Страждають росіяни, які не можуть отримати візи, страждають американці, які не можуть отримати візи. Те, що відбувається в наших двосторонніх відносинах, взагалі веде до страждання народів двох країн», — запевнив речник Кремля. Тож щоб розставити крапки над «і», 11 жовтня до Москви прибула Вікторія Нуланд, заступниця державного секретаря США.

Стосунки з Україною
Натомість до України, головної союзниці США в протистоянні з Москвою, прибула Робін Данніґан, інша заступниця державного секретаря США — по Східній Європі. Це її перший закордонний візит на новій посаді. У рамках поїздки дипломатка зустрілася з експертами та політиками, зокрема, з питань Криму та Донбасу, щоб вивчити, де саме підтримка США може бути найбільш ефективною.
Робін Данніґан зайняла свою нову посаду 7 вересня ц. р. З 2014-го по 2017 рік вона працювала заступницею секретаря з питань енергетичної дипломатії в Бюро енергетичних ресурсів Державного департаменту. А впродовж останніх трьох років служила в Посольстві США в Австрії.
На зустрічі з нею Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України (ОПУ), відзначив важливість приїзду високої гості до Києва в контексті двосторонніх відносин зі США. «Успішний візит президента України до США свідчить про нові можливості для розвитку українсько-американських відносин. Прийнята президентами України та США амбітна спільна заява є дорожньою картою для подальшого розвитку наших відносин», — заявив він.
Андрій Єрмак і Робін Данніґан обговорили підготовку до проведення засідання оновленої Комісії стратегічного партнерства, зокрема, підписання оновленої Хартії стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами.
Під час зустрічі окремо піднімали питання подальшої взаємодії в енергетичній сфері. Крім цього, сторони обговорили загрози в енергетичній галузі від проєкту «Північний потік-2». Андрій Єрмак наголосив на важливості приєднання США до перемовного процесу з мирного врегулювання на сході України.
А Робін Данніґан звернула увагу на важливість здійснення реформ в Україні, що необхідно посилити антикорупційні інституції, і повідомила про готовність Сполучених Штатів і надалі підтримувати ці стратегічні ініціативи. Керівник ОПУ підтвердив повний настрій української сторони на розвиток успішно створеної незалежної антикорупційної інфраструктури.
Американці ніколи не обмежуються словами, цього разу вони також привезли гостинці. В аеропорт «Бориспіль» прибув літак із вантажем міжнародної технічної допомоги. «Крім раніше узгодженого обсягу в 250 млн USD, Україна отримує від американських партнерів медичне майно, озброєння, необхідні боєприпаси, високоточне озброєння та засоби спостереження радіолокації ще на 60 млн USD», — розповіли в Міністерстві оборони України. Вантажі надходитимуть в Україну кількома партіями. «Надання додаткової допомоги для безпеки від уряду США Збройним силам України є черговим свідченням непорушного стратегічного партнерства між нашими державами», — зазначили в українському оборонному відомстві.

Коронавірус і «зелені картки»
Оливи в вогонь доливає й пандемія коронавірусу. Адже хоча в Сполучених Штатах щодня вакцинують близько мільйона громадян, загальне число підтверджений випадків захворюваності на Covid-19 перетнуло межу в 45 млн і щодня стається понад 100 тис. нових, а померли від цієї недуги вже понад 700 тис. людей.
Попри це американський уряд оголосив про відновлення імміґраційної лотереї, переможцям яких видають ґрін-карти. Зокрема, почалася реєстрація на лотерею 2023 року. Конґрес надав дозвіл на видачу 55 тис. «зелених карток» на рік для імміґрантів із усього світу для сприяння різноманітності в США. Також влада США визнає серйозне відставання в обробці існуючих заяв, багато з яких були подані під час адміністрації Дональда Трампа. Тепер право на отримання візи в лотереї не переносять на наступний рік, а весь процес необхідно завершити впродовж року від його початку. «Перемога в лотереї не гарантує, що ви отримаєте візу або пройдете співбесіду на отримання візи. Перемога в лотереї просто означає, що людина має право брати участь у програмі отримання імміґраційних віз», — уточнив представник Держдепартаменту.
Водночас Американська транснаціональна фармацевтична компанія Pfizer Inc. розпочала весняну фазу випробувань противірусного препарату PF-07321332 для профілактики Covid-19. У новому етапі експерименту братимуть участь люди, які живуть в одному будинку з особою, що має підтверджений вірус SARS-CoV-2 і відповідні симптоми. «У разі успіху, вважаємо, що ця терапія може допомогти зупинити вірус на ранньому етапі — до того, як у нього з’явиться можливість широко реплікувати, — потенційно запобігаючи симптоматичним захворюванням у тих, хто піддався впливу, і пригнічуючи початок інфекції в інших», — заявив Майкл Долстен, головний науковий співробітник і президент міжнародних досліджень, розробок і медицини Pfizer. Він уточнив, що друга фаза дослідження ліків — це рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження, в якому візьмуть участь до 2 660 здорових дорослих учасників у віці 18 років і старших. Учасників розподілять випадковим чином. Одна група прийматиме препарат PF-07321332, а інша плацебо двічі на день упродовж п’яти або десяти днів. «PF-07321332 є пероральним противірусним інгібітором протеази SARS-CoV-2-3cl, що має обнадійливі доклінічні результати. Результати клінічного дослідження першої фази засвідчили, що PF-07321332 безпечний і добре переноситься», — зазначили в компанії.
Як повідомляв «Міст», станом на ранок 19 жовтня ц. р. число людей, котрі занедужали на коронавірус у США, становило 45 908 212 (+115 680) підтверджених випадків, 35 573 510 (+198 915) одужали, 746 509 (+1 963) померли, прищепили 678 307 595 (+829 569) доз.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply