Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Поновити війну в Україні, аби відволікти РФ від Сирії?

Автор:

|

Листопад 12, 2015

|

Рубрика:

Поновити війну в Україні, аби відволікти РФ від Сирії?
Мо Брукс

Мо Брукс

Адміністрація президента США має розглянути варіант надання Україні летального озброєння й уможливлення повернення окупованих територій силою з тим, аби відновлення бойових дій на сході України примусило Російську Федерацію (РФ) згорнути військову кампанію у Сирії. Таку думку у ході слухань Комітету Палати представників зі закордонних справ озвучив Мо Брукс, конґресмен-республіканець від штату Алабама.
У ході слухань «Політика США після ескалації ситуації у Сирії з боку Росії» у Вашинґтоні, п. Брукс звернувся до присутніх як свідків представників Державного департаменту Вікторії Нуланд та Енн Паттерсон зі запитанням, чи розглядала адміністрація США можливість озброєння України з тим, щоб примусити РФ згорнути військову кампанію у Сирії.
При цьому політик зауважив, що Мінські угоди та режим припинення вогню в Україні не призвели до повернення Україні окупованих територій. Натомість, отримавши летальне озброєння зі США, на думку п. Брукса, Київ міг би розгорнути військову кампанію, спрямовану на повернення загарбаних територій і таким чином примусити Росію перекинути до України додаткові військові ресурси.
На думку конґресмена, РФ не зможе дозволити собі паралельне ведення потужних військових операцій у Сирії й Україні, відтак відновлення війни в Україні призведе до деескалазції військової присутності Москви у Сирії. Мо Брукс наголосив на тому, що Україна досі не отримала від США танки, ракети й інші види летального озброєння, яке б реально дозволило повернути території, загарбані підтримуваними Росією сепаратистами. Політик також закликав п. Нуланд і п. Паттерсон донести його думки до адміністрації Барака Обами.
Озвучена конґесменом думка викликала обурення Вікторії Нуланд, котра перепитала, чи пропонує законодавець добиватися відновлення війни в Україні. Помічник держсекретаря вважає, що для повернення Україною контролю над окупованими територіями необхідно насамперед наполягати на виконанні Росією та сепаратистами взятих на себе зобов’язань. За її словами, йдеться про зобов’язання щодо відведення зброї, проведення реальних виборів і повернення Україні контролю над кордоном із РФ. «Станом на сьогодні під контроль уряду України повернуто нуль (окупованих) територій», — заявила п. Нуланд.
Крім того, чиновниця розкритикувала операцію РФ у Сирії та заявила, що вона обходиться Кремлю від 2 до 4 млн USD на день. «І це — у той час, коли звичайні росіяни відчувають наслідки рецесії, викликані хибним економічним управлінням, низькими цінами на нафту та санкціями, запровадженими через військову кампанію Кремля в Україні», — заявила вона.
Та позиція п. Брукса отримала підтримку Ренді Веббера, іншого конґресмена-республіканця. Останній висловив думку, що взяти на себе озброєння України для реалізації запропонованого Мо Бруксом сценарію, могли б союзники США на Близькому Сході, які мають бути зацікавлені у деескалації присутності РФ у Сирії.
Як писав «Міст», у жовтні ц. р. президент Обама наклав вето на Закон про асигнування національної оборони 2016 року, який передбачав, у т. ч., надання Україні 300 млн USD військової допомоги.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply