Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Помилка президента

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Помилка президента

Барак Обама припустився прикрої помилки у своїх висловлюваннях із приводу таборів смерті періоду Другої світової війни. Це визнав Джей Карні (на фото), прес-секретар Білого дому. Журналістів цікавила його реакція у зв’язку з розгортанням дипломатичного скандалу. «Президент обмовився, — сказав п. Карні. — Він мав на увазі нацистські табори смерті на окупованій Німеччиною польській території. Ми шкодуємо».

Мова йде про висловлювання президента, що прозвучали напередодні, під час церемонії нагородження Президентською медаллю свободи 12 американських громадян. У числі нагороджених посмертно був боєць польського «Опору» Ян Карські. Німецький концтабір, куди він потрапив фактично спеціально, щоби дізнатися, про те як гітлерівці поводяться з в’язнями, і повідомити про це світовій спільноті, Барак Обама назвав не нацистським, а «польським табором смерті». Це спричинило обурення в польському суспільстві та різку реакцію з боку керівництва країни. «Ми шкодуємо з приводу цього застереження, але воно не повинно відтіняти ясний намір віддати належне Янові Карські й усім тим хоробрим польським громадянам, які стали на захист людської гідності перед обличчям тиранії», — наголосив п. Карні. Запитання про те, чи президент має намір телефонувати до Варшави й давати пояснення з приводу допущеної помилки, представник Білого дому залишив без відповіді.

Тим часом польський прем’єр-міністр Дональд Туск назвав висловлювання Барака Обами «фальшивим і несправедливим формулюванням». «Для поляків це — питання, до якого ми не можемо ставитися байдуже», — наголосив він.

На думку п. Туска, слова американського лідера — «проблема репутації США». «Якщо концтабори були польськими, то від чиїх рук гинули американські солдати? — зауважив голова уряду Польщі. — Коли хтось каже «польські табори смерті», це виглядає так, начебто не було Гітлера й нацистів, не було німецької відповідальності».

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply