Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Помер творець звукових систем Dolby

Автор:

|

Вересень 19, 2013

|

Рубрика:

Помер творець звукових систем Dolby

На 81-му році життя помер американський інженер і винахідник Рей Долбі. Саме він є автором системи шумопоглинання при запису звуку, що використовується тепер у музичній і кіноіндустрії. Засновник Dolby Laboratories помер у себе вдома в Сан-Франциско 12 вересня. 

Останніми роками він страждав від хвороби Альцгеймера, у липні ц. р. в нього діагностували ще й лейкемію. «Хоча він і був інженером, але всі досягнення мого батька у сфері технологій виросли з його любові до музики та мистецтва», — сказав син Рея Долбі Том.
Рей Долбі народився в Портленді (штат Ореґон), однак виріс у Сан-Франциско. Свою кар’єру в галузі аудіо- й відеозаписів він розпочав у 1950-х, допомагаючи інженерам з Ampex Corporation створювати перший відеомагнітофон. Пізніше захистив дисертацію в Кембриджському університеті у Великій Британії, а 1965-го – заснував Dolby Laboratories, що прославилася своїми системами шумозаглушення та каналами для «навколишнього» звуку. 1989 року за внесок у кінематограф п. Долбі отримав премію «Оскар». Він двічі ставав лауреатом премій «Еммі» й один раз був удостоєний музичної нагороди «Ґреммі».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply