Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Помер Раві Шанкар

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Помер Раві Шанкар

Легендарний індійський музикант, віртуоз гри на сітарі Раві Шанкар, завдяки якому світ дізнався та полюбив індійську музику, помер у американській клініці в Сан-Дієґо, куди його доправили зі скаргами на труднощі з диханням. Йому було 92 роки.

Світовій славі музиканта багато в чому цьому сприяла тісна співпраця з рок-гуртами «Бітлз» і «Роллінґ Стоунз». 1969 року Раві Шанкар брав участь у легендарному фестивалі «Вудсток», а в 1980-х гастролював разом із Єгуді Менухіна. Джордж Гаррісон називав Раві Шанкара «хрещеним батьком світової музики». Він отримав безліч премій, нагород і почесних звань, у числі яких — три «Ґреммі», 14 почесних докторських титулів, Імператорська премія Японії. 1999 року Раві Шанкар був удостоєний найпрестижнішої відзнаки в Індії — премії Bharat Ratna («Скарб Індії»). Світова кар’єра Раві Шанкара внесена до «Книги рекордів Ґіннеса» як найдовша у світі.
Раві Шанкар народився 7 квітня 1920 року в стародавньому індійському місті Варанасі. Починав як танцюрист, виступаючи в трупі свого брата. Однак у 18-річному віці покинув танці та зайнявся вивченням гри на сітарі. В останні роки жив із дружиною в Каліфорнії. У Раві Шанкара дві доньки — також знамениті музиканти: співачка Нора Джонс і сітаристка та композитор Анушка Шанкар, яка часто виступала разом із батьком.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply