Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Поїздку Володимира Зеленського до Вашинґтона ще готують

Автор:

|

Липень 19, 2021

|

Рубрика:

Поїздку Володимира Зеленського до Вашинґтона ще готують
Ентоні Блінкен уважно слухав звіт Володимира Зеленського

Президент України збирається до столиці Сполучених Штатів. Над цим візитом працюють і українська, й американська сторони.

Новий посол?
Для цього в Україні змінився керівник посольства США, наразі тимчасово, але, можливо, не тільки. Керує тепер американським дипломатичним представництвом Джордж Кент, заступник помічника Державного секретаря США. Для нього це вже третє відрядження до Києва, й Україну він знає дуже добре. Дипломат вільно розмовляє українською та російською мовами і, як пишуть засоби масової інформації (ЗМІ), добре орієнтується не лише в надводних, але і в підводних течіях українського політичного й економічного життя. Працював у Посольстві США в Києві дві каденції — останню в 2015-2018 рр. на посаді заступника глави місії.
Джордж Кент зараз займає посаду заступника помічника Державного секретаря США в Бюро у справах Європи й Євразії. В офіційному коментарі американського посольства йдеться, що він прибув до Києва, щоб виконувати обов’язки тимчасового повіреного в справах у посольстві США в Києві до кінця липня ц. р. Хоча раніше у ЗМІ з’являлася інформація, що п. Кент пробуде на чолі посольства до офіційного призначення нового посла США в Україні, яке може статися в жовтні-листопаді ц. р.
Натомість Крістіна Квін, дотеперішня тимчасова повірена у справах США, не просто поїхала у відпустку, вона покинула Київ, щоб готувати візит до Вашинґтона президента України. І хоча затвердженої дати візиту ще немає, але як робочу джерела називають 26 липня. Ще одна можлива дата — після 2 серпня.
Опрацьовувати майбутній візит Зеленського у Вашингтон може бути одним зі завдань і Джорджа Кента. «Необхідно правильно оцінити ситуацію, в якій готують поїздку, і скласти директиви для сторони, що прийматиме. Припускаю, що темами будуть відносини з Росією, Донбас, Крим. «Кримська платформа», «Північний потік-2» і компенсації за нього», — припустив Ігор Попов, депутат Верховної Ради України восьмого скликання, який входив у парламентську групу дружби з США.
2019 року п. Кента допитували у справі про імпічмент президента Трампа. Його свідчення, зокрема, стосувалися різних аспектів роботи американців на території України. Зокрема, під час надання свідчень у Конґресі дипломат заявив, що колишній генеральний прокурор Юрій Луценко обіцяв помститися Марі Йованович, колишній послині США в Україні. Свого часу він був активним промоутером із американської сторони створення в Україні антикорупційних органів. Очікується, що з його приїздом боротьба з корупцією в Україні отримає новий імпульс.

Очікування
Володимир Зеленський заявив, що очікує від зустрічі з Джо Байденом конкретики та співпраці у сферах безпеки, оборони й економіки. «Чого ми очікуємо від зустрічі з президентом США? Конкретики, розуміння, питання: оборони, безпеку, економіка. За всіма трьома напрямками, я вважаю, ми повинні розуміти, як ми можемо співпрацювати, де дійсно США нас будуть підтримувати. Сьогодні ми відчуваємо двопартійну підтримку і ми вдячні Сполученим Штатам», — запевнив він.
Президент США у телефонній розмові на початку червня ц. р. запросив свого українського колегу відвідати Сполучені Штати у липні. Це сталося перед особистою зустріччю Джо Байдена з Путіним у Женеві (Швейцарія) 16 червня ц. р.
Відтак Андрій Єрмак, глава Офісу президента України (ОПУ), 10 липня провів телефонну розмову з Вікторією Нуланд, заступницею державного секретаря США. Це була вже друга їхня розмова за місяць. Співрозмовники обговорили підготовку візиту президента Зеленського до США, Донбас і російський газогін «Північний потік-2». Також вони обмінялися думками за ходом ключових реформ в Україні, зокрема, в сферах судочинства, антикорупції та корпоративного управління. Андрій Єрмак і Вікторія Нуланд також обговорили взаємодію в енергетичній галузі. «Вони констатували схожість підходів і оцінок України та США щодо загроз енергетичній безпеці України й Європи, зокрема щодо наслідків реалізації проєкту «Північний потік-2», — повідомила пресслужба ОПУ. Нарешті, п. Єрмак приділив увагу ситуації на сході й уздовж кордонів України, а також потенційним загрозам у контексті російсько-білоруських навчань «Захід-2021».

Умови
Свою чергою, Ентоні Блінкен, держсекретар США, назвав п’ять кроків, які, як вважають у Сполучених Штатах, допоможуть Україні зберегти прогрес у реформах. Так, за його словами, це схвалення законопроєктів щодо Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів у такому вигляді, що забезпечить прозорий відбір суддів; прозора процедура відбору керівництва Національної аґенції з питань запобігання корупції та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; збереження корпоративного управління державними підприємствами за стандартами Організації з економічної співпраці та розвитку; реформа Служби безпеки України, зокрема, передавання функцій боротьби з економічними злочинами іншому відомству; реальне покарання посадовців, які скоїли корупційні злочини.
Керівник американського зовнішньополітичного відомства зауважив, що з 2014 року жодного посадовця вищого ранґу наразі не засудили за корупцію. «Немає нічого важливішого для майбутнього України — безпечної, процвітаючої, демократичної — ніж зменшення масштабів корупції», — наголосив він. Ентоні Блінкен зазначив, що це важливо для зростання добробуту українців, для більшої впевненості іноземних інвесторів і в т. ч. кращої обороноздатності України. І повідомив, що корупція за часів президентства Зеленського має рекордне зростання — більше 40 млрд USD на рік.
Як повідомляв «Міст», президент Зеленський навідався до Німеччини.

Євген Клен

До слова
Кремль продовжує тестувати витримку Вашинґтона, продовжуючи кібератаки на США. Тож довелося Джо Байдену 9 липня телефонувати Путіну, щоб той вплинув на російських гакерів. Американський лідер звернув увагу, що необхідно вжити заходів для припинення діяльності гакерів-здирників, які діють із території Російської Федерації (РФ). «Президент Байден підтвердив, що Сполучені Штати зроблять усі необхідні дії, щоб захистити свій народ і свою критично важливу інфраструктуру перед обличчям цього безперервного виклику», — наголосили в Білому домі. Також президенти поспілкувалися про відновлення транскордонної гуманітарної допомоги для Сирії, рішення про що прийняли в Раді Безпеки (РБ) Організації Об’єднаних Націй (ООН). Джо Байден заявив, що задоволений розмовою з володарем Кремля. «Минуло добре, я налаштований оптимістично», — запевнив він і додав, що очікує від Москви дій щодо імовірно діючих на її території гакерів і зазначив, що озвучені в Женеві попередження про наслідки для Росії за кібератаки на США залишаються в силі. «Я сказав, що США очікують, що, коли операції з кібервимагання надходять із його території, їх не повинна спонсорувати держава», — повідомив президент США.
Коментуючи розмову президентів, у Кремлі повідомили, що взаємодія РФ і США щодо викликів в кіберсфері має бути постійною і професійною, але за останній місяць запитів від Сполучених Штатів не було. «Порушували також ситуацію в Сирії з акцентом на гуманітарні аспекти. З обох боків дали позитивну оцінку координації зусиль РФ і США з цієї проблематики, зокрема в РБ ООН», — повідомили в прес-службі Кремля. Та, мабуть, даремно просити Путіна вплинути на російських гакерів. Він уже це робить. Адже без його санкції ніхто не наважився б атакувати таку велику жертву, як США.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply