Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Податок для супербагатих заблоковано

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Податок для супербагатих заблоковано

Сенат відмовився схвалити законопроект про введення додаткового податку для суперзаможних американців. Передбачалося, що, згідно з так званим правилом Баффета, ставка податку для громадян із прибутками понад 1 млн USD може бути піднята до 30 %. 2011 року американці, чий дохід перевищив мільйон доларів, перерахували податки за ставкою в середньому 25 %. Для громадян із доходом 50—75 тис. USD середня ставка податку склала 12 %.

Торік мільярдер Воррен Баффет (на фото) запропонував збільшити податкове навантаження на багатих американців, зазначивши, що за 2010 рік він сам заплатив податки розміром 17,4 % від доходів, а його колеґи по інвестфонду Berkshire Hathaway, які заробляють менше, — у середньому 36 %.

Ініціатива Воррена Баффета припала до душі мільйонерам не тільки в США, а й у інших країнах, а також президенту Обамі та представникам Демократичної партії. Однак проти виступили республіканці, які традиційно підтримують великий бізнес. Вони зазначали, що підвищення податків може відлякати підприємців і неґативно позначиться на розвитку бізнесу загалом.

Необхідність підвищення податків спричинена зростаючим дефіцитом бюджету, який протягом трьох останніх років перевищував 1 трлн USD щорічно. У підсумку наприкінці 2011-го держборг США перевищив 100 % валового внутрішнього продукту й склав понад 15 трлн USD. Нагадаємо, що на ухваленні цього законопроекту наполягав сам Барак Обама.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply