Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Подарунки президенту Трампу під ялинку

Автор:

|

Грудень 25, 2019

|

Рубрика:

Подарунки президенту Трампу під ялинку
Дональд Трамп

Двадцять один рік тому через цю ганебну процедуру проходив президент-демократ Біл Клінтон. Палата представників, де тоді республіканців було більше, оголосила йому імпічмент, але Сенат президента виправдав. Тепер те ж саме, але навпаки. Демократи досі не змогли добитися свідчень жодного з високопосадовців команди Дональда Трампа і тепер пропонують заслухати їх у Сенаті.
Палата представників Конґресу США затвердила звинувачення президента в перевищенні повноважень і перешкоджанні роботі законодавчого органу в рамках імпічменту. Про це свідчать результати голосування, яке відбулося після 11-годинних дебатів. Обидві статті звинувачення підтримала парламентська більшість із демократів, республіканці були проти.
Демократи намагалися прийняти першу статтю звинувачення про перевищення повноважень простою видимою більшістю присутніх у залі, але республіканці наполягли на поіменному голосуванні. Відтак звинувачення проти теперішнього господаря Овального кабінету в зловживанні владою підтримали 230 законодавців, проти висловилися 197, один утримався. За другу статтю звинувачення в створенні перешкод розслідуванню Конґресу проголосували 229 законодавців, проти висловилися 198, один утримався. Тепер справу про імпічмент продовжить розглядати Сенат, який маж провести судовий процес над Трампом. Для усунення президента від влади знадобиться дві третини голосів сенаторів.
Ненсі Пелосі, спікер Палати представників, виступаючи одразу після оголошення імпічменту президенту, заявила, що сьогодні «великий день для Конституції, але сумний день для Америки». «Я надзвичайно пишаюся і дуже натхненна мужністю демократів Палати представників. Ми ніколи не запитували жодного з них, як вони наміряються голосувати. Ми ніколи не збирали голосів», — сказала вона. За словами політика, теперішнім голосуванням демократи «віддали належне баченню батьків-засновників щодо побудови республіки, жертовності чоловіків і жінок у військовій формі, котрі захищають нашу демократію і республіку, а також бажанням наших дітей завжди жити в демократичному суспільстві».
Сам Дональд Трамп назвав голосування в Палаті представників за статтями звинувачення в рамках процедури імпічменту політичним самогубством Демократичної партії. З такою заявою американський лідер виступив перед своїми прихильниками в штаті Мічиґан. Його підтримав віце-президент Майкл Пенс. Він заявив, що Демократична партія домагається імпічменту президента, позаяк розуміє, що його неможливо буде перемогти на виборах.
Дональд Трамп також переконаний, що його повністю виправдає Сенат. Про це йдеться в заяві прессекретаря Білого дому. «Сьогоднішній день позначений кульмінацією одного з найганебніших політичних епізодів в історії нашої країни. Не отримавши жодного голосу республіканців і не навівши жодного доказу того, що президент зробив щось неправильне, демократи протягли незаконні статті в рамках імпічменту», — йдеться в заяві.
Також у повідомленні адміністрації наголосили, що безмежна неприязнь до Трампа «підсилює їхнє (демократів) бажання анулювати підсумки виборів 2016 року і нашкодити майбутньому голосуванню 2020-го». «Президент упевнений, що Сенат відновить належний порядок, справедливість і судочинство, які проігнорували в ході процедур у Палаті представників», — зазначили в пресслужбі відомства.
Водночас п. Трамп заявив про те, що хоче негайного початку процесу щодо імпічменту в Сенаті. «Демократи не забезпечили мені належного процесу в Палаті представників — ні юристів, ні свідків, нічого. Насправді у них нуль доказів, вони навіть показуватися не будуть. Вони хочуть залишитися в стороні», — написав він у Twitter і наголосив, що прихильники Демократичної партії «не змогли отримати жодного голосу республіканців на підтримку їхнього шахрайського імпічменту». «Республіканці ніколи ще не були такі єдині! У демократів такі погані докази щодо справи, що вони навіть не хочуть брати участь в процесі!», — додав американський лідер.
Однак 44 % американців рішення Палати представників США про оголошення імпічменту президенту Трампу схвалили. Не підтримали рішення законодавців 41 % учасників опитування, проведеного інформаційною аґенцією Reuters і соціологічною компанією Ipsos.
У цей час від Східного до Західного узбережжя, від Нью-Йорка до Лос-Анджелеса котилася хвиля протестів. Ці люди плакали, коли Трампа обрали, і більше двох років сподівалися, що його усунуть через розслідування Мюллера, довівши, що штаб Трампа змовлявся з Кремлем. Весь цей час на протестах лунав слоган «Імпічніть Трампа».
Дональд Трамп також вирішив мститися. Його адміністрація утрималася від підтримки прийнятої Конґресом резолюції, в якій масове вбивство вірмен в Османській імперії назвали геноцидом. У Державному департаменті заявили, що продовжують розглядати історичні події, як «масові звірства». «Позиція адміністрації не змінилася, — заявила Морґан Ортаґус, офіційна представниця відомства. — Наші погляди відображені в рішучій заяві президента на цю тему, що прозвучала у квітні».
У день пам’яті подій в Османській імперії, який відзначають 24 квітня, президент Трамп назвав вбивства «масовими звірствами». «Починаючи з 1915 року, 1,5 млн вірмен депортували, вбили або загнали до смерті в останні роки існування Османської імперії», — сказав він. Слово «геноцид» він не згадав.
Сенат США прийняв резолюцію про визнання геноциду вірменів 12 грудня, в жовтні це зробила Палата представників Конґресу. До цього неодноразові спроби прийняти подібну резолюцію американські законодавці відкидали через небажання псувати взаємини з Туреччиною, союзницею по НАТО, яка відкидає факт геноциду. У Туреччині рішення Конґресу розкритикували політики вищого рівня. Президент Ердоган назвав його безглуздим і образливим для народу країни, Туреччина викликала посла США в Анкарі, щоб висловити йому протест.
Сенат у боргу не залишився. Він схвалив закон про оборонний бюджет, який містить положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва «Північного потоку-2». У верхній палаті Конґресу документ підтримали 86 голосів, восьмеро сенаторів виступили проти. Напередодні оборонний бюджет із положеннями про санкції щодо газогону затвердила Палата представників.
Ухвалений документ передбачає запровадження санкцій проти компаній, причетних до прокладання трубогонів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Санкції діятимуть, навіть якщо ці проєкти змінять назву чи будуть замінені іншими.
Санкції, згідно з документом, накладають на кораблі, які займалися прокладанням труб на глибині 100 футів нижче рівня моря, а також на іноземних осіб, котрі свідомо продавали, здавали в оренду або надавали ці кораблі для будівництва такого проєкту або сприяли оманливим чи складним операціям для надання цих кораблів для будівництва цих газогонів.
Серед обмежень, накладених цим рішенням, є заборона видачі американських віз та анулювання чинних віз для працівників або співвласників компаній, котрі потрапили під ці санкції, а також заморожування майна та активів таких осіб на території США.
Не пізніше 60 днів з дня набрання чинності цим законом держсекретар і держказначейство спільно подають комітетам Конґресу звіт, що визначає організації й осіб, що підпадають під такі санкції. Компанії, долучені до побудови трубогонів «Північний потік-2» і «Турецький потік», матимуть 30 днів після набуття законом чинності, щоби припинити діяльність, пов’язану із будівництвом цих трубогонів.
Цьому намагалася чинити спротив адміністрація президента Трампа. Один із чиновників Державного департаменту заявив, що проєкт сенатора Ліндсі Ґрема, який запропонував розширити санкції проти Російської Федерації (РФ), може «завдати шкоди європейським союзникам Америки та порушити трансатлантичну єдність щодо чинних американських санкцій проти РФ». Представник адміністрації наголосив, що законопроєкт «загрожує світовим енергетичним, товарним, фінансовим та іншим ринкам», оскільки спрямований «майже на весь спектр зовнішньої комерційної діяльності з РФ».
Проте 21 грудня санкції щодо російських газогонів «Північний потік-2» і «Турецький потік» набули чинності. Відтак компанія Allseas, яка будує «Північний потік-2» в обхід України, оголосила цього дня про призупинення всіх робіт.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply