Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Почався суд

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Почався суд

Халід Шейх Мохаммед (на фото), якого вважають основним організатором терактів 11 вересня 2001 року, і чотири його прибічники постали перед військовим судом на базі Гвантанамо, де їм було висунуто офіційні обвинувачення. Шейх Мохаммед, як і решта підсудних, відмовився відповідати на запитання суддів трибуналу. Один із них дуже емоційно заявив, що «американці можуть убити його до завершення судового процесу».

2009 року адміністрація Барака Обами планувала судити Шейха Мохаммеда та його спільників у цивільному суді США, проте багато політиків заявило, що такий сценарій є неприйнятним і він ставить під загрозу безпеку країни. У квітні 2011-го Білий дім відмовився від такого наміру. Підсудним інкримінують планування та здійснення терористичних атак 11 вересня 2001 року. Також серед звинувачень — викрадення літаків, злочинна змова та знищення майна.

На засіданні у Гвантанамо, яке тривало протягом дев’яти годин, були присутні родичі деяких жертв, загиблих під час теракту в баштах-близнюках Всесвітнього торговельного центру в Нью-Йорку. Тоді загинуло 2 976 людей. Жоден із п’яти звинувачуваних не визнав себе винним у вбивствах і тероризмі. Якщо їх визнають винними, злочинцям загрожує смертна кара.

За словами адвоката п. Мохаммеда, його підзахисний відмовляється слухати суддю та відповідати на його запитання на знак протесту проти тортур, яких він начебто зазнав у камері, і через те, що вважає трибунал несправедливим. Слухання довелося відкласти, коли всі підсудні відмовилися надягати навушники, які забезпечували переклад арабською мовою. Суд продовжив свою роботу, коли до судової зали прибув перекладач. За прогнозами Джеймса Коннелла, одного з адвокатів підсудних, процес триватиме кілька років.

Пакистанець за походженням, Халід Шейх Мохаммед народився в Кувейті. Заарештували його в Пакистані 2003 року й 2006-го доправили до бази Гвантанамо на Кубі. Під час попередніх спроб його судити Шейх Мохаммед заявляв, що визнає себе винним. За даними Пентаґону, Шейх Мохаммед раніше повністю взяв на себе відповідальність за скоєння атак 11 вересня.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply