Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Перші політичні кроки президента Дональда Трампа

Автор:

|

Листопад 24, 2016

|

Рубрика:

Перші політичні кроки президента Дональда Трампа
Дональд Трамп

Дональд Трамп

У Нью-Йорку пройшла перша міжнародна зустріч Дональда Трампа на найвищому рівні: новообраний президент прийняв у Trump Tower Сіндзо Абе, прем’єр-міністра Японії. Після бесіди, яка тривала близько півтори години, гість заявив, що впевнений у налагодженні з новим главою США «відносин, що басуються на довірі. Таким чином, п. Трамп уперше зустрівся з лідером іншої держави у ранзі президента.
Під час своєї передвиборчої кампанії республіканець неодноразово заявляв, що змусить союзників США платити більше за допомогу від американських збройних сил. Претензія головно стосувалася європейських країн НАТО, які недостатньо беруть участь у фінансуванні Альянсу. Однак Японія також є стратегічним військовим партнером США, адже на її території є американські бази.
Зараз новобраний президент активно формує свою команду. Так, він розглядає Мітта Ромні як одного з кандидатів на пост державного секретаря. Кандидат від республіканців, котрий програв Бараку Обамі на виборах 2012 року відомий своїми антиросійськими висловлюваннями. Він називав Російську Федерацію (РФ) «геополітичним супротивником США № 1» і критикував президента Обаму за спроби налагодити тіснішу співпрацю з Москвою, зокрема в питаннях ядерної безпеки.
З-поміж кандидатів на пост держсекретаря в адміністрації Трампа також називають губернатора Південної Кароліни Ніккі Гейлі, колишнього мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані, екс-спікера Палати представників Конґресу Ньюта Ґінґріча та колишнього постійного представника США при ООН Джона Болтона.
У новій адміністрації генеральним прокурором буде призначений сенатор від Алабами Джефф Сешнз, а ЦРУ очолить член палати представників від Канзасу Майк Помпео. Відставний генерал Майкл Флінн обраний на посаду радника президента Трампа з питань національної безпеки.
Майбутній генпрокурор Сешнз — лояліст, різкі заяви котрого на тему міґрантів дуже схожі на заяви самого п. Трампа. Джефф Сешнз виступає за обмеження імміґрації. Він зі захватом сприйняв обіцянку мільярдера збудувати стіну на кордоні з Мексикою. Також п. Сешнз був причетний до расистського скандалу. Майк Помпео відомий як член республіканського ультраконсервативного Руху чаювання. Майкл Флінн був радником Дональда Трампа зі зовнішньої політики під час виборчої кампанії.
Також п. Трамп оголосив про свої плани на перші сто днів президентства. Першого ж дня він планує повідомити про намір вийти з угоди про Транс-Тихоокеанське партнерство (ТПП), яка, за словами наступного президента, є «потенційною катастрофою для США». Однак Майкл Фроман, торговий представник Сполучених Штатів, заявив, що відмова від ТПП матиме наслідком «серйозні» стратегічні й економічні витрати. А місце Америки в організації прагне зайняти Китай.
Щодо реформ у енергетиці, п. Трамп заявив, що має намір скасувати обмеження на виробництво вуглеводнів, «у т. ч. сланців і чистого вугілля, що створить багато мільйонів високооплачуваних робочих місць. «Це те, що ми хочемо, на що ми так довго чекали», — запевнив майбутній господар Білого дому.
Також він має намір доручити міністерству праці розслідувати всі порушення візових програм, які підривають (становище) американських працівників. Крім цього п. Трамп планує «запровадити для офіційних осіб після того, як вони залишають адміністрацію, п’ятирічну заборону на лобізм у США, та довічну заборону — на лобізм від імені іноземних урядів». Цю реформу республіканець назвав частиною плану Drain the Swamp.
Водночас Дональд Трамп погодився за 25 млн USD урегулювати позови, пов’язані з Trump University — серією семінарів із нерухомості. Висунуті генеральним прокурором Нью-Йорку позови будуть представляти приблизно 4 млн USD із цієї суми. Глав держави буде свідчити на судовому процесі у цій справі. На мільярдера подали груповий позов студенти Trump University, який зараз припинив своє існування. Дональда Трампа звинуватили в шахрайстві при організації роботи навчального закладу. У заяві зазначалося, що організація замість навчання займалася лише збором коштів зі своїх клієнтів.

Євген Клен

До теми
РФ припинила кібернапади, пов’язані з втручанням у вибори у США, після того, як адміністрація у Вашинґтоні публічно звинуватила Москву в цьому втручанні. Про це заявив Джеймз Клаппер, директор національної розвідки США. За його словами, офіційні заяви про причетність Кремля та попередження про акції відплати припинили передвиборну підривну діяльність росіян.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply