Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Пентаґон — за надання зброї Україні

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

Пентаґон — за надання зброї Україні

Джозеф Данфорд

Джозеф Данфорд, кандидатура котрого розглядається на посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил (ЗС) США, вважає, що надання американської зброї — життєво необхідне для України в умовах її протидії російській аґресії. Про це він заявив 9 липня ц. р. під час слухань у профільному комітеті Сенату. «З військового погляду вважаю, що виправдано було б надати українцям таку допомогу. Якщо відверто, то без такої допомоги вони не зможуть захиститися від російської аґресії», — сказав генерал.
Свою заяву він зробив у відповідь на запитання сенатора Джона Мак-Кейна, голови комітету, про позицію генерала стосовно необхідності надати Україні протитанкову зброю та засоби протидії російській артилерії та ракетам.
Під час цих же слухань Джозеф Данфорд назвав Російську Федерацію (РФ) «найбільшою загрозою для національної безпеки Сполучених Штатів». «Якщо хочете порозмовляти
про країну, яка представляє реальну загрозу для США, то я маю назвати Росію», — сказав
він, зазначивши, що такими загрозами також є Китай, Північна Корея й «Ісламська держава
Іраку та Леванту» (ІДІЛ).
Дебора Джеймс, міністр Військово-повітряних сил (ВПС) США, також уважає, що РФ є
найбільшою загрозою для національної безпеки США, тому Вашинґтон повинен посилити військову присутність Сполучених Штатів у Європі. Вона заявила, що таким чином Вашинґтон реаґує на останні дії Москви, які викликають занепокоєння. «США продовжать розміщення винищувачів F-16 у Європі. Зараз не час демонструвати відсутність рішучості перед обличчям таких дій із боку Росії», — заявила п. Джеймс. Також вона додала, що тільки чотири з 28 країн-членів НАТО виділяють зараз 2 % від валового внутрішнього продукту на оборонний сектор.
Об’єднаний комітет начальників штабів — орган управління Збройних сил США. Він
складається з вищих генералів, котрі очолюють сухопутні війська, авіацію, флот, морську
піхоту та Національну гвардію. Голова комітету за посадою є радником президента США та міністра оборони.
Як писав «Міст», на початку липня ц. р. Об’єднаний комітет начальників штабів Пентаґона випустив національну військову стратеґію за 2015 рік, де головною загрозою міжнародній безпеці названі бойовики ІДІЛ, проте згадуються і «ревізіоністські держави» — РФ, Іран, Китай і КНДР. «Росія не раз демонструвала неповагу до суверенітету сусідніх країн і готовність застосувати силу для досягнення своїх цілей», — стверджують у військовому відомстві. Автори стратеґії звинуватили ЗС РФ у тому, що вони підривають реґіональну безпеку безпосередньо та через треті сили.
Крім того, Сполучені Штати вже готові діяти та готуються до найгіршого. Нещодавно американські ВПС і Національна адміністрація з ядерної безпеки провели випробування модифікованої ядерної бомби B61. Тестування основної термоядерної зброї в пустелі штату Невада пройшло успішно. Бомба B61-12 без бойового заряду була скинута на полігоні Тонопа. Запуск був успішно проведений із винищувача F-15E. Це випробування стало першим у серії з трьох тестів, запланованих на майбутнє. Розробка бомб серії B61 ведеться з 1961-го, а модель B61-12 LEP розробляється з 2012 року. Загальний обсяг виробництва всіх модифікацій B61 зараз становить приблизно 3155 одиниць. Із них на озброєнні перебуває близько 150 стратеґічних бомб, близько 400 нестратеґічних боєприпасів, а ще близько 200 нестратеґічних бомб зберігається в резерві.
Програма модернізації B61, у якій беруть участь Сандійська та Лос-Аламоська лабораторії та компанія Boeing, дозволить продовжити терміни служби такої зброї, розширити її можливості, а також скоротити загальну кількість боєприпасів цього типу. Після серії наступних випробувань і доробок B61-12 LEP замінить всі застарілі моделі бомб.
Нагадаємо, що 4 квітня ц. р. Пентаґон провів випробування найбільшої в арсеналі США протибункерної авіабомби. Бомба може знищити або зробити непридатними навіть
найукріпленіші іранські ядерні об’єкти.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply