Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Пастор Джонс узявся за старе

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Пастор Джонс  узявся за старе

Пастор зі штату Флорида Террі Джонс знову провів публічну церемонію спалювання копій Корану. Протестантський пастор в оточенні 20 прихильників церемоніально спалив копії священної книги мусульман у своїй церкві в місті Гейнсвіллі. Під час акції пастор вимагав звільнити з-під варти священика Юсефа Надархані, засудженого в Ірані до смертної кари.

Про інцидент дізналися представники влади — церкву буде оштрафовано на 271 USD. Такий штраф за порушення правил протипожежної безпеки, оскільки в церкви не було дозволу спалювати книги, пояснив Джим Прінс, керівник пожежного департаменту Гейнсвілла. Відеоролик зі спаленням копій Корану був викладений на YouTube групою прихильників пастора.

Ім’я пастора Джонса прогриміло на весь світ, коли він у присутності приблизно 50 осіб спалив копію Корану в одній із церков у Флориді, спровокувавши заворушення в Афганістані, під час яких загинуло понад 100 осіб. 1 квітня розлючений натовп напав на офіс ООН у Мазарі-Шаріфі. Серед загиблих — десятеро працівників міжнародної організації.

Після інциденту президент Афганістану закликав Конґрес засудити спалення Корану пастором і запобігти подібним акціям у майбутньому. Натомість пастор Джонс не відчуває за собою жодної провини. 2010 року він намагався спалити священну для мусульман книгу в десяту річницю терактів 11 вересня в США й закликав своїх парафіян зробити те саме.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply