Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Пандемія Covid-19 пішла на користь Джо Байдену

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

Пандемія Covid-19 пішла на користь Джо Байдену
Джо Байден

Епідемія в Сполучених Штатах набуває загрозливих обсягів. Так, лише у штаті Нью-Йорк число заражених коронавірусом уже більше, ніж у Китаї. Білий дім планує припинити внутрішні перельоти між містами з великою кількістю інфікованих коронавірусом, а 170 тис. в’язнів заборонили виходити з тюремних камер навіть для прогулянок. За даними Міністерства праці США, роботу втратили вже близько 10 млн людей.

«Страшилки» від президента
Стан боротьби з коронавірусом активно та регулярно коментує Дональд Трамп. Він уже продовжив до кінця квітня обмежувальні заходи в країні, однак висловив сподівання, що від Covid-19 помруть не більше 100-200 тис. громадян, бо у разі відсутності обмежувальних заходів в США від коронавірусу могли б померти аж 2,2 млн осіб.
Глава держави також прогнозує зростання кількості суїцидів, домашнього насильства, вживання наркотиків. Тому, за його словами, країна має якнайшвидше повернутися до нормального життя. «Ми хочемо відкритися настільки скоро, наскільки це можливо. Тоді я стану найщасливішою людиною», — заявив господар Овального кабінету. — Я також розглядаю рейси, які йдуть в осередки поширення. Деякі з цих рейсів мені не подобалися зі самого початку, але закривати всі до єдиного рейси всіх авіаліній — дуже жорстке рішення. Нам потрібно повертатися до нормального життя. Нам треба знову починати рухатися, працювати. Припинення руху всередині країни та його відновлення є надто складним завданням».
Крім цього, головнокомандувач вирішив додатково спрямувати тисячі військових для допомоги штатам у боротьбі з коронавірусом. «Це будуть тисячі і тисячі військовослужбовців, військових медиків, професіоналів, медсестер і лікарів, — поінформував він. — Вони вирушать на війну, на бій, до якого не були підготовлені належним чином». Водночас для надання допомоги там, де вона потрібна найбільше, президент розпорядився надіслати 1 тис. військових медиків до Нью-Йорка і назвав мегаполіс вогнищем поширення захворювання.
А на прес-конференції 2 квітня Дональд Трамп прокоментував постачання в країну медичного обладнання з Російської Федерації (РФ), назвавши це «красивим жестом» з боку Путіна. «Я міг сказати: «Спасибі, не варто» або просто «Спасибі». Це був великий літак високоякісних медичних матеріалів. І я сказав: «Беру», — заявив він і наголосив, що не турбується, як сприймуть його рішення. «Це може врятувати безліч життів. Я таке прийму в будь-який день», — вказав американський лідер і нагадав, що президент РФ запропонував йому зайве медичне обладнання.
Водночас інформаційна аґенція Reuters повідомила, що Дональд Трамп тиснув на представників санітарної влади задля випуску двох препаратів, якими лікують малярію, як ліків від коронавірусної хвороби, хоча їхню ефективність жоден експерт не підтвердив.
Так, президент звертався з особистим проханням до керівників вищої ланки Центрів із контролю за захворюваннями, Управління зі санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів, а також національних інститутів здоров’я, пов’язаним зі забезпеченням доступу до двох препаратів. Після цього випуск цих препаратів активно взялися підтримувати державні органи і навіть випустили інструкцію, у якій ішлося, що лікарі можуть виписувати ці ліки.
Однак медики й експерти не дали позитивної оцінки згаданим препаратам, адже, за деякими даними, вони можуть викликати переривчасте серцебиття й аритмію у пацієнтів. Також імовірно, що у разі їхнього застосування виникне ризик для критично хворих пацієнтів. Білий дім факти лобіювання цих препаратів заперечує.

Допомога від Маска
Ілон Маск, засновник компаній Tesla і SpaceX, повідомив, що готовий безкоштовно розіслати в лікарні світу апарати для штучної вентиляції легень (ШВЛ) для порятунку тих, у кого важка форма перебігу хвороби на Covid-19. «У нас є додаткові апарати. Доправимо в лікарні по всьому світу. Пристрої та перевезення — безкоштовні. Єдина вимога: щоб обладнання надійшло до пацієнтів негайно, а не зберігалося на складі. Будь ласка, дайте знати мені або Tesla», — написав він у Twitter.
На це відразу ж відреагувала Уляна Супрун, колишня керівниця Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України. Вона попросила у мільярдера передати Україні апарати для ШВЛ. «Мене зовуть Уляна Супрун. Я — колишня глава МОЗ України. Україна потребує апаратів ШВЛ. Ми маємо їх лише 3,5 тис. на 37 млн осіб населення. Будь ласка, допоможіть нам», — написала у коментарі під повідомленням.
Із проханням надіслати Україні апарати для ШВЛ звернувся й український тенісист Сергій Стаховський. «Шановний п. Маск, ситуація в Україні стане катастрофічною за дуже короткий період часу. Я хотів би попросити вас розглянути будь-яку медичну допомогу для моєї країни. Уляна Супрун чесно розпорядиться цим. Дякую за ваші вчинки», — написав він у Twitter. Після цього з проханням допомогти Україні у боротьбі з новою коронавірусної інфекцією до винахідника та бізнесмена звернулося й Посольство України в США.
Водночас видання Financial Times написало, що насправді йдеться про апарати ВРАР, придатні лише для людей із легкою формою коронавірусу. Вони створюють на вдиху та видиху пацієнта тиск різного рівня. А для тих, у кого хвороба проходить у важкій стадії, варто застосовувати апарати, які достачають кисень до легенів і їх використовують як частину системи життєзабезпечення. Саме їх використовують в інтенсивній терапії. Газета стверджує, що ціни на них також суттєво різняться — ВРАР-машини коштують до 800 USD, а не тисячі доларів, як апарати ШВЛ.
У Financial Times заявили, що ВРАР-апарати Управління зі санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів не схвалювали, а заява п. Маска є «спробою прорекламувати себе». Однак підприємець уже спрямував 40 ВРАР-апаратів до 40 лікарень.

Вибори ж не скасовують
А тим часом у США триває президентська виборча кампанія. Кандидатом від республіканців на листопадових виборах знову стане Дональд Трамп. Він вирішив помститися, тим, хто міг завадити повторному перебуванню в Білому домі. Зокрема, 3 квітня звільнив із посади Майкла Еткінсона, генерального інспектора американської розвідки. Президент пояснив, що більше не довіряє розвіднику, котрий першим повідомив Конґрес про анонімну скаргу щодо можливого тиску глави держави на Україну після розмови з президентом Зеленським. Саме це спричинило розслідування, яке в подальшому призвело до початку процедури імпічменту президента Сполучених Штатів.
Сам п. Еткінсон заявив, що його позбавили роботи через сумлінне виконання своїх обов’язків. «Важко не думати, що втрата довіри президента до мене випливає з того, що я сумлінно виконував свої юридичні зобов’язання як незалежного та неупередженого генерального інспектора, а також із мого зобов’язання продовжувати це робити», — зазначив він.
Натомість у Демократичній партії оголосили, президентську конвенцію, де мають обрати свого кандидата в президенти, переносять із липня на серпень. Тижневий захід має розпочатися 17 серпня в Мілвокі (штат Вісконсин). Рішення оголосили після того, як один із кандидатів, Джо Байден, сказав, що йому важко уявити, що партійний з’їзд відбудеться в середині липня.
Старші члени Демократичної партії прогнозували, що партія отримає свого кандидата в президенти вже наприкінці квітня, але через пандемію коронавірусу багато штатів відклали проведення праймеріз і кокусів. А 5 квітня Джо Байден припустив в ефірі телеканалу Ей-Бі-Сі, що з’їзд Демократичної партії, на якому назвуть ім’я кандидата в президенти, можливо, доведеться проводити в онлайн-режимі. «Можливо, доведеться провести віртуальний з’їзд. Нам необхідно думати про це вже зараз. Можливо, ми не зможемо зібрати в одному місці 10-30 тис. людей», — повідомив він.
Водночас експерти інформаційної аґенції Reuters вважають, що Джо Байден посилив своє лідерство в електоральному змаганні з Дональдом Трампом, навіть попри те, що через стрімке поширення коронавірусу практично припинив свою передвиборчу кампанію.
Згідно з результатами свіжого опитування громадської думки, 46 % зареєстрованих американських виборців заявили, що 3 листопада проголосують за п. Байдена, якщо той стане суперником п. Трампа на виборах. Чинного президента готові підтримати 40 %. Опитування провела соціологічна служба Ipsos 30-31 березня, опитавши 1,1 тис. дорослих респондентів.
За результатами аналогічного опитування, проведеного 6-9 березня, перевага Джо Байдена становила лише один відсотковий пункт. Фахівці вважають, що нарощуванню рейтинґу демократа посприяв карантин, адже коли Дональд Трамп перебуває в центрі реакції уряду на пандемію, колишній віцепрезидент майже «не світиться» на публіці.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply