Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

«Отруйні» технології

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

«Отруйні» технології

Ґреґ Сміт, екс-пра­цівник Goldman Sachs, що виступив із викривальною статтею про банк, шукає видавця для книги про своє колишнє місце роботи, пише The New York Times. Минулого тижня в цій газеті, у розділі «Думки», було опубліковано лист п. Сміта під заголовком «Чому я йду з Goldman Sachs», написаний останнього дня його роботи в банку.

У листі розказано про те, що атмосфера в банку — «отруйна й гнила» і в ній «не залишилося жодного сліду» культури, що змушувала поважати та пишатися Goldman Sachs упродовж 143 років. Пан Сміт звинувачує голову ради директорів Ллойда Бланкфейна й президента банку Ґері Коена в тому, що «вони втратили відчуття культури». «Інтереси клієнтів залишаються осторонь від тих шляхів, якими банк заробляє гроші», — написав Ґреґ Сміт.

Загалом, клієнтів у Goldman Sachs називають «маппетами» (слово, що спочатку означало героїв Muppet Show, а тепер стало синонімом до «довбні»). За останній рік цим словом клієнтів називало п’ятеро директорів з управління, повідомляє менеджер. «Раніше лідерство ґрунтувалося на ідеях, на тому, щоби подавати приклад і робити правильні речі. Тепер, якщо ти робиш достатньо грошей і не зовсім уже вбивця зі сокирою, тобі буде запропоновано впливову посаду», — указав п. Сміт.

За його словами, тепер у банку поширено три способи швидко вибитися в лідери: збувати клієнтам акції або інші продукти, яких сам банк хоче позбутися (це в Goldman Sachs називають «працювати сокирою»), змусити клієнтів торгувати так, як це зручно для банку («полювати на слонів»), а також торгувати неліквідними й непрозорими інструментами.

Пан Сміт сподівається, що його лист стане «сиґналом тривоги» для менеджменту банку. «Поставте клієнта в центр свого бізнесу. Без клієнтів ви не зможете заробляти», — попере­джає він. Зазначимо, що недавно голова Goldman Sachs отримав 7 млн USD преміальних — незважаючи на спад прибутків за минулий рік.

 New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply