Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Обама знову здобуває перемогу над Ромні

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Обама знову здобуває перемогу над Ромні

Не дуже вдалі жарти

Тег Ромні, старший із п’яти синів кандидата в президенти США від Республіканської партії, заявив, що мав охоту «врізати» главі Білого дому, коли той під час другого раунду передвиборних дебатів назвав його батька «брехуном». «Мені хотілося вибігти на сцену й ударити його. Але, природно, зробити це було неможливо — передусім тому, що між нами стояло безліч працівників Секретної служби», — сказав п. Ромні-молодший, який бере активну участь у виборчій кампанії свого батька. Згодом представник передвиборного штабу Мітта Ромні наголосив, що слова сина кандидата були жартом.
Між тим, президент Обама також пожартував, поставивши «діагноз» своєму супернику по президентських перегонах, діагностувавши в п. Ромні хворобу під назвою «ромнезія». Глава Білого дому висміяв манеру кандидата від республіканців змінювати свою позицію з ключових питань. «Він забуває, якою була його власна позиція — і б’ється об заклад, що ви також забудете», — заявив президент.
На благодійній вечері 19 жовтня в Нью-Йорку Барак Обама та Мітт Ромні дозволили собі зіронізувати один над одним і над самими собою. На традиційний захід у календарі президентської кампанії, організований католицькою єпархією, чоловіки, за винятком кардинала, зобов’язані приходити у фраках. Це надихнуло кандидата-республіканця пожартувати з власного фінансового благополуччя. Після тривалої кампанії, зазначив п. Ромні, «приємно нарешті розслабитися й одягнути те, у чому я зазвичай ходжу вдома». Він також жартівливо обіграв ще один відомий факт про себе — те, що він є членом секти мормонів. Мітт Ромні зізнався, що заради підготовки до передвиборних дебатів «65 років не пив алкоголю».
А говорячи про необхідність розвеселити присутніх, суперник Барака Обами нагадав про недавні дебати віце-президента Джо Байдена з кандидатом на цю посаду від Республіканської партії Полом Раяном, на яких демократ був у доброму гуморі. «Сподівався, що пан президент приведе Джо Байдена із собою. Він у чому завгодно знайде привід для сміху», — зауважив республіканець.
Президент, зі свого боку, скористався можливістю покпити з власного програшу за підсумками першого раунду теледебатів із п. Ромні й заодно нагадати про реванш у другому раунді. «На других дебатах я був енергійнішим. Адже я дуже добре виспався на перших», — сказав Барак Обама.
Також глава США нагадав про нападки, яких зазнав на початку свого президентського терміну через те, що був надто популярним за кордоном. «Мене вразило те, як удало губернатор Ромні уникнув цієї проблеми», — зауважив президент, заодно познущавшись із суперника, чиє зарубіжне турне не обійшлося без серйозних хиб і спровокувало хвилю критики.
Благодійна вечеря католицької єпархії проходить щороку, у третій четвер жовтня, у нью-йоркському готелі Waldorf-Astoria. Вона організовується в пам’ять про демократа Ела Сміта, колишнього губернатора штату Нью-Йорк і першого кандидата в президенти, який належав до Римо-католицької церкви. День проведення вечора приурочено до дати смерті політика — 4 жовтня 1944 року. Зараз, у рік виборів, цей захід став одночасно й перепочинком, і розігрівом для кандидатів перед третім і заключним туром теледебатів.

Останні дебати
Увечері 22 жовтня в Бока Ратоні (штат Флорида) відбувся третій, завершальний, раунд дебатів кандидатів у президенти США. У центрі уваги цього разу була зовнішня політика США.
Претенденти на президентське крісло в загальних рисах окреслили своє бачення ролі Америки у світі. Чинний президент заявив, що США є відповідальними за почесну місію сприяння миру на всій планеті, але такі проблеми внутрішньої політики, як застій у економіці та зростаючий борг, послабили американське лідерство. За словами Барака Обами, Сполучені Штати в майбутній період повинні насамперед відновити свою економічну міць, а потім уже займатися проблемами за кордоном.
Мітт Ромні, своєю чергою, заявив, що США необхідно посилювати міжнародне партнерство й відносини зі союзниками. Він дав зрозуміти, що зараз було би нерозумно йти на такий крок, як скорочення військових витрат. У разі обрання на посаду президента п. Ромні пообіцяв «одразу позбутися нерентабельної реформи» в царині охорони здоров’я і інших програм, ініційованих адміністрацією п. Обами. Так, наприклад, програму медичної допомоги незаможним він планує передати у відання штатів, які «впораються із цим ефективніше». За рахунок згортання низки федеральних програм п. Ромні сподівається збалансувати державний бюджет і збільшити військовий бюджет США для потреб національної безпеки.
У відповідь Барак Обама сказав, що ефективність збройних сил визначається не обсягом бюджету, а правильним розподілом коштів, нагадавши при цьому й про необхідність «думати про потенціал», зокрема, підтримуючи кібербезпеку.

Схід — річ тонка
Президент розкритикував і позицію опонента щодо Росії, запитавши, як той може вважати ворогами США не Іран і терористів, а Російську Федерацію. Пан Ромні попросив не перекручувати його слова, наголосивши: «Коли я говорив про Росію, то мав на увазі те, що вона є лише геополітичним супротивником, тоді як Іран і «Аль-Каїда» — вороги з точки зору національної безпеки США».
За оцінкою республіканця, саме Іран є головною загрозою національній безпеці США. Водночас, він додав: «Я не маю наміру надягати рожеві окуляри, розмірковуючи про Росію та Володимира Путіна, і безумовно не обіцятиму йому велику гнучкість після президентських виборів. Після виборів він отримає від мене більше жорсткості».
Коли мова зайшла про Єгипет, Мітт Ромні не приховував того, що підтримує прагнення нинішньої адміністрації до демократизації країн Близькосхідного реґіону, але хотів би, аби тоді, напередодні «арабської весни», адміністрація краще «передбачала майбутнє» й більше «працювала з партнерами».
Щодо Сирії президент зазначив, що США вживають необхідних заходів для врегулювання ситуації в цій країні: закликаючи до відставки Башара Асада, застосовуючи санкції проти сирійського уряду, надаючи «гуманітарну допомогу» опозиції. При цьому демократ наголосив, що «сирійці повинні самі обирати своє майбутнє». На його думку, Білий дім у цій ситуації робить усе можливе, координуючи зусилля з партнерами в реґіоні.
Мітт Ромні наголосив, що республіканці також не хочуть, щоби США було втягнуто в сирійський конфлікт. У той же час, він звинуватив адміністрацію Барака Обами в тому, що та дозволила режиму Асада «убити більш ніж 30 тис. людей». Він нагадав, що Сирія є «єдиним союзником Ірану в арабському світі», що дає можливості для озброєння угруповання «Хезболла» в Лівані, яке, своєю чергою, загрожує Ізраїлю. На думку п. Ромні, усунення Асада від влади має стати пріоритетом для США, але при цьому необхідно домогтися, щоби «новий уряд Сирії було відповідальним».
Республіканець запевнив, що в разі перемоги на виборах його адміністрація розробить «повноцінну та міцну стратегію, яка допоможе ісламському світу й іншим частинам планети відмовитися від актів насильства». «Є 10-12 країн, які становлять неймовірну довготермінову загрозу нашим друзям, Америці, і тому в нас повинна бути всеосяжна стратегія, що дає змогу відмовитися від подібних актів екстремізму», — підкреслив Мітт Ромні. У цьому контексті він згадав про трагічний інцидент у Бенґазі, де нещодавно загинув посол США й троє працівників американської дипмісії.

Єврейське питання
Барак Обама, тим часом, запевнив, що в разі нападу на Ізраїль США підтримають єврейську державу, яка є для Америки «справжнім другом» і «найбільшим союзником у реґіоні». Президент нагадав, що на цьому тижні проходять найбільші американсько-ізраїльські військові навчання. Під час дебатів він стверджував, що союзницькі відносини США «з партнерами в Азії, у Європі, в Африці, з Ізраїлем» ніколи не були сильнішими.
На думку ж п. Ромні, за каденції президента Обами Іран «на чотири роки став ближчим до володіння ядерною зброєю». Пан Обама парирував закид: «Поки я є президентом Сполучених Штатів, Іран не отримає ядерної зброї».
Глава Білого дому зазначив, що зараз проти Ірану діють «найсильніші за всю історію санкції, які підривають економіку цієї країни й призвели до обвалення національної валюти на 80 % і зниження видобутку нафти до найнижчого за останні десятиліття рівня, як під час ірансько-іракської війни 20 років тому».
Мітт Ромні також акцентував на тому, що США завжди будуть «поруч із Ізраїлем», і якщо той зазнає нападу, то Америка надасть єврейській державі не лише дипломатичну та культурну, а й військову допомогу. Він нагадав, що ще п’ять років тому, виступаючи на конференції в Герцлії, виклав поетапний план боротьби проти іранської ядерної програми.
Республіканець, між тим, пропонує посилити санкції проти Тегерана, ввести дипломатичну ізоляцію Ісламської республіки й висунути президентові Ірану Махмуду Ахмадінежаду звинувачення в розпалюванні ґеноциду. Мітт Ромні розкритикував Барака Обаму за його прагнення до зближення з лідерами деспотичних і псевдодемократичних режимів. На його погляд, поїздки Барака Обами, під час яких він зустрічався з такими лідерами, демонстрували, із точки зору цих лідерів, слабкість президента США. Кандидат від республіканців нагадав, що під час турне Близьким Сходом глава Америки утримався від поїздки до Ізраїлю. На це Барак Обама відповів, що відвідував Ізраїль напередодні виборів 2008-го, побувавши в «Яд ва-Шем» і Сдероті, а згодом сприяв фінансуванню програми ПРО «Залізний купол».
Ведучий теледебатів Боб Шиффер поставив п. Ромні пряме запитання: що би він відповів, якби йому зателефонував Бенджамін Натаньягу й повідомив: «Наші бомбардувальники вже в дорозі. Ми будемо бомбардувати Іран». Мітт Ромні ухилився від прямої відповіді. А Баркові Обамі такого запитання не задавали.

Далі буде…
Згідно з даними CNN/ORC International, заключний раунд дебатів виграв нинішній президент «із рахунком» 48 проти 40 %. Опитування телеканалу CBS засвідчило ще більш переконливу перемогу Барака Обами: 53 проти 23 %. Нагадаємо, що переможцем першого раунду дебатів був Мітт Ромні. Але як продемонстрували результати досліджень громадської думки, пальма першості в другому раунді передвиборних дебатів, що пройшли 16 жовтня в університеті Гофстра під Нью-Йорком, залишилася за Бараком Обамою.
Енн Ромні, дружина кандидата в президенти США від Республіканської партії, своєю чергою, повідомила, що її чоловік більше не буде балотуватися в президенти, якщо програє Обамі. За словами пані Ромні, для її сім’ї було “дуже важко” прийняти рішення про участь у нинішній виборчій кампанії після того, як Ромні програв сенаторові Мак-Кейну в боротьбі за право стати єдиним кандидатом від Республіканської партії на президентських виборах 2008 року. Енн висловила впевненість, що її чоловік зможе відновити економіку США. Саме тому вона погодилася на його участь у цих виборах.
До слова, федеральна влада США зобов’язала 11 штатів, де мешкає велика кількість азіатського населення, надрукувати виборчі бюлетені й інші матеріали для виборів низкою інших мов. Наприклад, у Неваді з’явилися бюлетені філіппінським діалектом тагалог; у Сан-Дієґо (штат Каліфорнія) — китайською та в’єтнамською мовами; в Іллінойсі — на гінді. Крім того, англійську доповнять іншими мовами в штатах Аляска, Мічиґан, Нью-Джерзі, Нью-Йорк, Вашинґтон, Техас і Массачусетс. У всіх цих штатах є населені пункти, де понад 5 % населення (або більш ніж 100 тис. осіб) не володіє англійською. Згідно з американськими законами, у таких місцевостях влада повинна потурбуватися про те, щоб усі виборці могли проголосувати рідною мовою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply