Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Обама вже готовий дати Україні летальну зброю?

Автор:

|

Листопад 19, 2015

|

Рубрика:

Обама вже готовий дати Україні летальну зброю?
Барак Обама

Барак Обама

Сенат затвердив перероблений проект бюджету на оборонні потреби США, який передбачає, в т. ч., виділення на 300 млн. USD військової допомоги для України. Це рішення Сенату було ухвалене після затвердження цього документа в Палаті представників. Проект оборонного бюджету зазнав певних змін після того, як минулого місяця на нього наклав вето Барак Обама через низку причин, не пов’язаних із Україною.
Зокрема, президента не влаштовувала надмірна вартість витрат та ігнорування Конґресом деяких реформ, які запропонувала раніше його адміністрація. Зокрема йшлося про необхідність закриття в’язниці в Гуантанамо, чого вже не один рік добивається п. Обама у своїй політичній кар’єрі.
Новий текст, який загалом займає 1320 сторінок, було прийнято з поправками, втім розділи про військову допомогу Україні залишилися незміненими. Зокрема, в параграфі 1250 визначаються повноваження для міністра оборони США та державного секретаря приймати рішення про допомогу Україні у сфері безпеки, а також забезпечення українській стороні розвідувальних даних у реальному часі.
Документ передбачає «професійну підготовку, оснащення, матеріально-технічне забезпечення, поставки та послуги для військових, а також інших сил безпеки України». У тексті окремо визначається пункт про надання летальної допомоги Україні, зокрема, «протитанкової зброї, мінометів, крупнокаліберної зброї та боєприпасів до неї гранатометів із гранатами, а також легкої стрілецької зброї».
За процедурою, найближчим часом законопроект має бути повторно спрямований на підпис президенту. У Білому домі очікують, що п. Обама цього разу підпише ухвалений законопроект про фінансування Пентаґону на 2016 фінансовий рік. Таке переконання висловив Джош Ернест, речник Білого дому. «Президент надає значення тому, що в цьому законі існує багато положень, важливих для захисту країни. Тому я схильний очікувати, що ви зможете побачити підпис президента під законом, як тільки він ляже йому на стіл», — зазначив прес-секретар.
А 15 листопада до України прилетів літак із контрбатарейними радарами зі США. Про це повідомив Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні. Літак із нелетальним озброєннням для Збройних сил України прилетів на летовище Львова. За інформацією посольства, ці радарні системи допоможуть захистити українських військових і цивільних осіб від ракетного й артилерійського вогню. Обладнання було доставлено в стислі терміни — менш ніж через два місяці після того, як президент Обама наділив державного секретаря повноваженнями скласти список речей і послуг оборонного призначення вартістю до 20 млн USD і нелетальних товарів і послуг на 1,5 млн USD для передачі цих систем Україні. «Надання цих систем наближає загальну суму нашої допомоги з безпеки, призначеної для України у відповідь на кризу з 2014 року, до більш ніж 265 млн USD», — наголосили в посольстві США.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply